Προς το περιεχόμενο

προταση για αθορυβο πληκτρολογιο ;


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ψαχνω για αθορυβο πληκτρολογιο

 

δεν με ενδιαφερουν φωτα και τετοια εφοσον ξερω τυφλο συστημα.

 

Επισης αυτο που με ενδιαφερει ειναι η τιμη !

 

θελω το πιο φθηνο αθορυβο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομορφα τα dell. Να πω την αληθεια ενα φτηνο πληκτρολογιο για backup κακο δεν ειναι. Την εχω πατησει με πληκτρολογιο microsoft που χαλασε και εμεινα χωρις pc 3βδομαδες. Απο τοτε εχω παρει ενα logitech bundle wireless και το εχω και στο σαλονι οταν βλεπω καμια ταινια ή παιζω κανα game!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-zalman-zm-k300m-multimedia-p-PER.806967

 

Τζαμπα πραμα, ποιοτικο και αθορυβο.

 

Τζάμπα ναι, ποιοτικό ενδεχομένως για την τιμή του, αθόρυβο δυστυχώς όμως δεν το λες με τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα ναι, ποιοτικό ενδεχομένως για την τιμή του, αθόρυβο δυστυχώς όμως δεν το λες με τίποτα!

βασικα δεν το παρελαβα ακομα...οντως δεν ειναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν το παρελαβα ακομα...οντως δεν ειναι ;

 

Τα πάντα είναι σχετικά και θέμα ορισμού. Κάποιος μπορεί να λέει αθόρυβο και να εννοεί ότι δεν ξυπνάει τον γείτονα στην απέναντι πολυκατοικία. Υπό αυτή την έννοια ναι, είναι αθόρυβο. Αν θες να γράφεις/παίζεις και στο ίδιο δωμάτιο να κοιμάται κάποιος χωρίς να τον ενοχλείς τότε σε καμία περίπτωση δεν είναι αθόρυβο - στο δίπλα δωμάτιο με κλειστή πόρτα, μάλλον είναι. Γενικά είναι αρκετά πιο θορυβώδες από αυτό: http://www.skroutz.gr/s/66114/Apple-Wired-Keyboard-MB110.html το οποίο είναι μάλλον παρόμοιο με πληκτρολόγιο laptop σε θόρυβο.

 

Πες την γνώμη σου κι εσύ όταν το πάρεις.

 

Πάντως δοκίμασα να βάλω λίγο βαμβάκι στα πλήκτρα asdw που άλλαξα με τα μπλε και δεν βελτιώθηκε καθόλου, τουλάχιστον αισθητά. Θα συνεχίσω να ψάχνω. Ένα απλό ποντίκι Logitech M185 το έχω καταφέρει και είναι σχεδόν αθόρυβο για το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα είναι σχετικά και θέμα ορισμού. Κάποιος μπορεί να λέει αθόρυβο και να εννοεί ότι δεν ξυπνάει τον γείτονα στην απέναντι πολυκατοικία. Υπό αυτή την έννοια ναι, είναι αθόρυβο. Αν θες να γράφεις/παίζεις και στο ίδιο δωμάτιο να κοιμάται κάποιος χωρίς να τον ενοχλείς τότε σε καμία περίπτωση δεν είναι αθόρυβο - στο δίπλα δωμάτιο με κλειστή πόρτα, μάλλον είναι. Γενικά είναι αρκετά πιο θορυβώδες από αυτό: http://www.skroutz.gr/s/66114/Apple-Wired-Keyboard-MB110.html το οποίο είναι μάλλον παρόμοιο με πληκτρολόγιο laptop σε θόρυβο.

 

Πες την γνώμη σου κι εσύ όταν το πάρεις.

 

Πάντως δοκίμασα να βάλω λίγο βαμβάκι στα πλήκτρα asdw που άλλαξα με τα μπλε και δεν βελτιώθηκε καθόλου, τουλάχιστον αισθητά. Θα συνεχίσω να ψάχνω. Ένα απλό ποντίκι Logitech M185 το έχω καταφέρει και είναι σχεδόν αθόρυβο για το βράδυ.

θελω αθορυβο για να μην ξυπναω τα παιδια οταν παιζω CS !! ( ναι παιζω CS στα γεραματα) .

 

Σε διπλανο δωματιο εννοειται οτι ειναι....θα μου κανει δουλεια να παω να το παρω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dell που σου είπα είναι εεγυημένα αθόρυβα. Ακόμα και τα Dell Alienware είναι αθόρυβα και μπορείς να το δεις στα media markt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dell που σου είπα είναι εεγυημένα αθόρυβα. Ακόμα και τα Dell Alienware είναι αθόρυβα και μπορείς να το δεις στα media markt.

φιλε πολλα τα λεφτα...φθηνο θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πολλα τα λεφτα...φθηνο θελω

Όχι δεν με κατάλαβες. Εννοώ ότι ακόμα και το ακριβό είναι αθόρυβο. Πάρε dell από 10-20 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω αθορυβο για να μην ξυπναω τα παιδια οταν παιζω CS !! ( ναι παιζω CS στα γεραματα) .

 

Σε διπλανο δωματιο εννοειται οτι ειναι....θα μου κανει δουλεια να παω να το παρω ;

 

Εγώ πήρα το Zalman με σκοπό να παίζω στο σαλόνι, οπότε η ζημιά μάλλον δεν είναι μεγάλη. Χωρίς να έχω εμπειρία σε ακριβότερα keyboards, που όμως δεν σε ενδιαφέρουν αυτή τη στιγμή, θα σου πρότεινα να δεις κάτι σε low-profile keys (δες το apple που ανέβασα ποιο πάνω για να καταλάβεις τι εννοώ). Δεν είναι και ότι καλύτερο προφανώς, αλλά θα είναι λιγότερο θορυβώδες.

 

Χθες δοκίμαζα ένα απλό dell που έχουμε στο γραφείο και νομίζω ήταν ελαφρώς λιγότερο θορυβώδες από το zalman.

 

Πάντως το zalman είναι πολύ όμορφο για τα δικά μου γούστα και δεν το μετανιώνω. Ίσως στο μέλλον αγοράσω ένα ακόμα - φτηνό - low-profile για τα βράδια, αν τελικά ενοχλεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...