Προς το περιεχόμενο

Gaming streaming 1000e max


MarlonBr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα και σήμερα που το pubg έχει βελτιωθεί, οι fps βουτιές είναι υπαρκτές ακόμα και σε συστήματα με 2080ti (βλέπω συχνά τον shroud να έχει κάτι 80αρια)..... Τώρα πως ο άλλος είναι μονιμα στα 160-170 δεν ξέρω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα ότι είμαι μόνιμα στα 160-170, είπα ότι δεν έχω τέτοια μεγάλα drops που αναφέρετε, πλην εντός smoke που βλέπω 50άρια . Και από αυτούς που βλέπω, πάλι δεν έχω δει κανέναν να πέφτει τόσο πολύ σε FPS που είναι όπως είπες με 2080+ συστήματα. Καλά για Vikendi δε το συζητώ, καν η κατάσταση είναι δράμα. 

2 ώρες πριν, Passionate είπε

Όταν έχτιζα pc το 2013 πήρα μητρική της gigabyte επειδή άκουσα κάποιον σαν και εσένα  με 160 ευρώ (και καλά ήταν gigabyte και οc capable) η οποία έχει βγει σκάρτη επειδή είχε γνωστό πρόβλημα με overheating στα vrm. Αναγκάστηκα να της βάλω moded bios για να μην freezarei όλο το μηχάνημα όταν κάνω gaming και αυτό μετά από 4 χρόνια που έκατσα και ασχοληθηκα με το hardware.

Δεν θα ξανααπαντήσω στο νήμα ο ΤS μπορεί να αποφασίσει μόνος του τι τον συμφέρει. Δεν είναι το forum για διαμάχες αλλά για συζήτηση. Φιλαράκι....

Καταρχάς θραύση έκανε το G2. Τo G3 είναι βασισμένο στα Leadex II και έχει κάποια θέματα με 2 προστασίες. Επίσης η ίδια η Seasonic δίνει 10 και 12 χρόνια εγγύηση αντίστοιχα στα Gold PSU της, για ποιο λόγο λοιπόν μια εταιρία να δώσει 5 χρόνια κάτω στην εγγύηση και να υστερεί σε ένα μεγάλο κομμάτι αξιοπιστίας; 

OC μπορεί να κάνει και στην B450 A Pro, τα ίδια VRM φοράνε. Για να κάνει το OC που ονειρεύεσαι και να κλείσει την ψαλίδα χρειάζεται ισχυρή ψύξη και όχι την στοκ του R7 2700. 

Όσο για τον SSD μια χαρά διαφορά υπάρχει και ας μη δε θες να το παραδεχτείς σε καθημερινή χρήση μεταξύ του Green και του MX500.

Όσο για το "καθαρό gaming performance" δε μιλάμε για gaming performance εδώ, μιλάμε για multitasking. Streaming + Gaming, χρειάζεται τα +2C/4T.

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες θα κανει μαλλον το build του Jean και ισως να χωρεσει μια 2070 μεσα,θα δουμε γι αυτο..Ξερει οτι παιζει σε καποιες στιγμες να εχει καποια drop fps που νομιζω λογικο ειναι...Το θεμα του ειναι γενικα να τα πιανει τα συγκεκριμενα fps..Κατι αλλο,αν βαλει τη 2070,δεν εχει θεμα αν βαλει μια φθηνη πχ zotac αντι να παει σε msi για παραδειγμα?

Επεξ/σία από MarlonBr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπόψιν αν έχει κάποιο παλιότερο pc με σχετικά ok cpu (παλιός i5/7 4core+ κάνει) μπορεί να χωρίσει το streaming από το gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2019 στις 2:01 ΜΜ, MarlonBr είπε

Ωραια,αυτον τον ενδιαφερει απλα να ειναι συνεχεια πανω απο 144 fps η τουλαχιστον σχεδον συνεχεια οποτε πιστευω ειναι κομπλε..Παντως ειναι καλυτερα λες να βαλει την 2070 αντι να παρει τον 2700x σε σχεση με την αποδοση?

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την  Xender Discord Omegle επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Θεσσαλονικη

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?Δεν εχω προβλημα

Επεξ/σία από POSEYATSIA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...