Προς το περιεχόμενο

Σκέφτομαι να αγοράσω μια καινούργια Gaming καρέκλα


TONEDEPTH

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν επιλογές αλλά είναι πολλά τα λεφτά. 

Επιπλέον παίζει ρόλο το βάρος σου. Αλλο 120 κιλά άλλο 75 κιλά.

Επίσης δεν θέλεις δέρμα γιατί θα ζεσταθείς ειδικά τους ζεστούς μήνες.

Καρέκλα με 400€ παίρνει κάποιος ο οποίος έχει το σούπερ setup υπολογιστών κλπ . Αν έχεις καλύψει τα υπόλοιπα δώσε τα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Υπάρχουν επιλογές αλλά είναι πολλά τα λεφτά. 

Επιπλέον παίζει ρόλο το βάρος σου. Αλλο 120 κιλά άλλο 75 κιλά.

Επίσης δεν θέλεις δέρμα γιατί θα ζεσταθείς ειδικά τους ζεστούς μήνες.

Καρέκλα με 400€ παίρνει κάποιος ο οποίος έχει το σούπερ setup υπολογιστών κλπ . Αν έχεις καλύψει τα υπόλοιπα δώσε τα...

 

'πια εινε η γνωμη σου για τις    secretlab. https://secretlab.eu/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=brand_amazon&utm_campaign=eu-s-brand-Exact&gclid=Cj0KCQjwjYHpBRC4ARIsAI-3GkH7pYFMAHzGZSLv6MV2_WVHOpE9dJM-N6Urieg5bO0A1KlylZbSmVcaAgtpEALw_wcB?

 

και για τις https://noblechairs.com/

 

τι επιλογες;  υπαρχουν?

 

επισης εγω ειμαι  1  77  και  70  κιλα.

Επεξ/σία από TONEDEPTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι 2 τοπ εταιριες.. βεβαια με αυτο τον σωματοτυπο που εχεις,μπορεις να αγορασεις και φθηνοτερες. σε καλυπτει ολη η γκαμα..
αλλες επιλογες Cougar Gaming Armor S
Anda Seat AD12 XL
Corsair T1 Race 2018

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Titan της Secret Labs, (1,92m 105kg), ήμουν λίγο επιφυλακτικός όταν την παρηγγειλα αλλά εδώ και 8 μήνες περιπου που την έχω,

οποτε καθομαι σε αυτή μου βγαίνει αβίαστα ένας αναστεναγνός ανακούφισης. 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η secretlab μου φάνηκε πιο ποιοτική,  τουλάχιστον από τα λινκ που έβαλες. Η Ω φαινεται πολύ καλή, με το αζημίωτο βέβαια. 

Τι σχέση έχει το ring του καθενος;   Η σωστή θέση παίζει σπουδαίο ρόλο και ας παίζεις πασιέντζα με τις ώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, BlackCat1983 είπε

Εχω την Titan της Secret Labs, (1,92m 105kg), ήμουν λίγο επιφυλακτικός όταν την παρηγγειλα αλλά εδώ και 8 μήνες περιπου που την έχω,

οποτε καθομαι σε αυτή μου βγαίνει αβίαστα ένας αναστεναγνός ανακούφισης. 😋

μπορεις να μου πεις τις εντυπωσεις σου  για την  Titan της Secret Labs?

εινε ξεκουραστη και ανατομικη μετα απο  8 ωρες/?   σε  κουραζει,.  πιανεσαι  γενικως?

απλα επειδη σκεφτομαι να την αγορασω

στην μεση , και σε ολα τα μερη  του σωματος ενιωσες προβληματα και δυσκολιες?

Επεξ/σία από TONEDEPTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είσαι "έτοιμος" να δώσεις τα χρηματα που ζηταει, δεν θα το μετανιωσεις...

Άνετη, πληρως παραμετροποιήσιμη και στιβαρή, επελεξε μοντέλο ανάλογα το ύψος και τα κιλά σου.

 

Επεξ/σία από BlackCat1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα θεμα παντως με την Titan  της Sectret Lab. Με τερματισμενη την καρεκλα κατω δεν φτανουν τα ποδια μου κατω ευκολα. Δλδ οταν ακουμπαω πισω πλατη, τα ποδια φτανουν σχεδον με τις μυτες κατω στο πατωμα... ( 1.82 υψος 83 κιλα). Κατα τα αλλα η ποιοτητα ειναι απιστευτη ! Τοσο ανετη που με περνει ο υπνος ! χα χα χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη υπόθεση στις γνώμες που διαβάζουμε στο ίντερνετ για καρέκλες γραφείου είναι αυτοί που τα λένε να μην προέρχονται από καρέκλες κουζίνας/πλαστικές ή την κλασσική γραφείου των 20 ευρώ. Προφανώς η μετάβαση σε μια "gaming" καρέκλα (αλήθεια, τι σημαίνει gaming καρέκλα...) φαντάζει φοβερή ακόμα και στην χειρότερη αν κάτσει κανείς. 

Αν κάποιος είχε μέτρο σύγκρισης κάποια άλλη της αγοράς, θα βοηθούσε η αναφορά της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Koeman είπε

Μεγάλη υπόθεση στις γνώμες που διαβάζουμε στο ίντερνετ για καρέκλες γραφείου είναι αυτοί που τα λένε να μην προέρχονται από καρέκλες κουζίνας/πλαστικές ή την κλασσική γραφείου των 20 ευρώ. Προφανώς η μετάβαση σε μια "gaming" καρέκλα (αλήθεια, τι σημαίνει gaming καρέκλα...) φαντάζει φοβερή ακόμα και στην χειρότερη αν κάτσει κανείς. 

Αν κάποιος είχε μέτρο σύγκρισης κάποια άλλη της αγοράς, θα βοηθούσε η αναφορά της.

Πολύ εύστοχο σχόλιο. Εγώ προέρχομαι από καρέκλες γραφείου των 80 έως 300 ευρώ και θα με ενδιέφερε μια gaming chair όσο το δυνατόν πιο άνετη. Εννοώ πλούσιο υλικό στην έδρα της. Με αυτά που έχω διαβάσει ακόμα και αυτές των 400+ ευρώ έχουν θέμα ως προς την "άνεση" στο συγκεκριμένο σημείο.

Επίσης είδα οτι οι περισσότερες προσφέρουν μαξιλαράκι για την οσφυική περιοχή, πράγμα το οποίο το θεωρώ απαράδεκτο με το price tag που έχουν, κανα 2 μόνο είδα να έχουν περιστροφική βαλβίδα αλλά και πάλι η "επέκταση" ήταν της τάξεως των 1-2 εκατοστών.

Νομίζω ότι θα πρέπει να στραφώ σε ανατομικές καρέκλες γραφείου και όχι σε gaming, μιας και οι δεύτερες προσθέτουν μόνο μεγαλύτερη κλίση, ρυθμιζόμενα μπράτσα, μπάκετ σχεδιασμό και φυσικά $$.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...