Προς το περιεχόμενο

Αγορά από amazon.co.uk


s2117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θέλω να αγοράσω ένα προϊόν από amazon.co.uk.

Ο πωλητής είναι USA, οπότε η ερώτησή μου είναι εάν το κόστος των μεταφορικών περιλαμβάνει και τελωνείο ή όχι.

Επισυνάπτω σχετικές φωτό μήπως μπορείτε να βοηθήσετε, γιατί στο chat του amazon είναι άσχετοι.

001.JPG

002.JPG

003.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκύπτει από αυτό που έστειλες ότι περιλαμβάνεται τελωνείο. Βρες το προϊόν στο αμερικάνικο Amazon και βεβαιώσου ότι λέει shipping and import fees deposit to Greece ίσον τόσο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση η τοποθεσία του προϊόντος με την τοποθεσία του πωλητή. Μπορεί ο πωλητής να είναι κίνα αλλά το προιόν να στέλνεται απο γερμανία. Το σύστημα του amazon υπολογίζει τα έξοδα με βάση την χώρα που βρίσκεται το προιόν πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zx1234r είπε

Δεν έχει σχέση η τοποθεσία του προϊόντος με την τοποθεσία του πωλητή. Μπορεί ο πωλητής να είναι κίνα αλλά το προιόν να στέλνεται απο γερμανία. Το σύστημα του amazon υπολογίζει τα έξοδα με βάση την χώρα που βρίσκεται το προιόν πάντα.

Πώς το ξέρω όμως αυτό; Εννοώ την τοποθεσία του προϊόντος; Το θέμα είναι να μην πληρώσω κερατιάτικα Import fees...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, s2117 είπε

Πώς το ξέρω όμως αυτό; Εννοώ την τοποθεσία του προϊόντος; Το θέμα είναι να μην πληρώσω κερατιάτικα Import fees...

Αν στο τελευταίο βήμα της πληρωμής δεν σου λέει import fees και παρόλα αυτά κληθείς να τα πληρώσεις, θα επικοινωνήσεις με το amazon και θα τους πεις ότι κλήθηκες να πληρώσεις παραπάνω και με την απόδειξη του τελωνείου θα σου κάνουν επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zx1234r είπε

Αν στο τελευταίο βήμα της πληρωμής δεν σου λέει import fees και παρόλα αυτά κληθείς να τα πληρώσεις, θα επικοινωνήσεις με το amazon και θα τους πεις ότι κλήθηκες να πληρώσεις παραπάνω και με την απόδειξη του τελωνείου θα σου κάνουν επιστροφή.

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Σου έχει συμβεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα όχι αλλά έχει τύχει σε αρκετά μέλη του φόρουμ και κάθε φορά ακολουθούν την ίδια διαδικασία. Συνήθως δεν ταλαιπωρείσαι γιατί στο amazon θέλουν να κλείνουν αυτά τα θέματα γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δε βλέπω στο site του amazon να γράφει κάτι τέτοιο, οπότε δε θέλω να το ρισκάρω... Πάντως στην 1η φωτό που έβαλα δείχνει dispatched from NY, USA , οπότε θεωρώ δεδομένο ότι θα σταματήσει τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γιατι δεν βαζει το λινκ να σου πουμε.

To λινκ είναι https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0126AP61O και σκέφτομαι για αγορά από το TOY WORLD GROUP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, s2117 said:

To λινκ είναι https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0126AP61O και σκέφτομαι για αγορά από το TOY WORLD GROUP

Γιατί δεν το αγοράζεις απο το πρώτο που έρχεται απο Βουλγαρία χωρίς μεταφορικά και φθηνότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Γιατί δεν το αγοράζεις απο το πρώτο που έρχεται απο Βουλγαρία χωρίς μεταφορικά και φθηνότερο?

 έχει πολύ χαμηλό rating και λίγες κριτικές. Επίσης επειδή πρόκειται για προϊόν που δε θα το καταλάβω αν είναι μούφα (αν τελικά έρθει), και αν είναι θα μου κάνει κακό, προτιμάω να το αποφύγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια φαρμακευτικα σκευασματα μεσω ιντερνετ δεν ειναι λιγο επιφοβα να τα παραγγελνετε,λεω εγω τωρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όπως το σκέφτομαι, το φαρμακείο της γειτονιάς μου, έχει περισσότερες πιθανότητες να έχει μούφες από ένα μεγάλο κατάστημα στο amazon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...