Προς το περιεχόμενο

Zte zxhn h268n router σε access point


geomrk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θέλω να κάνω το zte zxhn h268n router σε Access point απτό κύριο router μου. Πρέπει να βάλω μια static IP address στο 2ο ρούτερ στο range 192.168.1.1-253 μιας που το κύριο είναι 192.168.1.254 και να απενεργοποιήσω το dchp,αν έχω καταλάβει σωστά από αυτά που διαβάζω. Το θέμα μου είναι το εξης στην 1η φωτογραφία. Current operation is invalid,please check configuration parameters. 

Επίσης στη 2η φωτό στο μενού connection μου έχει αυτά ,τι απολα είναι το σωστό;

IMG_20191108_022036.jpg

IMG_20191108_022242.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/11/2019 at 02:24, geomrk said:

Καλησπέρα θέλω να κάνω το zte zxhn h268n router σε Access point απτό κύριο router μου. Πρέπει να βάλω μια static IP address στο 2ο ρούτερ στο range 192.168.1.1-253 μιας που το κύριο είναι 192.168.1.254 και να απενεργοποιήσω το dchp,αν έχω καταλάβει σωστά από αυτά που διαβάζω. Το θέμα μου είναι το εξης στην 1η φωτογραφία. Current operation is invalid,please check configuration parameters. 

Επίσης στη 2η φωτό στο μενού connection μου έχει αυτά ,τι απολα είναι το σωστό;

IMG_20191108_022036.jpg

IMG_20191108_022242.jpg

στο lan θα πας οχι στα connections.εκει θα πρεπει να εχει και τον dhcp.δ δες εικονα απλα ειναι απο αλλο μοντελο.

Screenshot_2019-11-09-09-22-04-468_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, poulinos είπε

στο lan θα πας οχι στα connections.εκει θα πρεπει να εχει και τον dhcp.δ δες εικονα απλα ειναι απο αλλο μοντελο.

Screenshot_2019-11-09-09-22-04-468_com.android.chrome.jpg

δηλαδη πρεπει να βαλω την ip στο dhcp? επειδη διαβασα οτι πρεπει να απενεργοποιησω το dhcp γενικα στην περιπτωση που θελω να το κανω access point. θα το δοκιμασω και ετσι και θα ενημερωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, geomrk said:

δηλαδη πρεπει να βαλω την ip στο dhcp? επειδη διαβασα οτι πρεπει να απενεργοποιησω το dhcp γενικα στην περιπτωση που θελω να το κανω access point. θα το δοκιμασω και ετσι και θα ενημερωσω!

στην ουσια δεν ανηκει αυτη η ρυθμιση στον dhcp.απο εκει τον κλεινεις κιολας

ειναι λιγο παραξενο το web interface του σε μια δυο ρυθμιαεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/11/2019 at 04:19, geomrk said:

δηλαδη πρεπει να βαλω την ip στο dhcp? επειδη διαβασα οτι πρεπει να απενεργοποιησω το dhcp γενικα στην περιπτωση που θελω να το κανω access point. θα το δοκιμασω και ετσι και θα ενημερωσω!

έχω καταλάβει σωστά από αυτά που διαβάζω. Το θέμα μου είναι το εξης στην 1η φωτογραφία. Current operation is invalid,please check configuration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/11/2019 at 21:27, niliyatsi said:

έχω καταλάβει σωστά από αυτά που διαβάζω. Το θέμα μου είναι το εξης στην 1η φωτογραφία. Current operation is invalid,please check configuration

 

δεν ξερω στην πρωτη εικονα γιατι γραφει για Ip αφου αυτα ειναι στο lan.

στην β. εικονα βλεπεις ολα τα pvc(interfaces ) που εχουν φτιαχτει μεσα και εχουν διαφορετικο vlan id εξου και το αλλο ονομα ή εχουν αλλο vpi/vci για το adsl. γενικως ειναι ολα τα connections που ειναι παραμετροποιημενα μεσα.connections φτιαχνεις οσα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...