Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις αποτριχωτικές κρέμες που διάβαζα πιο πριν τι παίζει; Πως λειτουργούν; Κάνουν σοβαρή δουλειά ή «σαν ξυράφι»;

 

Για 'κει κάτω μιλάμε, όχι πλάτες κλπ.

 

παπαρια γενικως ειναι η κρεμα. το μονο καλο ειναι οτι δεν κανεις μετα σπυρακια και δεν κοβεσαι αλλα δεν εχει την ιδια αποτελεσματικοτητα με το ξυραφι, ασε που μπορεις να παθεις χημικα εγκαυματα αν την αφησεις πολυ ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι έκανα αποτρίχωση στις τριχωτές ποδάρες μου και ο πόνος ήταν....πόνος μούρλια.Όντως όχι αστεία. :confused:

Αλλα ήμουν η χαρά του κάθε πικραμένου μετά.Τρίχες στα χερια και ....κόκκινες ποδάρες.

 

Ίσwς στο μέλλον να δοκιμάσω και λέιζερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα κολπακι εγω ^_^ Για να μην ειναι τοσο μακριες οι τριχες μου στο ποδι πηρα εναν αναπτηρα και τις εκαψα.... Μπορω να σας πω οτι ειναι τελεια τωρα.. ;) λιγο Fail Solution επειδη εκαψα το ποδι μου αλλα αξιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερί... και δε μένει αρχίδι για αρχίδι...

 

κ ομως δεν ειναι τοσο τραγικο εκει.Υπαρχει τεχνικη φυσικα κ πρεπει να εχει κ ατομο που πιανει το χερι του.Γενικα εκει με ποναει λιγοτερο απο οτι πχ στην πλατη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια καλη μεθοδος για ξυρισμα/αποτριχωση ορχεων;

 

Ξυραφάκι ή body groom μηχανή.

 

Το μυστικό είναι να τεντώνεις το δέρμα στις μπάλες όσο το δυνατόν καλύτερα και δεν μένει ίχνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα κολπακι εγω ^_^ Για να μην ειναι τοσο μακριες οι τριχες μου στο ποδι πηρα εναν αναπτηρα και τις εκαψα.... Μπορω να σας πω οτι ειναι τελεια τωρα.. ;) λιγο Fail Solution επειδη εκαψα το ποδι μου αλλα αξιζει...

μετά δε μύριζε σα καμμένο κουνάβι ?

 

Καμια καλη μεθοδος για ξυρισμα/αποτριχωση ορχεων;

 

ένα καλό κολπάκι,είναι να τα βρέξεις με κρύο νερό,για κανα 2λεπτο,ώστε να μαζέψει και να γίνει το δέρμα πέτρα.μετά βάζεις ξυραφάκι άνετα.

αλλιώς άμα βάλεις ξυράφι έτσι στο ψαχνό..θα ψάχνεις στο πάτωμα για μπαλάκια.

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ένα καλό κολπάκι,είναι να τα βρέξεις με κρύο νερό,για κανα 2λεπτο,ώστε να μαζέψει και να γίνει το δέρμα πέτρα.μετά βάζεις ξυραφάκι άνετα.

αλλιώς άμα βάλεις ξυράφι έτσι στο ψαχνό..θα ψάχνεις στο πάτωμα για μπαλάκια.

:lol:

 

Δεν θελει κοπο,θελει τροπο.Οτι ειπε ο Ελευσινιωτης.Τεντωνοντας καλα το δερμα πανω απο τα αρχιδια το ξυραφι παει βαθια χωρις να τραυματιζει το δερμα η τις μπαλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα σε ενα κατεξοχην αντροκρατουμενο φορουμ,βλεπεις οτι φτασαμε 15 σελιδες το θεμα.Σε γυναικια φορουμ δυσκολα να εφτανε το αναλογο θεμα για τις γυναικες πανω απο μερικες σελιδες.Ηθικο διδαγμα?Οι αντρες ειμαστε εξισου ωραιοπαθεις κ ενδιαφερομαστε για την εξωτερικη μας εμφανιση οσο κ οι γυναικες (μη σου πω τις τρωμε δλδ).Γενικα η ομορφια κ το τι ειναι αρρενωπο,θυληπρεπες ειναι υποκειμενικα κ ειναι ολα στην διακριτικη ευχερια του καθενος.Δεν εχει στεγανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ομως δεν ειναι τοσο τραγικο εκει.Υπαρχει τεχνικη φυσικα κ πρεπει να εχει κ ατομο που πιανει το χερι του.Γενικα εκει με ποναει λιγοτερο απο οτι πχ στην πλατη...

 

Άμα είναι να παίρνουμε άτομο να μας τα ξυρίζει......να παίρνουμε κ άλλον έναν να μας τα βαστάει κιόλας!

 

 

 

 

Όλη η αλήθεια του ξυρίσματος είναι στο βίντεο:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=OeMBly9vnZI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι να παίρνουμε άτομο να μας τα ξυρίζει......να παίρνουμε κ άλλον έναν να μας τα βαστάει κιόλας!

 

 

Αναφερομουν σε επαγγελματια αισθητικο στην περιπτωση κεριου.Εμενα η τυπισα που με κανονιζει ειναι καλη επαγγελματιας κ ελαφροχερα,εκει δεν καταλαβαινω τπτ απολυτως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως αλλα τι να κανουμε :P Πιστευω ειναι ο καλυτερος τροπος...

 

Ναι πρέπει να ναι ο καλύτερος τρόπος!!!χαχαχα πάει παλάβωσε ο κόσμος....εδώ σου λέει ο άλλος παίρνει επαγγελματία για τ αρχίδια του και εσείς είστε ακόμα στην εποχή της πέτρας και της φωτιάς???:P

Ρε προσέχετε εκεί μην πάρετε φωτιά και λαμπαδιάσετε από πάνω μέχρι κάτω :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...