Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 φορες το δωσαμε, αλλα το δικο μου τουλαχιστον δεν ηταν καταχωρημενο....

 

τραγικο.

 

Κλασσικη Ελλαδα....τιποτα δεν λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

500 φορες το δωσαμε το ΙΒΑΝ, παρ ολα αυτα γινονται και πολλα λαθη..Στον ΟΑΕΔ με ειπαν οτι πολλοι απο μας εχουν δωσει λαθος ΙΒΑΝ και καλο ειναι να πατε  να το ελεγξουν.Τωρα το ποτε θα μπουν τα χρηματα ουδεις γνωριζει με βεβαιοτητα..Απο Παρασκευη σε Παρασκευη τα βαζουν ,ετσι με ειπαν, και μιλω για μας που τελειωσαμε τελη Οκτωβριου..Αν μπουν βεβαια και χρηματα απο τμηματα που τελειωσαν τον Νοεμβριο πχ, καλο ειναι αυτο...Ενδεχεται παντως,το τονιζω,ενδεχεται, να μπουν Παρασκευη..Ως ποτε θα τα κραταει η τραπεζα να τοκιζονται δηλαδη;..Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν υπαρχει σωστη ενημεροση απ οτον οαεδ πηγα σημερα και αφου τσακοθηκα με τον διευθυντη εμαθα τα εξης:ο οαεδ εδοσε εντολη να καταβληθουν τα λεφτα τωρα ομως τα λεφτα ειναι στην κεντρικη τραπεζα και θα πρεπει να  μοιραστουν στουσ αναλογουσ λογαριασμους για να μπορουμε να τα κανουμε αναλυψη εμεισ..οποτε  το θεμα οτι τα κραταει ιη τραπεζα δεν υπαρχει..ειναι ολα θεμα οαεδ...μεσα στισ επομενεσ μερες  θα καταβληθει το ποσο αυτο στουσ λογαριασμουσ σασ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε αν θα ξαναγινει στο αμεσο μελλον παρομοιο προγραμμα;Ειχα κανει αιτηση και περιμενα πως και πως να επιλεχθω και τωρα που ηταν σειρα μου να παω θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει ανανεωση :mad: γιατι δεν μενω στο μερος που εχω την καρτα και για να μην χασω την σειρα που ειχα γιατι ηταν καλυτερη δεν εκανα μεταφορα.Αν και δεν ξερω γινοταν να κανω μεταφορα σε αλλη πολη χωρις να χαθουν τα χρονια ανεργιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις το δικαίωμα να κάνεις ανανέωση ανεργίας μια φορά εκτός του τόπου διαμόνης που την έβγαλες. πασ στον οαεδ κ κάνεισ κανονικά ανανέωση αλλά και μεταφορά να κάνεις την ανεργία σου δεν την χάνεις. τώρα πλέον μπορεις να κάνεις ανανέωση 5 μέρες πριν κ 5 μέρες μετά απο την αναγραφόμενη ημερομηνία της κάρτας. αν τώρα οπως λες δεν έκανες ανανέωση η ανεργία σου χάθηκε. ξέρω περίπτωση ατόμου που δεν ήταν καν στους επιλεχθεις κ το πήραν τηλέφωνο να πάει τώρα που ξαναγίνεται το πρόγραμμα!!! μπορεις να ρωτήσεις κ στον οαεδ η στην ιστοσελίδα του  voucher να δεις αν είσαι μέσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μια χαρα μας κοροιδεψανε..Το πρωτο πραγμα που εκανε ο ΟΑΕΔ ηταν να μας βγαλει αμεσα απο τις λιστες των μακροχρονια ανεργων,με αποτελεσμα να χασουμε καποια,εστω, μικρα προνομια[δεν με θεωρησαν το βιβλιαριο ασθενειας γιατι "εσπασα"τον χρονο συνεχομενης ανεργιας λογω του επιδοτουμενου σεμιναριου],αλλα οι εξυπνοι κυριοι του ΟΑΕΔ δεν μας βαλαν τα χρηματα αμεσα. Μια χαρα τους βολεψε.Βαλτε ρε αλητες τα χρηματα αμεσα οπως αμεσα χασαμε την συνεχομενη ανεργια..Ντροπη σας βρωμιαρηδες ,αρχιρεζιληδες,ξεφτιλισμενοι..καλα σας κανουν ομως..Σιγα σιγα,αν και αργα το αποφασισανε,αρχιζουν και καθαριζουν την βρωμια απο παντου,αν και θα παρει πολλα χρονια .Τι ωραια που νιωθω που θα σας δω ολους οσους δεν το αξιζετε απολυμενους..τι ωραια που σας τσουζει.Τριζει η καρεκλιτσα σας τεμπεληδες δημοσιοι υπαλληλοι,αναξιοι και προδοτες της πατριδας,που ερχεται κοσμος να  εξυπηρετηθει κι εσεις μιλατε λες και ειστε εξουσια.Τι ομορφα ομως που νιωθω καθε φορα που παω σε δημοσια υπηρεσια..Ριχνω κατι ωραια καντηλια κατι ωραια μπινελικια,και με κοιτανε σαν χεσμενοι,δεν τους βλεπω και πολυ μαγκες.Κοτουλες λιρατες..ετσι θελετε αλητες..και τους λεω εν ψυχρω.οποιος θελει μαγκιτσες περιμενω εξω,δεν μασαω.το χω κανει πολλες φορες.Συγγνωμη σε ολο το forum αν σας κουρασα αλλα ειμαι στα ορια μου εδω και καιρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσει κανείς, τι συναισθήματα ΟΡΓΗΣ νοιώθουμε για όλα αυτά τα κοπρόσκυλα(και συγνώμη από τα σκυλάκια) που υποτίθεται μας διοικούν...Υπομονή παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λιγα λες edu41...Εγω ειμαι σε φαση,αν δεν μπουν μεχρι αυριο το απογευμα,η να καλεσω τηλεοπτικα καναλια,η να παω Δευτερα ΟΑΕΔ και να αρχισω τα κλωτσιδια..ενδεχεται να κανω και τα δυο..Οσο για τα καναλια που ανεφερα,παρτε μια γευση τι ξεφτιλα χωρα ειμαστε..Οταν φτανει σε σημειο ο πολιτης να τηλεφωνει σε καναλια για να κανει το κρατος τα αυτονοητα,το τονιζω,τα αυτονοητα,δεν θελει και πολυ μυαλο να καταλαβει κανεις την απυθμενη ηλιθιοτητα,την τεμπελια,την ανευθυνοτητα,και το επιπεδο ολων των πανηλιθιων που εχουν θεσεις σε καιρια η μη ποστα,των αηδιαστικων αυτων τυπων που εχουν θεση στο βρωμερο ελληνικο δημοσιο,και που σε μια σοβαρη χωρα ηδη θα τους ειχαν απελασει με τις κλωτσιες γιατι ειναι γνωστο οτι ειναι τσαμπα βαρος στον πλανητη..Ουτε για να αναπνεουν το οξυγονο του πλανητη δεν αξιζουν οι ρεζιλες ,οι ξεφτιλες,οι προδοτες του ελληνικου κρατους..Ευτυχως,παλι καλα υπαρχουν και ευσυνειδητοι και ευγενικοι ανθρωποι σε διαφορες υπηρεσιες,ομως ειναι τοσοι λιγοι που χανονται,που τους καταπινει το συστημα..Σιχαινομαι οσο δεν φανταζεστε που εχω γεννηθει σ  αυτο το κρατος,σιχαινομαι και αηδιαζω που γεννηθηκα Ελληνας πολιτης,ισως ακουγεται πολυ κλισε αυτο αλλα,συγγνωμη.Ολα αυτα που βλεπω  ειναι απιστευτα εμετικα,ειναι ελεεινα,ειναι αθλια και σιχαμερα...Σαν τα μουτρα τους δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τελειωση  25 Σεπτεμβρη 2012 και δεν εχω παρει φραγκο εχω ενα μηνα και.... που πηγα και τους εδωσα το iban  με πηραν τηλεφωνω να παω στο οαεδ και τους το εδωσα .αλλα φραγκο δεν πηρα. πηρα τηλεφωνω  τον οαεδ τσακωθηκα αλλα καταλαβα οτι τσαπα χαλαω τα λογια μου.ντροπη ρεεεεε.αηδια καταντησατε την ελλαδα.......λαμογιαααααααααααααααααααααααααααααααα.....



πως να εχει καποιος υπομονη οταν σου χρωσταει  το ΚΡΑΤΟΣ.δεν σου χρωσταει ουτε ο κωστας  ουτε ο νικος ουτε ο σπυρος σου χρωσταει το ΚΡΑΤΟΣ....ΚΡΑΤΟΣ =ΚΟΡΟΙΔΙΑ...



ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΜΑΣ ΡΕΕΕ ΛΑΜΟΓΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο αυτο με τα γκρουπ του Σεπτεμβριου..εγω τελειωσα τελη Οκτωβριου,και στο τμημα μου υπηρχε ενα παληκαρι,ο κολλητος του οποιου ηταν, αν δεν κανω λαθος στο τμημα Σεπτεμβριου και εχει παρει τα χρηματα εδω και καιρο,εκτος αν το χω μπερδεψει και ηταν Αυγουστο...Θα το τσεκαρω αυριο που θα τον παρω τηλ οποτε μην το λαμβανετε υπ οψιν αυτο.Θα το τσεκαρω πρωτα..Μαλλον κανω λαθος εγω.Σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα μπουν καποια στιγμη ειναι σχεδον σιγουρο..εγω ανησυχω μηπως αυτη η στιγμη που θα  μπουν  θα ειναι το ετος 2030 μετα Χριστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...