Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ίσως έχει ξαναειπωθεί στο παρόν θέμα αλλά ποιός έχει το κουράγιο να διαβάσει 147 σελίδες?? :D

 

1) το WESTERN DIGITAL WDBABG0000NBK TV HD MEDIA PLAYER λέει ότι παίζει wmv9 αλλά μερικά wmv δεν τα παίζει....τι μπορώ να κάνω?

 

2) από ότι είδα στις ρυθμίσεις του μπορεί να δείξει μέχρι 12bit χρώμα και δεν λέω οκ βλέπεις μια full hd ταινία ωραία αλλά όταν σύνδεσα το pc με την τηλεόραση και έβαλα την αντίστοιχη ταινία να παίξει....καμία σχέση...ακόμα ποιο καθαρή και ωραία εικόνα. Υπάρχει κάποιος media player που να παίζει σε 32βιτ χρωματάκι ή πρέπει να φτιάξω media center?

Eυχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο χθες η usb 2 του wd live (1st gen) ειναι νεκρη, η usb 1 δουλευει κανονικα (ευτυχως). Μπορω να επεμβω καπως στο μηχανημα ή το παω για service? Πρεπει να βαλω original fw πριν το παω? 1 ή 2 χρονια δινει εγγυηση η wd? Εχει κανεις εμπειρια απο το service της wd? Η αγορα ειχε γινει απο το plus4u πριν 14 μηνες.

thanx in advance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες η usb 2 του wd live (1st gen) ειναι νεκρη, η usb 1 δουλευει κανονικα (ευτυχως). Μπορω να επεμβω καπως στο μηχανημα ή το παω για service? Πρεπει να βαλω original fw πριν το παω? 1 ή 2 χρονια δινει εγγυηση η wd? Εχει κανεις εμπειρια απο το service της wd? Η αγορα ειχε γινει απο το plus4u πριν 14 μηνες.

thanx in advance

Εννοείτε θα του βάλεις το επίσημο firmware πριν το πας πίσω και νομίζω δίνει 2 χρόνια εγγύησης.

 

Πως τα κατάφερες και αχρήστευσες την μια usb θήρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ανακαλυψω θα ποσταρω οδηγο

 

Κανε πρωτα ενα reset.Μπορει να βοηθησει. Μου το ειχε κανει και εμενα και αν θυμαμαι καλα το διορθωσα με reset.Καλη τυχη!

 

---------- Προσθήκη στις 19:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:01 ----------

 

Μια συμπλήρωση μέσω οπτικής ίνας παιζει dts ήχο μόνο αν το συνδέσεις σε κάποιο ενισχυτη που να υποστηρίζει την αποκωδικοποίηση του dts ήχου γιατί αν το συνδέσεις κάπου που δεν υποστηρίζει αποκωδικοποίηση dts ήχου τότε όχι δεν πρόκειται να ακούσεις ήχο από αρχείο με dts ήχο.

 

Μιλάμε πάντα για το wd hd tv generation 1 έτσι όχι το generation 2 γιατι το generation 2 υποστηρίζει dts downmix ακόμα και από hdmi.

 

Μηπως ξερεις αν το DAV F200 της SONY υποστηριζει την αποκωδικοποιηση? [Για να μην αγορασω ασκοπα το καλωδιο οπτικης ινας]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρε ενας φιλος μου το wd live tv.το καινουργιο με την ethernet.

 

δεν παιζει τους ελληνικους υποτιτλους.ψαχνωντας στα fora διαβασα οτι πρεπει να αλαξεις σε windows 1253 τους υποτιτλους.

 

που ειναι αυτη η ρυθμιση και εψαχνα ολο το μηχανημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μηπως ξερεις αν το DAV F200 της SONY υποστηριζει την αποκωδικοποιηση? [Για να μην αγορασω ασκοπα το καλωδιο οπτικης ινας]

 

Ναι το DAV F200 της SONY υποστηρίζει την αποκωδικοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
πηρε ενας φιλος μου το wd live tv.το καινουργιο με την ethernet.

 

δεν παιζει τους ελληνικους υποτιτλους.ψαχνωντας στα fora διαβασα οτι πρεπει να αλαξεις σε windows 1253 τους υποτιτλους.

 

που ειναι αυτη η ρυθμιση και εψαχνα ολο το μηχανημα!

Αμ έλα που δεν έψαξες. Μασημένη τροφή θέλετε μερικοί.

 

Άντε να στην μασήσουμε λοιπόν:

Αφού ανοίξεις το wd tv live πας στο μενού:

Settings -> system settings -> additional encoding support -> Greek(Windows - 1253)

Ελπίζω τώρα να το βρεις γιατί μάλλον είναι πολύ καλά κρυμμένο και δεν μπόρεσες να το βρεις αρχικά.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. Εχω το WD πρωτης γενιας. Οταν μετατρεπω τον ηχο μιας mkv απο dts σε ac-3 πρεπει να κραταω και τον ηχο dts για μελλοντικη χρηση; Εχουν διαφορα στην ποιοτητα το dts και ac-3. To ac-3 με καλυπτει απο πλευρας ποιοτητας μελλοντικα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογίκα θα έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις αλλά 150 σελ. είναι πολλές.Το WD TV Live Media Player εκτός το δίκτυο έχει άλλη διαφορά με το Western Digital HD TV?

Όταν λέμε dts downmix τι εννοούμε?

Η tv μου έχει 2 θύρες hdmi αλλά δεν ξέρω αν είναι 1.3 ή 1.1 υπάρχει πρόβλημα?

 

---------- Προσθήκη στις 13:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:59 ----------

 

Λογίκα θα έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις αλλά 150 σελ. είναι πολλές.Το WD TV Live Media Player εκτός το δίκτυο έχει άλλη διαφορά με το Western Digital HD TV?

Όταν λέμε dts downmix τι εννοούμε?

Η tv μου έχει 2 θύρες hdmi αλλά δεν ξέρω αν είναι 1.3 ή 1.1 υπάρχει πρόβλημα?

Και αλλή μια ερωτήση που ξέχασα μπορείς να συνδεσείς πάνω στο w.d εξωτερικο dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογίκα θα έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις αλλά 150 σελ. είναι πολλές.Το WD TV Live Media Player εκτός το δίκτυο έχει άλλη διαφορά με το Western Digital HD TV?

Όταν λέμε dts downmix τι εννοούμε?

Η tv μου έχει 2 θύρες hdmi αλλά δεν ξέρω αν είναι 1.3 ή 1.1 υπάρχει πρόβλημα?

 

Και αλλή μια ερωτήση που ξέχασα μπορείς να συνδεσείς πάνω στο w.d εξωτερικο dvd.

Το Live έχει καλύτερο ,πιο δυνατό chipaki

 

dts downmix ενοουμε οτι το μηχάνημα μπορεί να κάνει τον dts ήχο στέρεο οπότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στην τηλεόραση χωρίς κάποιο εξωτερικό ενισχυτή.Πράγμα που δεν το κανει το HD TV και κάθε φορά που αναπαράγει πχ mkv με dts ηχο στη τηλεόραση δεν ακούγεται τίποτα παρά μόνο αν συνδεθεί με οπτική ινα με κάποιο home theater ή ενισχυτή με αποκωδικοποίηση dts

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις καποιο πρόβλημα με τις HDMI

 

Εξωτερικό dvd με official firmware οχι.Κυκλοφορούν στο ίντερνετ διάφορα custom fimware που υποστηρίζουν και dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσεξεις στην περιγραφή λεει οτι μπορεί να κάνει downmix.Επομενως ειναι το gen 2.Δεν νοκμιζω να κυκλοφορεί πλέον το πρωτο.Επισης να σου πω οτι ο κωδικός του gen 1 ειναι WDAVP00BE(που το ειχα παρει οταν πρωτοβγηκε) ενω του gen 2 WDBABG0000NBK (το οποιο εχει το eshop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...