Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελα ντε ...Διαβαζα οτι τον ειχανε βγαλει και μετα τον καταργησανε δεν ξερω μπερδεμα .Παντως εβαλα τον 32bito και επιτελους ξαναβλεπω τα ποσταρισμενα video στο insomnia .:P

Exω δει οτι θα βγει εκδοση που θα υποστηριζει metro σαν αυτο των windows .Αυτη ποτε βγαινει ξερουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλεύει το fullscreen, αλλά μόνο όταν είμαι εκτός youtube. Εδώ στο insomnia ας πούμε, αν πατήσω full screen σε youtube βίντεο, δεν κάνει τίποτα. Αν πάω στο youtube, μπαίνει σε full screen κανονικά. Το html5 το έχω απενεργοποιημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα εγκατασταση το download accelator plus και απο καποιο λαθος που εκανα μου περασε για μηχανη αναζητησης το speedbit. Tο διεγραψα απ'τις επιλογες του firefox, το διεγραψα απο μηχανη αναζητησης και παλι μολις ανοιγω τον mozilla μου το πεταει 1η επιλογη. Πως μπορω να το διαγραψω? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Sirios8e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγκατασταση το download accelator plus και απο καποιο λαθος που εκανα μου περασε για μηχανη αναζητησης το speedbit. Tο διεγραψα απ'τις επιλογες του firefox, το διεγραψα απο μηχανη αναζητησης και παλι μολις ανοιγω τον mozilla μου το πεταει 1η επιλογη. Πως μπορω να το διαγραψω? Ευχαριστω.

 

Απεγκατέστησε το από τη προσθαφαίρεση προγραμμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεγκατέστησε το από τη προσθαφαίρεση προγραμμάτων.

Απο κεκτημενη ταχυτητα μου ζητησε και περασα μεσα μια μηχανη αναζητησης η οποια δεν υπηρχε στα εγκαταστημενα προγραμματα. Ok μολις απενεργοποιησα απ τις επιλογες του προγραμματος την δυνατοτητα να εκκινει μαζι με τα windows παλι δεν μου τη ξαναεμφανησε.. Thank's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγκατασταση το download accelator plus και απο καποιο λαθος που εκανα μου περασε για μηχανη αναζητησης το speedbit. Tο διεγραψα απ'τις επιλογες του firefox, το διεγραψα απο μηχανη αναζητησης και παλι μολις ανοιγω τον mozilla μου το πεταει 1η επιλογη. Πως μπορω να το διαγραψω? Ευχαριστω.

 

κοιτα αν σου εχει εγκαταστησει το προγραμμα BrowserCompanion ή BCHelper ή κατι τετοιο. Αν το εχεις, το προβλημα θα λυθει με μια απλη απεγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλεύει το fullscreen, αλλά μόνο όταν είμαι εκτός youtube. Εδώ στο insomnia ας πούμε, αν πατήσω full screen σε youtube βίντεο, δεν κάνει τίποτα. Αν πάω στο youtube, μπαίνει σε full screen κανονικά. Το html5 το έχω απενεργοποιημένο...

 

 

Αυτό παιδιά δεν το ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλεύει το fullscreen, αλλά μόνο όταν είμαι εκτός youtube. Εδώ στο insomnia ας πούμε, αν πατήσω full screen σε youtube βίντεο, δεν κάνει τίποτα. Αν πάω στο youtube, μπαίνει σε full screen κανονικά. Το html5 το έχω απενεργοποιημένο...

 

Αυτό παιδιά δεν το ξέρει κανείς?

 

Tzimmys, με καθαρό προφίλ ή με safemode κάνει το ίδιο;

Help--> Restart with addons disabled..

 

Πάλι το ίδιο να πάρει....

Παιδιά, τώρα δοκίμασα στον υπολογιστή της δουλειάς και έχω το ίδιο πρόβλημα. ΑΛΛΑ, τι διαπίστωσα μόλις τώρα. Το κάνει μόνο στο insomnia!!! Καμιά σκέψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Ριξε το φταιξιμο στον σουπερ ουαου rich text editor του insomnia που τελευταια εχει μπερδεψει τα μπουτια του με τα tags και τα συναφη.

Gtp rich text editor > χαλια post > προβληματικα urls, αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχουμε previews και λοιπες ανοησιες, οως τη λεξη "site" διπλα σε καθε url που ποσταρουμε!

 

http://www.youtube.com/watch?v=SgyLIhW0-ps

 

Αυτο κανονικα θα επρεπε να ηταν ετσι, για να δουλευει εστω και σαν λινκ

[url]http://www.youtube.com/watch?v=SgyLIhW0-ps [/url]
αλλα ειναι ετσι
[url=http://www.youtube.com/watch?v=SgyLIhW0-ps]http://www.youtube.com/watch?v=SgyLIhW0-ps [/url]
και μαλλον δεν θα φτιαχτει

 

Θα ανοιξω ενα θεμα καποια στιγμη, γιατι εχω αγανακτησει απο τοτε που εγινε η αλλαγη σε rte.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...