Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα χρονια πολλα ποιο ειναι το Link για αυτο το hack που αναφερεις?

επισης αυτος ο ανταπτορας κανει δουλεια ή μουφα ειναι>

http://www.ebay.com/itm/Memory-Card-Dual-SLOT-Adapter-Micro-SD-TF-MS-PRO-DUO-/130534479675?pt=Video_Games_Accessories&hash=item1e6476173b

ευχαριστω

Κανε κλικ πανω εκει που λεει εδω υπογραμισμενα

Υπαρχει χακ για 6.60 αν εχεις αυτο το firmware που κανει οτι ακριβως γινεται στο 6.39 χωρις την αναγκη να κανεις downgrade

και στις 2 περιπτωσεις (6.39 + 6.60) ειναι μη μονιμο εαν εχεις τα νεα ΠΣΠ 2000(αυτα με ασπαστη μητρικη) 3000 ΠΣΠ go κ Ε1000. Αν εχεις τα παλια ΠΣΠ 1000 και ΠΣΠ 2000(με σπασμενη μητρικη) ειναι μονιμο σε 6.60

Εγραψα κατι για τις καρτες μνημης στο τελος που εχω δοκιμασει και το ξανατονιζω οσον αφορα τις μαρκες.

Λεπτομερεια. θα χρειαστεις και καρτα τουλαχιστο 8GB για αντιγραφα ασφαλειας για να μη πω 16 αν θες να το φορτωσεις και λειπεις πολυ καιρο. Μη παρεις αλλη μαρκα εκτος απο SONY ξερω πως ειναι ακριβες. Οι αλλες μαρκες κολλανε πολυ παρολο που εγραφε magic gate!!!!οριστε για του λογου το αληθες!! http://mark.reevoo.com/reevoomark/el-GR/product?retailer=GET&sku=0308440&stars=false

Αν εχει γνωση καποιος αλλος φιλος η ο driftingchris ας το γραψει γιατι ειναι σημαντικο θεμα μιας και οι ΣΟΝΥ καρτες ειναι ακριβες.

Εγω δοκιμασα και την συγκεκριμενη Sandisk και την γνησια ΣΟΝΥ. Η sandisk κολλαγε υπερβολικα σε βαθμο που καθιστα το gameplay αδυνατο με ISO mode (GOW, ToyStory, PES2011, GT5) ολα κολλαγανε.

Με την ΣΟΝΥ καρτα παιζουν ολα κανονικα ακομη και σε CSO mode (Αν σου κολλαει με ISO δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει με CSO)

Αν εχεις ηδη καρτα Micro SD παρε τον συγκεκριμενο ανταπτορα και δοκιμασε τον (5 ευρω η ζημια αν δε σου παιζει) αλλα μη δωσεις 25αρια και παραπανω για να αγορασεις καρτα που δεν θα παιζει τα παιχνιδια.

Απ οτι ειδα προσφατα στο recovery menu των cfw υπαρχουν κατι επιλογες για fast mode memory card. αυτες δεν τις δοκιμασα καθοτι τα ειδα μετα. Η ουσια παντως ειναι οτι η Sandisk και ισως αλλες μαρκες ειναι αμφιλεγομενες οσον αφορα το κατα ποσο τρεχουν τα παιχνιδια σωστα

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολουσ και χρονια πολλα.. μολις χακαρα το psp μου και δε βρισκω καποιο site να κατεβασω παιχνιδια.. αν μπορει καποιος ας μου κανει pm οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι σε 2 μερες γυριζω πισω στο στρατο απο αδεια και δεν θα προλαβω να περασω παιχνιδια μεσα.. ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολουσ και χρονια πολλα.. μολις χακαρα το psp μου και δε βρισκω καποιο site να κατεβασω παιχνιδια.. αν μπορει καποιος ας μου κανει pm οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι σε 2 μερες γυριζω πισω στο στρατο απο αδεια και δεν θα προλαβω να περασω παιχνιδια μεσα.. ευχαριστω..

 

Απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ολους για τις τοσο γρηγορες απαντησεις σας, κανετε πολυ καλη δουλεια και μπραβο σας αλλα μηπως γνωριζει καποιος γιατι μολις περναω το παιχνιδι στο psp μου λεει corrupted data? πρεπει να φτιαξω καποιο φακελο μεσα στον φακελο GAMES για να το διαβασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ολους για τις τοσο γρηγορες απαντησεις σας, κανετε πολυ καλη δουλεια και μπραβο σας αλλα μηπως γνωριζει καποιος γιατι μολις περναω το παιχνιδι στο psp μου λεει corrupted data? πρεπει να φτιαξω καποιο φακελο μεσα στον φακελο GAMES για να το διαβασει?

 

Χρειαζεσαι φακελο ISO στο root του στικ. Εκει μεσα περνας τα backup σε iso η cso format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεσαι φακελο ISO στο root του στικ. Εκει μεσα περνας τα backup σε iso η cso format

 

Υπαρχει και η περιπτοση να ειναι σε pbp μορφη. Τοτε οπως ειπες κανεις εναν φακελο μεσα στο PSP/GAME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ παιδια :rolleyes: υγεια και πολλα Money και gadgets

 

θελω να παω παραπανω απο την 6.20 pro B5 που εχω τωρα (PSP 3004)

που μπορω να παω? πως? (σε custom)

επισημη 6.60 μπορω να βαλω και μετα να "σπασω" ?

homebrew κλπ. θα δουλευουν οπως και πριν?

 

thanks B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Χρονια σε ολους

Απλα πραγματα.

Εαν θες μονιμο cfw πας 6.20 pro B10

Εαν δεν σε ενδιαφερει το μονιμο και θες τελευταιο firmware πας 6.60 και καθε φορα που μπουταρεις απο κλειστο πσπ τρεχεις το προγραμμα για να μπαινεις σε cfw

Κοιτα εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ενα φιλαρακι μου εχει το psp 1000 το ειχε σπασει αλλα ειχε να το χρησιμοποιησει καμποσο καιρο(3-4 χρονια).αρα θα ειναι σε παλιο cfw για να το κανω update πως γινεται?τι οδηγω να ακολουθήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ενα φιλαρακι μου εχει το psp 1000 το ειχε σπασει αλλα ειχε να το χρησιμοποιησει καμποσο καιρο(3-4 χρονια).αρα θα ειναι σε παλιο cfw για να το κανω update πως γινεται?τι οδηγω να ακολουθήσω

 

Αυτον που δινω 2 λινκ πιο πισω. και ακολουθεις την διαδικασια για το 6.60 μονιμο cfw τρεχοντας και το clip flasher (δεν υπαρχει λογος να βαλεις το 6.20 μιας και το 6.60 ειναι τελευταιο firmware και μπορεις να μπαινεις και PSN)

 

καλημερα τελειο link! ευχαριστω πολυ! :-D

 

(οταν λες προγραμμα εννοεις αυτο?

 

"Τρέχουμε μέσα από το psp το "660 PRO-B Updater".) ^_^

 

ναι καθε φορα που ανοιγεις το ΠΣΠ οταν ειναι κλειστο γιατι οταν ανοιγει μπαινει σε ofw. τρεχοντας το μπαινεις σε cfw. αν ειναι σε standby mode δε χρειαζεται να το τρεχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ενας φιλος μου εχει το πσπ σε εκδοση 3.50 ωστοσο δεν το χρησιμοποιει καθολου και ετσι με ρωτησε αν ειναι να το χακαρει .αυτοσ στο σπιτι που εμενει σαν φοιτητης δεν εχει μοντεμ για ιντερνετ απλα μονο με εθερνετ που τους το παρέχει η πολυκατοικια του.οποτε δεν μπορει να το κανει μεσω ιντερνετ update αρα εγω πως να του το χακάρω γινεται αλλιως?(το πσπ 1000)εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθεις και συ την διαδικασια για 6.60. στο λινκ

εχει μεσα το ofw6.60, δεν χρειαζεται να κατεβασεις αλλο με internet update

περνας τα αρχεια στην καρτα μνημης του πσπ η με ανταπτορακι η με usb connection απο υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Ε1000 η Ε1004 (το ιδιο ειναι) ερχεται με 6.60 ofw. ειναι το τελευταιο oficial firmware

ενα τετοιο επιασα στα χερια μου και το χακαρα με τον οδηγο για 6.60 μη μονιμο cfw (δεν μπαινει κατι αλλο επανω και ουτε γινεται downgrade). Παιζει οτι του δοκιμασα σε 16GB καρτα που ειχε επανω (περασε περι τα 30 backup)

επειδη το επιασα στα χερια μου το συνεκρινα αναποφευκτα με τις παλαιοτερες εκδοσεις. Δεν μου αρεσε καθολου σε σχεση με το 3000 (πολυ πλαστικουρα και διαφορα αλλα που τα αναλυω εδω .

Αν θες να το παρεις λογω τιμης εχει καλως....αλλιως αν σου περισσευουν πηγαινε σε 3000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...