Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετάβαση από iphone 3g σε iphone 4:

 

τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω settings/saves/sms κλπ τώρα που θα πάρω το iphone 4?

 

Δε τον κόβω, αλλά λογικά τπτ. Απλά κάνε restore από το backup που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ από Aramex το περιμένω... Το mail της Apple έλεγε 23 Αυγούστου... Ελπίζω να πάνε όλα για όλους καλά και σύντομα...

Δεν θυμάμαι μόνο αν και τί θα πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που παρατήρησα:

 

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με το iphone 4, αν δεν ακουμπάω την ενωση κεραιων με το death grip, ακούω από το ακουστικό που μου μιλάνε ταυτόχρονα με την φωνή του άλλου, τον κλασικό θόρυβο παρασιτα που κάνουν τα κινητά (τουκ τουκ τουουουουτ κάπως έτσι πάει ηχητικά φανταστείτε). Όταν όμως ακουμπάω την ένωση των κεραιών με death grip, αυτός ο θόρυβος σταματάει και ακούω κανονικά μόνο τον συνομιλητή μου. Μόνο σε μένα το κάνει αυτό? Μιλάω πάντα για γυμνή συσκευή χωρίς θήκη. Μέχρι χθες που το είχα με θήκη δεν μου έκανε κανένα θόρυβο...

 

Για δείτε το και πείτε μου λίγο please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει κανεις να κανουμε ανταλλαγη το IPAD μου με ενα Iphone 4/? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΤΟ ΘΕΛΩ ...θα ξανα αγωρασο το IPAD με δωσεις, μονο ετσι μπορω να το αποκτησω το κινητο! ANYONE?? 16GB. Wifi version.folder< leather.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβε κανένας ή ακόμα;

Πάντως εμένα με πήραν από Aramex για να μου πουν κάτι για την χρέωση...

Συνεργάζονται με την Γενική Ταχυδρομική.

Ελπίζω να μου έρθει γρήγορα...

 

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιφος παιδιά. Του έβαλα την θήκη και τελικά πάλι τον κάνει αυτόν τον μικροσυντονισμό-παράσιτα στο ακουστικό. Η πλάκα είναι ότι μόλις ακουμπάω την κεραία την ένωση κάτω αριστερα ο θόρυβος σταματάει. Είναι όμως ενοχλητικό όταν μιλάω. Το ακούω εγώ μόνο και όχι ο άλλος που του μιλάω. Το κακό είναι όμως ότι δοκίμασα με handsfree και bluetooth ακουστικά και δεν το κάνει καθόλου! Πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον το δικό μου τηλέφωνο φταίει! Μίλησα με εναν φίλο μου που δουλεύει σε Γερμανό και μου είπε ότι μάλλον θα φταίει το μικρόφωνο και να το πάω για service! Επίσης μου είπε ότι η απόδειξη που έχω από Αγγλία είναι παγκόσμια και ισχύει και στην Ελλάδα, και ότι αν το πάω στην Rainbow (Ηλία Ηλιού) όταν βγει επίσημα εδώ το iphone 4, μπορούν λέει να το φτιάξουν εδώ στην Ελλάδα γιατί έχουν service! Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου είπε ότι η απόδειξη που έχω από Αγγλία είναι παγκόσμια και ισχύει και στην Ελλάδα, και ότι αν το πάω στην Rainbow (Ηλία Ηλιού) όταν βγει επίσημα εδώ το iphone 4, μπορούν λέει να το φτιάξουν εδώ στην Ελλάδα γιατί έχουν service! Ισχύει αυτό?

 

Δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα όταν έρθει το iPhone 4 επίσημα στην Ελλάδα.

 

Μέχρι τώρα όμως, με τα iPhone 3G και τα iPhone 3GS, αυτό που ισχύει είναι: Η Rainbow (και η διάδοχός της, η iSquare) δεν έχει καμία δικαιοδοσία. Το service το αναλαμβάνουν τα τεχνικά τμήματα της Vodafone και της Cosmote, ανάλογα με το ποιός από τους δύο έχει εισαγάγει το το τηλέφωνο (με βάση το serial number του). Αν δεν το έχουν εισάγει αυτοί, δεν το δέχονται για service.

 

Αν έχεις πιθανότητα να εξυπηρετηθείς είναι καλώντας στο τηλεφωνικό support της Apple για την Ελλάδα, στο 0080044145417 (αριθμός χωρίς χρέωση) και εξηγώντας τους το πρόβλημα σου.

 

Θυμάμαι πως διάβαζα εδώ στο forum πριν από μερικούς μήνες για κάποιον που πήρε τηλέφωνο εκεί και διαμαρτυρήθηκε γιατί στο Γερμανό του έλεγαν πως το 3GS του ήταν εκτός εγγύησης εξ' αιτίας μιας μικροσκοπικής γρατζουνιάς στο πίσω μέρος. Μετά τη διαμαρτυρία, του έκανε η ίδια η Apple αντικατάσταση με νέο 3GS. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου είπε ότι η απόδειξη που έχω από Αγγλία είναι παγκόσμια και ισχύει και στην Ελλάδα, και ότι αν το πάω στην Rainbow (Ηλία Ηλιού) όταν βγει επίσημα εδώ το iphone 4, μπορούν λέει να το φτιάξουν εδώ στην Ελλάδα γιατί έχουν service! Ισχύει αυτό?

 

Οπως σε ολα τα προϊοντα ετσι και στο iPhone η εγγυηση ειναι αν οχι Παγκοσμια , ΣΙΓΟΥΡΑ Πανευρωπαϊκη.

Εδω παρανομως θα στο αρνηθουν. Αν εχεις ορεξη φωναζεις , απειλεις , τους τα πρηζεις επιμενεις μεχρι να δεκτουν. Ο Νομος ειναι με το μερος σου. Αλλιως μπορεις να παρεις κατευθειαν στην apple που ειπε ο φιλος παραπανω και να αναλαβουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σε ολα τα προϊοντα ετσι και στο iPhone η εγγυηση ειναι αν οχι Παγκοσμια , ΣΙΓΟΥΡΑ Πανευρωπαϊκη.

 

Αυτο ισχυει αν το φερει ο επισημος εισαγωγεας(δηλαδη η rainbow-isquare)

 

Αν το φερουν κατευθειαν οι cosmote/vodafone δεν μπορει να ζητησει απο αυτους εγγυηση για κατι που αγορασε απο την apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τεστ και με φορτιστή αυτοκινήτου πάνω και δεν κάνει παράσιτα όταν μιλάω. Λέτε να είναι κάτι στο ακουστικό, μετατόπιση μικρή ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ισχυει αν το φερει ο επισημος εισαγωγεας(δηλαδη η rainbow-isquare)

 

Αν το φερουν κατευθειαν οι cosmote/vodafone δεν μπορει να ζητησει απο αυτους εγγυηση για κατι που αγορασε απο την apple.

 

Την επισημη αντιπροσωπεια για πωληση-service η isquare δεν την εχει ή κανω λαθος?

Οταν εισαι επισημος αντιπροσωπος εχεις την υποχρεωση να παρεχεις service στα προϊοντα της εταιριας που αντιπροσωπευεις απο οπου και αν εχουν αγοραστει._

 

Αν εγω ζουσα ή σπουδαζα στην Αμερικη και μετεφερα το βιος μου στην Ελλαδα , μετα οτι χαλαει θα πρεπει να τρεχω στην Αμερικη για να το φτιαξω?

Επειδη μας εχουν συνηθισει οι ντοπιοι απατεωνες στην καθε απιθανη δικαιολογια , θα πρεπει να χασουμε και την απλη αισθηση λογικης??

 

Αντιπροσωπος το λεει και η λεξη , εισαι το προσωπο της μαμας εταιριας στη χωρα. Δεν ψωνιζεις απο την isquare , απο την apple ψωνιζεις , η isquare ειναι η εταιρια που εχει το δικαιωμα να εισαγει και να σου πουλα τα προιοντα apple ΑΛΛΑ και την υποχρεωση να σου παρεχει και τις υπηρεσιες apple.

 

Ζητα εγγραφως την αρνηση παροχης service απο την isquare μαζι με το ονομα του υπευθυνου υπαλληλου και ενημερωσε τους οτι θα φυγει φαξ στην apple Ευρωπης , να δεις τοτε αντιμετωπιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...