Προς το περιεχόμενο

Ζούμε το τέλος του ευρω;


μαφαλντα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εμάς τι θα μας μείνει; το ευ ή το ρώ; ^_^

 

 

καλα αυτο μπορει να γινει και τωρα :P

 

 

http://www.thisismoney.co.uk/money/news/article-1693427/How-to-find-out-where-a-euro-note-is-from.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν. Κορέα

 

 

Η κεντρική τράπεζα της χώρας μείωσε τα επιτόκια κατά 0,25% στο 3%, για πρώτη φορά μετά από το Φεβρουάριο του 2009, και τώρα πλέον το κόστος δανεισμού διαμορφώνεται στο χαμηλότερο επίπεδο του τελευταίου έτους.

 

 

Πηγή:www.capital.gr

 

20120711_retirement.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν. Κορέα

 

 

Η κεντρική τράπεζα της χώρας μείωσε τα επιτόκια κατά 0,25% στο 3%, για πρώτη φορά μετά από το Φεβρουάριο του 2009, και τώρα πλέον το κόστος δανεισμού διαμορφώνεται στο χαμηλότερο επίπεδο του τελευταίου έτους.

 

 

Πηγή:www.capital.gr

 

20120711_retirement.png

 

 

οταν λεει goverment retired ages,σε ποιους αναφερεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Τελικα δες που η Ρωσια θα δανεισει την Κυπρο... Που ειναι οι οικονομολογοι 15 ημερων πριν σε αυτο το τοπικ και στο αλλο με τον πολεμο στη Συρια που το βλεπανε για σεναριο επιστημονικης φαντασιας και αναξιο συζητησης?

Ακομα περιμενω να δω τα δανεια απο Ρωσια ,μηπως εισαι σε θεση να μας δωσεις 1 χρονικο οριο εως ποτε 8α περιμενουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω να δω τα δανεια απο Ρωσια ,μηπως εισαι σε θεση να μας δωσεις 1 χρονικο οριο εως ποτε 8α περιμενουμε?

 

Μα και να δωσουν ποιο το νοημα; Ωραια θα πληρω τα τρεχουν χρεολυσια* και μετα και μετα;

 

 

Παιδες το νοικοκυριο Ελληνικο Κρατος εχει μισθο 100 ευρω και πρεπει να πληρω για φαϊ δεη οτε νοικη 106.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω να δω τα δανεια απο Ρωσια ,μηπως εισαι σε θεση να μας δωσεις 1 χρονικο οριο εως ποτε 8α περιμενουμε?

Να σου πω τι οταν εισαι στη φαση που αρνεισαι πεισματικα να καταλαβεις τα αυτονοητα και αμφισβητεις μεχρι και τα γεγονοτα? Κι οχι μονο αυτο αλλα μου βαζεις λογια που δεν ειπα συν οτι κι αυτα που ειπα και τα οποια ειρωνευοσουν χωρις προφανη λογο και επιχειρημα εχουν επιβεβαιωθει ηδη.

 

Θες να δουμε τι ελεγα ?

 

Παρεμπιπτοντως καλα το παιζουν το παιχνιδι οι Κυπραιοι. Υπεβαλλαν αιτηση για το ΕFSF τη στιγμη που εκρεμουν οι απαντησεις για τα διακρατικα δανεια. Αρα εκ των πραγματων εχει ενα οπλο στις διαπραγματευσεις με τους Ευρωπαιους "εταιρους".

Δες ημερομηνια που το εγραψα, βαλε ποσο εχουμε σημερα, βαλε σε τι φαση βρισκεται η διαπραγματευση και βαλε το μυαλο σου να σκεφτει πανω σε αυτο που ρωτησες παραπανω.

 

Επεσα ελαφρως μεσα, επεσες ελαφρως εξω ε?

 

Ωραια τωρα που επιβεβαιωθηκα να σου πω οτι ουτε συγγενης με την Λιτσα Πατερα ειμαι, ουτε χαρισμα εχω, ουτε ο Παισιος ξερω ποιος ειναι, ουτε οικονομολογος ειμαι, ουτε κανω τον εξυπνο. Απλα δεν ειμαι αδαης και τυγχανει να ενημερωνομαι γυρω απο θεματα στα οποια επιδιωκω να διατηρω αποψη. Αυτο που ειχα πει τοτε λοιπον, ηταν πολυ απλα η δηλωση ανωτατου στελεχους της Κυπριακης Κυβερνησης (Υπ. Οικονομικων), σχεδον αυτουσια. Τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω.

 

Και για να σε προλαβω, προσθεσε στην εξισωση οτι με το που εφυγε η τροικα απτη Κυπρο με νουμερα και για να σχεδιασουν μνημονιο, βγηκαν οι επισημες δηλωσεις των Ρωσων που λενε οτι εξεταζουν το δανεισμο της Κυπρου υψους 5δις (ενω στο προηγουμενο διαστημα απλα ειχε σιγησει η υποθεση του διακρατικου δανειου, για να...αναζοπυρωθει απτους ιδιους τους Ρωσους αυτη τη φορα πανω στην ωρα).

 

Λοιπον? Θες κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω τι οταν εισαι στη φαση που αρνεισαι πεισματικα να καταλαβεις τα αυτονοητα και αμφισβητεις μεχρι και τα γεγονοτα? Κι οχι μονο αυτο αλλα μου βαζεις λογια που δεν ειπα συν οτι κι αυτα που ειπα και τα οποια ειρωνευοσουν χωρις προφανη λογο και επιχειρημα εχουν επιβεβαιωθει ηδη.

 

Θες να δουμε τι ελεγα ?

 

 

Δες ημερομηνια που το εγραψα, βαλε ποσο εχουμε σημερα, βαλε σε τι φαση βρισκεται η διαπραγματευση και βαλε το μυαλο σου να σκεφτει πανω σε αυτο που ρωτησες παραπανω.

 

Επεσα ελαφρως μεσα, επεσες ελαφρως εξω ε?

 

Ωραια τωρα που επιβεβαιωθηκα να σου πω οτι ουτε συγγενης με την Λιτσα Πατερα ειμαι, ουτε χαρισμα εχω, ουτε ο Παισιος ξερω ποιος ειναι, ουτε οικονομολογος ειμαι, ουτε κανω τον εξυπνο. Απλα δεν ειμαι αδαης και τυγχανει να ενημερωνομαι γυρω απο θεματα στα οποια επιδιωκω να διατηρω αποψη. Αυτο που ειχα πει τοτε λοιπον, ηταν πολυ απλα η δηλωση ανωτατου στελεχους της Κυπριακης Κυβερνησης (Υπ. Οικονομικων), σχεδον αυτουσια. Τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω.

 

Και για να σε προλαβω, προσθεσε στην εξισωση οτι με το που εφυγε η τροικα απτη Κυπρο με νουμερα και για να σχεδιασουν μνημονιο, βγηκαν οι επισημες δηλωσεις των Ρωσων που λενε οτι εξεταζουν το δανεισμο της Κυπρου υψους 5δις (ενω στο προηγουμενο διαστημα απλα ειχε σιγησει η υποθεση του διακρατικου δανειου, για να...αναζοπυρωθει απτους ιδιους τους Ρωσους αυτη τη φορα πανω στην ωρα).

 

Λοιπον? Θες κατι αλλο?

Ναι θελω την εκτιμηση σου αν πιστευεις πως θα δωσουν το δανειο οι Ρωσοι επειδη εγω δεν φοβαμαι να εκτεθω το αποκλειω,η αποψη σου πια ειναι ? Για την ιστορια και προς το παρον δικιο εχω εγω μεχρι να το δωσουν οι Ρωσοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εφυγαν 400+ δις απο τις καταθεσεις στην ΕΚΤ λογω του μηδενισμου του επιτοκιου και που πηγαν?

 

 

ναι οχι θα πανε στην πραγματικη οικονομια για δανεισμο :P

καλα και μετα ξυπνησαμε

 

σε ασφαλες χρεος πανε. ελβετια, γερμανια, φιλανδια, ολλανδια

 

το μεγαλυτερο μερος οπως φαινεται εδω απλα αλλαξε λογαριασμο. τα λεφτα παραμενουν στην ΕΚΤ. οποτε φαινεται οτι η πρακτικη για να κανουν τις τραπεζες να δανεισουν δε λειτουργει

 

 

20120712_depo.png

 

 

 

 

 

οταν λεει goverment retired ages,σε ποιους αναφερεται;

 

 

για την ηλικια συνταξιοδοτησης αναφερεται. δεν εχει σχεση ιδιωτικου και δημοσιου υπαλληλου.

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο οίκος αξιολόγησης Moody’s υποβάθμισε την Πέμπτη την πιστοληπτική ικανότητα της Ιταλίας κατά δύο βαθμίδες από Α3 σε Baa2, και διατήρησε τις αρνητικές προοπτικές, λόγω της κατάστασης στην ευρωζώνη και την «μόλυνση» από την Ισπανία και την Ελλάδα.

 

 

 

 

shitstorm.jpg

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...