Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ειδα προχθες διαφημιση της douwe egberts για συμβατες καψουλες αλλα ουτε στο μακρο αλλα και σε ενα βασιλοπουλο ειδα να υπαρχουν.

Εχουν αναφερθει πιο πανω. Μετα την τηλεοπτικη διαφημιση, ειναι θεμα χρονου να φτασουν στα περισσοτερα ραφια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν ξερω αν συμφερει για τοσο μικρη διαφορα.σε καμια προσφορα ισως, παντως θα δοκιμασω γιατι ειναι κ η ευκολια του πας στο σουπερ μαρκετ κ παιρνεις αν ξεμεινεις.

αν βεβαια ειναι καλυτερος ο καφες αλλαζουν τα δεδομενα.

αυτες οι καψουλες κανουν για ολες τις νεσπρεσσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν συμφερει για τοσο μικρη διαφορα.σε καμια προσφορα ισως, παντως θα δοκιμασω γιατι ειναι κ η ευκολια του πας στο σουπερ μαρκετ κ παιρνεις αν ξεμεινεις.

αν βεβαια ειναι καλυτερος ο καφες αλλαζουν τα δεδομενα.

αυτες οι καψουλες κανουν για ολες τις νεσπρεσσο;

Κοιτα 10 λεπτα την ημερα ειναι 3 ευρω το μηνα δηλαδη εχεις κερδος σχεδον μια συσκευασια με 9 καφεδες.

Λογικα ναι ετσι ελεγε πανω ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι μπαίνουν και μερικές "επώνυμες" μάρκες στο παιχνίδι. Αν ο καφές τους βγάζει καλό αποτέλεσμα, γιατί όχι.  Έχουν και το πλεονέκτημα του κοντινού supermarket.

αν είναι απλά καλός, θα συνεχίσω να γεμίζω ή να παίρνω από νεσπρεσσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και χρόνια πολλά

 

Πριν από καιρό είχα δει την "ethical coffee company", στο σπίτι φίλου, αλλά πρόσεξα ότι και η μηχανή "πιεζόταν" και στο να ανοίξει την κάψουλα, αλλά και να βγάλει τον καφέ. Στο θέμα της γέυσης δεν μπαίνω γιατί είναι πολύ υποκειμενικό. Μιλώντας με συνεργάτη της  Nespresso, μου είπε ότι οι μηχανές όταν χρησιμοποιούνται με συμβατές κάψουλες, ενδέχεται (σίγουρο είναι) ότι σε περίπτωση βλάβης, βγαίνουν εκτός εγγύησης.

 

Πάντως θα συμφωνήσω πως εάν οι συμβατές δεν βγουν κάτω από τα 0,30€, ίσως να μην αξίζει η αλλαγή από τις original (αν και η ευκολία που παρέχει η διάθεση μέσω super market, αποτελεί σημαντικό παράγοντα ειδικά ).

 

.... και κάτι τελευταίο, αυτό που διαβάζω με τις κάψουλες που ξαναγεμίζουν' πως ακριβώς γίνεται ; υπάρχει κάποιο "μηχάνημα";;

 

Π.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε το threat από την αρχή. Έχει γίνει αρκετή συζήτηση και για τις επαναγεμιζομενες.

 

το πρόβλημα με τις "ethical coffee company" το είδα και εγώ. Δεν μου άρεσε καθόλου ο καφές τους και δεν ξαναπηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως φιλοι μου εχω επαναγεμιζομενη καψουλα Nespresso  και αγορασα αρχες Νοεμβρη συσκευασια Illy Lavazza Roza απο Σκλαβενιτη 3,15 ευρω...πινω δυο εσπρεσσακια την ημερα κι ακομα μου χει μεινει το ενα τεταρτο της συσκευασιας....τρελη οικονομια!!!!και φοβερη γευση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hikesl και dr.zivagko που είστε ευχαριστημένοι, πείτε αν μπορείτε ποιες επαναγεμιζόμενες έχετε και τι καφέ χρησιμοποιείτε!Αν είναι των σουπερμάρκετ ακόμα καλύτερα!
εγώ έχω αυτές και μου έκοψαν από λουμίδη κ βγήκε χάλια ο καφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτές

http://www.amazon.co.uk/CoffeeDuck-Refillable-Capsules-For-Nespresso/dp/B006ZM1FFG/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1388162619&sr=8-3&keywords=nespresso+refill

 

Δυστυχώς ο καφές του σούπερ δεν κάνει. Εγώ χρησιμοποιώ καφέ σε κόκκο και σε συνδιασμό με αυτό το μύλο

http://www.amazon.co.uk/100pcs-345-12541-Porlex-Tall-Grinder/dp/B0002JZCF2/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1388162700&sr=8-7&keywords=grinder+hand

και αυτό το μηχανηματάκι πίνω αρκετά καλό καφέ

https://www.skroutz.gr/s/2758433/Izzy-MMF-009-Latte.html

οι διευθύνσεις είναι ενδεικτικές ίσως αλλού είναι φτηνότερες.

 

Οπότε μηχανή νεσπρέσο ( η φτηνότερη κάνει ) 49Ε + 35 izzy + 30 μύλο , βάζεις δικό σου καφέ και κάνεις ότι ρόφημα θέλεις. Καφέ /εσπρέσο/λάτε/μακιάτο/κλτ κλτ... Το τελικό αποτέλεσμα είναι καλύτερο του 90% του καφέ που πίνεις έξω. Τώρα αν θέλεις το κάτι παραπάνω πας σε gaggia / ascaso Μύλο / >400Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κάτω έχει ένα ελλατήριο οπότε διαλέγεις εσύ το πόσο χοντρό ( για καφέ φίλτρου -πρεσιέρα ) ή ψιλό ( εσπρέσο - ελληνικο ) θέλεις.

 

Δες και εδώ

http://www.youtube.com/watch?v=HNElPvmAEJw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...