Προς το περιεχόμενο

The official off topic thread -women only-


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισώ τις γόβες . Εδώ πήρα ένα ζευγάρι 7-8 ποντους στρογγυλές μπροστά με χοντρό τακούνι , με πατο καλό να μη γλιστράει φάση αλλά όσο και να υπέμενα τον πόνο γύρναγα με πρησμένα πόδια και μελανιασμένα. Σε δουλειά γραφείου κιόλας , δε μιλάμε για ορθοστασία.

 

Γενικά εγώ είμαι φαν τακουνιών γιατί δείχνει ωραίο το πόδι ( και πιο ψηλό :mrgreen: ) αλλά δε φοράω γόβες . Χειμώνα μπότες γύρω στους 6-7 πόντους και όχι πολύ λεπτό . Το μόνο ζευγάρι μπότες που έχω ( θα είναι κανα 12ποντο ) το έχω φορέσει μόνο δύο φορές. Τα πόδια τρέμανε , τη δεύτερη φορά ήμουν με τη σχέση - σκηνές απείρου κάλλους.

 

Καλοκαίρι φοράω πλατφόρμες αλλά αισθητικά τις μισώ.Ε για βράδυ πέδιλο , κλασσσικά. Για φθινόπωρο μάλλον θα υποκύψω και θα πάρω μπαλαρίνες , τις οποίες μισώ ακόμα περισσότερο.

 

 

Δλδ μια νορμαλ γυναικα μεσου υψους κ βαρους ποσο αντεχει μεγιστο σε γοβα?Θελει τρεηνινγκ φαση?

 

Δεν πάει απαραίτητα με το ύψος και το βάρος . Μία φίλη μου περπατάει ανετότατα 10-12 ποντες γόβες πόσες ώρες. Φοράει απο μικρή τακούνια και επειδή οι σχέσεις της ήταν πάντα με πολύ ψηλούς άντρες έχει συνηθίσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Καλοκαίρι φοράω πλατφόρμες αλλά αισθητικά τις μισώ.Ε για βράδυ πέδιλο , κλασσσικά. Για φθινόπωρο μάλλον θα υποκύψω και θα πάρω μπαλαρίνες , τις οποίες μισώ ακόμα περισσότερο.

 

Ε καλα και τι σ'αρεσει;; :wub:

Οι μπαλαρινες ειναι πολυ ομορφες και βολικες σα παπουτσακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E βρε Μαιρη, και εσυ τωρα βρηκες το μοναδικο loop hole στο παραπονο μου...

Οτι ο μεσος ανδρας=cro magnon τα θελει αυτα για να κανει φιγουρα στους αλλους μαλακες που κανει παρεα. Αλλα δεν ειναι οξυμωρο? Στα αληθεια το ονειρο μερικων ειναι να γνωρισουν καποιον που τις ειδε επειδη εχει ντυθει αβολα ή να βαλουν ρουχα εκτος τοπου και χρονου για να κανουν τις καμποσες στους μαλακες που ξυνονται στις καφετεριες?

 

Οπως εχω πει πολλες φορες, γιατι μετα ο κοσμος παραπονιεται οτι συνανταει ζωα? Πως γινεται οι κοπελες να απορουν οτι ο αλλος ξενοκοιταει ή ειναι μαλακας, ενω το target group που απευθηνοντουσαν ηταν προς αυτους τους μαλακες? Και οι αντρες γιατι παραπονιουνται οτι η κοπελα που γνωρισαν ντυνεται προκλητικα? Κατσε ρε μεγαλε, εσυ πως την κοιταξες δηλαδη?

Τα ματια μας μονοι μας τα βγαλαμε, και οσοι δεν τα βγαλαμε, την πληρωνουμε για τις μαλακιες των αλλων.

 

Δεν εχω κατι με την ομορφια γιατι ξερω οτι θα ακουσω την γνωστη ατακα "ολοι οι ασχημοι τα ιδια λενε", αλλα ειλικρινα,αυτο ειναι που ζηταμε? Και αν δεν μου αρεσει να κανω ανουσια φιγουρα, με τις κοπελες που εχω κανει κατι, μερικοι τις βλεπουν μονο στα περιοδικα απο θεμα εμφανισης, αλλα μετα τι? Οκ θα βγουμε 2-3 φορες, αλλα οταν η αλλη δεν μου προσφερει αυτο που ζηταω, γιατι να την βαλω σε μια κατασταση που ξερω οτι δεν μπορει να ανταπεξελθει? Αυτο ειναι και το λαθος που κανουν οι γυναικες πολυ πιο συχνα απο τους αντρες, το να προσπαθουν να κανουν τον αλλο να αλλαξει απλα επειδη ειναι ωραιος αλλα χανουν τον χρονο τους χωρις λογο.

 

 

A και ο Ζουλιας: http://www.vassiliszoulias.com/ μια μοντελα που ειχα γνωρισει μου τον εμαθε.

 

 

 

Επισης flat > γοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα και τι σ'αρεσει;; :wub:

Οι μπαλαρινες ειναι πολυ ομορφες και βολικες σα παπουτσακι...

 

Μωρέ βολικές είναι και σίγουρα δείχνουν όμορφες εάν έχεις πατούσες της προκοπής. Οι δικές μου μόνο για μπότες κάνουν ( τις οποίες λατρεύω ). Eπίσης μου αρέσουν εκείνα τα παπούτσια που είναι κλειστά σαν μποτάκια αλλά είναι peep toe ( δεν έχω πάρει όμως , φοβάμαι το κράξιμο ). Αλλά τι να κάνω για φθινόπωρο θα ανεχτώ τις μπαλαρίνες ... :fear:

 

Οι γόβες στυλιστικά μου αρέσουν πολύ , το πρόβλημα όμως είναι ότι ανατομικά τα πόδια μου είναι ακατάλληλα για αυτές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δλδ μια νορμαλ γυναικα μεσου υψους κ βαρους ποσο αντεχει μεγιστο σε γοβα?Θελει τρεηνινγκ φαση?

 

ναι θελει προπονηση το τακουνι, οσο πιο πολυ το φορας τοσο πιο πολυ αντεχεις. εχω φτασει κατι περιοδους να μην μπορω να φορεσω φλατ παπουτσι και το εχω ακουσει κι απο αλλες ορκισμενες τακουνουδες. αλλαζει η ανατομια των τενοντων νομιζω.

 

 

 

Και εγω αυτο δεν το καταλαβα ποτε. Οκ "υπογεια" μυνηματα για να φαινεται το στηθος και να τονιζονται τα καπουλια και να δειχνει το ποδι πιο μεγαλο, αλλα αξιζει τοσο ταλαιπωρια? Βλεπω ποδια γυναικων μερικες φορες και τα ποδια τους λες και κανουν ενα ) σε σχημα μεσα στο παπουτσι. Και δεν λεω μονο για 12ποντα, και για πιο χαμηλα παπουτσια!

Ποτε θα παρουν οι γυναικες το memo οτι δεν χρειαζεται να ειστε σαν τον muresan? Εχω μια φιλη που ειναι στο υψος μου και φοραει 10 ποντα παπουτσια καθε φορα που βγαινουμε. Τις λεω να μου το λεει εγκαιρως να φοραω και εγω τα δικα μου αλλα ολο με ξεχναει!

 

 

Γενικα δεν καταλαβαινω αυτα που κανετε οι πιο πολλες για να δειχνετε κατι αλλο απο οτι ειστε! Μετα οι αντρες ειναι οι μαλακες ενω αλλα λενε και αλλα κανουν, αλλα η γυναικα αν δειχνει αλλιως απο οτι ειναι ειναι οκ!

 

 

Γοβες απο τον Ζουλια θα σου ρθουνε!

 

μα την βλεπεις καλε μου την γοβα στο ποδι μου. δεν καμουφλαω τπτ. αλλωστε τα τακουνια τα ροφαμε πιο πολυ για τον εαυτο μας παρα για τους αντρες. νιωθουμε μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση. ο δικος μου μονιμως γκρινιαζει οταν φοραω τακουνια, με παρακαλαει να φοραω φλατ παπουτσια αλλα εγω τον χαβα μου, αρα προφανως το κανω για την παρτη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως εγω δεν εχω φορεσει ποτε 12ποντα, αν φοραγα και τοσο, αλιμονο στον αλλο που θα ηταν μαζι μου, θα τον περναγα χαλαρα στο υψος :P

 

ποσο υψος εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως εγω δεν εχω φορεσει ποτε 12ποντα, αν φοραγα και τοσο, αλιμονο στον αλλο που θα ηταν μαζι μου, θα τον περναγα χαλαρα στο υψος :P

 

Με τον πόνο μας παίζεις και εσύ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ βολικές είναι και σίγουρα δείχνουν όμορφες εάν έχεις πατούσες της προκοπής. Οι δικές μου μόνο για μπότες κάνουν ( τις οποίες λατρεύω ). Eπίσης μου αρέσουν εκείνα τα παπούτσια που είναι κλειστά σαν μποτάκια αλλά είναι peep toe ( δεν έχω πάρει όμως , φοβάμαι το κράξιμο ). Αλλά τι να κάνω για φθινόπωρο θα ανεχτώ τις μπαλαρίνες ... :fear:

 

Οι γόβες στυλιστικά μου αρέσουν πολύ , το πρόβλημα όμως είναι ότι ανατομικά τα πόδια μου είναι ακατάλληλα για αυτές .

 

σε νιωθω. αν και δεν εχω ασχημες πατουσες αλλα ειναι σχετικα φαρδυ το ποδι μου οποτε οι περισσοτερες γοβες μου πεφτουν ασχημα. απο την αλλη οσες γοβες εχω και ειναι καλης ποιοτητας (δερματινες ιταλικες χρυσοπληρωμενες) ειναι πολυ πιο ανετες απο τις φτηνες. εχω δε κατι μαυρες καστορινες με τακουνι πλατφορμα αλλα λεπτο. ειναι τρομερααααα ανετες και απιστευτα κομψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.75

 

 

κ με 12ποντο εγω παντως παλι σε κυκλοφορω (μιας κ βλεπω οτι εισαι κ καλο κομματι :mrgreen: ).Για την ακριβεια παλι 3 ποντους θα σου ριχνω.Θα εχω την τιμη να ζητησω μια εξοδο με την ομορφη δεσποσυνη? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θελει προπονηση το τακουνι, οσο πιο πολυ το φορας τοσο πιο πολυ αντεχεις. εχω φτασει κατι περιοδους να μην μπορω να φορεσω φλατ παπουτσι και το εχω ακουσει κι απο αλλες ορκισμενες τακουνουδες. αλλαζει η ανατομια των τενοντων νομιζω.

 

 

Απλά αν δουλεύεις κάπου με ορθοστασία θα φορέσεις αναγκαστικά flat . Περπατάω πολύ καλύτερα πάντως με τα τακούνια ( τα 6-7 ποντα ). Με τα flat περπατάω περίεργα , σαν να νιώθω ότι θέλω να ανέβω στις μύτες για να περπατήσω σωστά ( μήπως η ρυθμική και το μπαλέτο μικρή μου αφήσανε κουσούρι στο περπάτημα ; ) Γενικά πάντα έχω διαφωνία με τους άντρες σε αυτό το θέμα , ειδικά ο πρώην μου την έλεγε συνέχεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν δουλεύεις κάπου με ορθοστασία θα φορέσεις αναγκαστικά flat . Περπατάω πολύ καλύτερα πάντως με τα τακούνια ( τα 6-7 ποντα ). Με τα flat περπατάω περίεργα , σαν να νιώθω ότι θέλω να ανέβω στις μύτες για να περπατήσω σωστά ( μήπως η ρυθμική και το μπαλέτο μικρή μου αφήσανε κουσούρι στο περπάτημα ; ) Γενικά πάντα έχω διαφωνία με τους άντρες σε αυτό το θέμα , ειδικά ο πρώην μου την έλεγε συνέχεια .

 

εχεις παθει αυτο που ελεγα, εχεις φτασει στο σημειο να μην μπορεις πια να περπατησεις με φλατ παπουτσι :-D οι 6-7 ποντοι ειναι καλοι παντως. μποντακι μεχρι 9 το παω υπερανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...