Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το ξερει κανεις?? http://www.mobile14.gr/index.php?route=common/home (mobile14) απο το λιγο που εψαξα πρεπει να ηταν πιο παλια στο σκρουτζ αλλα τωρα δεν το βρηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μολις πηρα το S4 απο το kinito.gr!Οταν το ανοιγω μου βγαζει το λογοτυπο της T-mobile.Το κινητο ειναι απο Πολωνια,υπαρχει περιπτωσηωνα εχω καποιο προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω επιλεξει να αγορασω αυτο το κινητο

http://www.skroutz.gr/s/3606987/Samsung-Galaxy-Core-I8262-8GB.html

 

αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα να το παραγγειλω

.Γι αυτο θα ηθελα να ζητησω την προσωπικη σας αποψη για το ποιο καταστημα να επιλεξω. Δεν θελω να μπλεξω (οσο ειναι δυνατο) με καταστηματα π δεν εχουν καλη εξυπηρετηση και αξιοπιστια οσον αφορα κινητα τηλεφωνα.

Εχω διαβασει διαφορα για αλλα καταστηματα αλλα απο αυτα π εχουν αυτο το κινητο δεν γνωριζω απολυτως τιποτα.

Το κινητο ειναι κατι π δν μπορουν να τ εχουν 1-2 μηνες να το κανουν βολτες στ αντιπροσωπεια μεχρι να βρεθει λυση αν τυχον εμφανισει προβληματα.

Δεν ειναι προβλημα να δωσω 10 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο καποιο καταστημα που ειναι ακριβοτερο αλλα και πιο αξιοπιστο. Η παραγγελια θα γινει για Θεσσαλονικη.

 

Ευχαριστω. περιμενω τις αποψεις σου.

 

(πριν μερικες μερες υπηρχε και το easybuyworld ως καταστημα στ Θεσσαλονικη αλλα τωρα δεν εμφανιζεται καθολου στ skroutz. Γνωριζεται κατι επ' αυτου?)

 

τελικά επέλεξα το κατάστημα Birdphone. το παρήγγειλα από Αθήνα και μετά από 28 ώρες το είχα στα χέρια μου Θεσσαλονίκη. Άψογοι στην επικοινωνία και ταχύτατοι στην παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το S4 απο το kinito.gr!Οταν το ανοιγω μου βγαζει το λογοτυπο της T-mobile.Το κινητο ειναι απο Πολωνια,υπαρχει περιπτωσηωνα εχω καποιο προβλημα??

T-mobile? κοιτα να δεις δεν θα εχεις προβλημα γιατι μπορεις να παρεις την σαμουνγκ τηλεφωνο ελλας παντα και να τους δωσεις το ιμει και θα σου πουνε τα παντα οτι εινα αυτο αυτο και αυτο αλλα το οτι ειναι της ετερειας T-mobile(οπως wind comsote ktl) ειναι ηλιθιο εκ μερους τους γιατι διαβασα σε ενα φορουμ οτι αυτα ειναι "κλεμμενα" ξεφευγουν απο τις μεγαλες παραγωγες και το αρπαξαν απο την ετερεια δεν το δωσε λογικα ισως δεν πουλιωταν και ετσι το εκανε παρεισαγωγη αυτο οντως ειναι παρεισαγωγη :D

αυτο το ξερει κανεις?? http://www.mobile14.gr/index.php?route=common/home (mobile14) απο το λιγο που εψαξα πρεπει να ηταν πιο παλια στο σκρουτζ αλλα τωρα δεν το βρηκα!!

γραφω σε ενα ποστ για καποιους που εχουν το made in korea note 3 αλλα δεν το δινουν γιατι θελουν 3000-4000 το ειχε εκει και δεν  μου το δινε μου ειπε "μαγκικα" κανε μαι παραγγελια μαζικι 4 5 κινιτων και στο δινω ΕΛΕΟΣ εγω θα σου ελεγα απο προσωπικη μου αποψη ΜΑΚΡΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφω σε ενα ποστ για καποιους που εχουν το made in korea note 3 αλλα δεν το δινουν γιατι θελουν 3000-4000 το ειχε εκει και δεν  μου το δινε μου ειπε "μαγκικα" κανε μαι παραγγελια μαζικι 4 5 κινιτων και στο δινω ΕΛΕΟΣ εγω θα σου ελεγα απο προσωπικη μου αποψη ΜΑΚΡΙΑ

δεν μπορω να πω οτι καταλαβα απολυτα αυτα που λες αλλα anyway.. εγω το παραγγειλα χθες βραδυ μου ηρθε email σημερα οτι σταλθηκε και αυριο λογικα θα το εχω.. επισης μιλησα με 2 παιδια απο εδω που εχουν αγορασει απο εκει και δεν ειχαν κανενα προβλημα..επισης βρηκα κριτικες και σε γειτονικο forum.. καθως και απο δικη μου επικοινωνια(ανταλλαξαμε 8-9 email μπορω να πω οτι ηταν πολυ πιο εξυπηρετικοι σε σχεση με πολλααααααα επωνυμα καταστηματα) αν ερθει λοιπον και ειναι κομπλε θα παρει μια θεση στους σελειδοδεικτες μου!!αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το S4 απο το kinito.gr!Οταν το ανοιγω μου βγαζει το λογοτυπο της T-mobile.Το κινητο ειναι απο Πολωνια,υπαρχει περιπτωσηωνα εχω καποιο προβλημα??

Κανένα απολύτως πρόβλημα.Απλά το κατάστημα τα είχε αγοράσει απ'την t mobile.Εγγύηση στην Ελλάδα κανονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να ρωτησω κατι παιδια για τα seven spot(τα γνωστα) μολις αγορασα το νοτε 3 αξιζει? εχει καποιος εδω αγορασει ποτε απο τα seven κατι ακριβο ποτε να μου πει την εμπειρια του?

τι εννοεις αξιζει??τα λεφτα του??? απο την στιγμη που το αγορασες τελειωνει εκει μεταγενεστερα τι ακριβως θελεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα ασχετα μηνυματα αφαιρεθηκαν. Ας προσπαθησουμε να κρατησουμε το νημα καθαρο. Αν θελετε να βρειτε ΙΜΕΙ, χωρες παραγωγης κλπ της συσκευης σας ακολουθηστε το εξης: Ψαξτε αρχικα αν υπαρχει καποιο αναλογο νημα για το θεμα. Ψαξτε αν υπαρχει καποιο νημα για τη συσκευη σας. Αν υπαρχει ποσταρετε εκει. Αν δεν υπαρχει ανοιξτε νεο θεμα. Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ απο τα seven το πήρα το note και όλα μια χαρά. βεβαία δεν μπορώ να βρω την χώρα κατασκευής.

ωραια χερομαι γιατι σε πολλα μαγαζια παρατηρηθηκαν προβληματα δειτε παραπονα των μαγαζιων στο σκρουτζ να καταλαβεται ωραια χερομαι τελος παντων που ολα ειναι καλα φιλτατε τωρα δεν ξερω γιατι ο moderator εσβησε το μυνημα μου που ρωταω για το seven που ανηκει στα "skroutzomagaza" τελος παντων αυτο με νοιαζει georgemp2 αν θες στειλε μου με πμ να σου πω βρηκα ακριβω τροπο απο που εινα κατασκευασμενο αν δεν γραφει εξω απο το κουτι κτλ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το εσβησα γιατι ειχε quotes μηνυμάτων που είχαν αφαιρεθει και δε μου αρέσει να τροποποιω μηνύματα χρηστών. Υπάρχει πάντως στο από κάτω quote το οποιο δεν αφαιρεσα για αυτον ακριβώς το λογο :)

 

Για περισσότερες διευκρινίσεις στειλε μου Πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.Θα ήθελα τη γνώμη σας για την αγορά ενός iphone (16 GB).Δεν έχω ξαναγοράσει smartphone,συνεπώς και iphone οπότε θέλω να κάνω καλή επιλογή.

Να πάρω το iphone 5c από σκρουτζ (στα 483 ευρώ η χαμηλότερη τιμή) ή να πάρω από μαγαζί που έχει και μεταχειρισμένα το iphone5 μεταχειρισμένο (στα 470 ευρω) ???

Το φοβάμαι το μεταχειρισμένο για πολλούς λόγους,αλλά απ'ό,τι έχω καταλάβει από σχόλια σε φόρουμς,το 5 είναι πιο ανθεκτικό λόγω αλουμινίου.

 

 

Και κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει.Πώς γίνεται το 5 που είναι περσινό να είναι πιο ακριβό (στον σκρουτζ) από το 5c ?

Γνωρίζω πως το 5c ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό με το 5 ,με διαφορετικό υλικό κατασκευής, αλλά όσο να 'ναι βγήκε φέτος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικη μου αποψη μακρια απο τα iphone μπορες καλλιστα να πας στο σ4 που ειναι μακραν το κορυφαιο στην κατηγορια αυτην η αν θες μεγαλυτερη κατηγορια και ενα ¨τερας¨το νοτε 3 αλλα ειναι 5.7 inch εσυ αποφασιζεις και κρινεις οπως λες γιατι απλα ειναι πλαστικο το 5c απο το 5 τωρα οτι αποφασισεις απραξτο αλλα γενικα αν θελεις ενα "γομαρι" το νοτε 3 ειναι το κορυφαιο αυτην την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω για το Νοτε ειναι απ τα καλυτερα με μονο μειονεκτημα το μεγεθος. Το σ4 σε ποια ακριβως κατηγορια ειναι κορυφαιο?

 

Μια χαρα ειναι φιλε το 5c, εννοειται να μην πας σε μεταχειρισμενο 5αρι. Επισης λογω αλουμινιου το 5 ειναι πιο ευπαθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.Θα ήθελα τη γνώμη σας για την αγορά ενός iphone (16 GB).Δεν έχω ξαναγοράσει smartphone,συνεπώς και iphone οπότε θέλω να κάνω καλή επιλογή.

Να πάρω το iphone 5c από σκρουτζ (στα 483 ευρώ η χαμηλότερη τιμή) ή να πάρω από μαγαζί που έχει και μεταχειρισμένα το iphone5 μεταχειρισμένο (στα 470 ευρω) ???

Το φοβάμαι το μεταχειρισμένο για πολλούς λόγους,αλλά απ'ό,τι έχω καταλάβει από σχόλια σε φόρουμς,το 5 είναι πιο ανθεκτικό λόγω αλουμινίου.

 

 

Και κάτι ακόμα που δεν έχω καταλάβει.Πώς γίνεται το 5 που είναι περσινό να είναι πιο ακριβό (στον σκρουτζ) από το 5c ?

Γνωρίζω πως το 5c ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό με το 5 ,με διαφορετικό υλικό κατασκευής, αλλά όσο να 'ναι βγήκε φέτος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

απο την στιγμή που διατιθεσαι να δωσεις 483€ καλυτερα να παρεις το lg g2 32gb που ειναι σε αυτην την τιμή και είναι το κορυφαίο smartphone αυτή την στιγμή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...