Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα μίξης. Όλες οι απορίες, συμπεράσματα


DJ_XLR8

Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;  

74 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα μίξης μέσω Η/Υ;

    • Alcatech BPM Studio
      20
    • Atomix mp3
      38
    • DSS DJ
      10
    • Mixmeister
      48
    • Traktor
      95
    • Visiosonic PCDJ
      10
    • Virtual DJ
      263
    • Άλλο...
      55


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!εγινα μελοσ επειδη βρισκο πολι ενδιαφερον αυτο το θεμα!φιλε aledjo δινεισ πολι ορεεσ σοστεσ κ χρησιμεσ απαντησεισ!thanks!

ιθελα να ροτισο κατι π ξεφευγει λιγο απτο θεμα αλλα ειναι πολι ενδιαφερον κ σιμαντικο!

εχο λαπτοπ με το virtual dj! k to hercules dj console mk2 k ειμαι πολι ευχαρηστιμενο απο τιν αγορα !ομοσ τορα βγηκα τα cdj 400 τισ πιονεερ κ σκεφτομαι να τα αγορασο..ακουσα μπορεισ να τα σινδεσεισ και με το virtualdj!ομοσ δουλευουν ολεσ οι λιτουργιεσ του?επιπλεον ακσιζει να τα αγορασο ειναι ακριωβα μαζι με εναν μικτη πανε περιπου 1500 ευρο!ομοσ θελω γενικα να ασχολιθω πιο επαγγελματικα κ πιστευο αξιζει!εχετε να μ προτεινετε κ τπτ αλλο γενικα?ειναι καλα τα cdj 400 me laptop?τι λετε

επιπλεον τηα παραμεινω στο θεμα επειδη ειναι πολυ ενδιαφερον!τα λεμε!κ παλι ευχαριστω!

 

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

 

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 380
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καλησπερα!εγινα μελοσ επειδη βρισκο πολι ενδιαφερον αυτο το θεμα!φιλε aledjo δινεισ πολι ορεεσ σοστεσ κ χρησιμεσ απαντησεισ!thanks!

ιθελα να ροτισο κατι π ξεφευγει λιγο απτο θεμα αλλα ειναι πολι ενδιαφερον κ σιμαντικο!

εχο λαπτοπ με το virtual dj! k to hercules dj console mk2 k ειμαι πολι ευχαρηστιμενο απο τιν αγορα !ομοσ τορα βγηκα τα cdj 400 τισ πιονεερ κ σκεφτομαι να τα αγορασο..ακουσα μπορεισ να τα σινδεσεισ και με το virtualdj!ομοσ δουλευουν ολεσ οι λιτουργιεσ του?επιπλεον ακσιζει να τα αγορασο ειναι ακριωβα μαζι με εναν μικτη πανε περιπου 1500 ευρο!ομοσ θελω γενικα να ασχολιθω πιο επαγγελματικα κ πιστευο αξιζει!εχετε να μ προτεινετε κ τπτ αλλο γενικα?ειναι καλα τα cdj 400 me laptop?τι λετε

επιπλεον τηα παραμεινω στο θεμα επειδη ειναι πολυ ενδιαφερον!τα λεμε!κ παλι ευχαριστω!

 

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

 

α και κατι αλλο!ξερετε ποσ δουλευει το automix του virtual dj?ειναι χρησιμο?τι ακριβοσ κανει κ ποσ χρησιμοποιειται?!

 

ναι τα cdj400 δουλευουν στο vdj και πολυ καλα μαλιστα. αξιζουν τα λεφτα τους γιατι μπορεις να κανεις πολλα με αυτα.

αν εχεις λεφτα τοτε παρτα με κλειστα τα ματια.

 

το automix ειναι να βαλεις μερικα τραγουδια και να τα παιζει μονο του... βλακεια ειναι μην ασχολησε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζει κανείς καμμία ιστοσελίδα ή απο που μπορώ να ξεκινήσω να ψάχνω τέτοιου είδους εφαρμογές?

http://www.noiz.gr/

Σε αυτό το forum θα δεις πολλές λύσεις.

 

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και αυτά:

http://www.steinberg.net

http://www.apple.com/logicstudio/

http://www.propellerheads.se/

http://www.native-instruments.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο για το virtual dj..ξερει κανεισ μηπως για το skin to 6 πια ι διαφορα απο τα αλλα?ειναι καλιτερο?τι επιπλεον εχει?κ τελοσ ξερει κανεισ πως μπορεισ να φτιαξεισ το 'δικο σου' skin?διλαδι να αλλαξεισ πχ τισ γραμματοσειρεσ ι και να βαλεισ καμια εικονα ι γενικα κανενα τιτλο?ειναι ευκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο για το virtual dj..ξερει κανεισ μηπως για το skin to 6 πια ι διαφορα απο τα αλλα?ειναι καλιτερο?τι επιπλεον εχει?κ τελοσ ξερει κανεισ πως μπορεισ να φτιαξεισ το 'δικο σου' skin?διλαδι να αλλαξεισ πχ τισ γραμματοσειρεσ ι και να βαλεισ καμια εικονα ι γενικα κανενα τιτλο?ειναι ευκολο?

 

το vdj ειναι στη εκδοση 5.2

αυτο το σκιν που κυκλοφορει στο ιντερνετ με το ονομα 6 ειναι ψευτικο.

 

σκιν πολλα εχει το σιτε του προγραμματος και ναι μπορεις να τα αλλαξεις ολα!

απο γραματοσειρες, φωτογραφιες κτλ..... αρκει να ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ableton live ftw και μετα traktor για τις λουπες του..

Αν και τωρα που το ableton εβαλε looper στην εκδοση 8 δεν υπαρχει λογος να δοκιμασεις κατι αλλο.. Εκτος αν βαριεσαι το warping..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν προγράμματα για να δημιουργήσω remix απο 1 τραγούδι σαν αυτα που βγαίνουν για διασημα κομματια κατα καιρούς?

 

Θα πρέπει να έχω όμως το acoustical κομμάτι (μονο τα λόγια) κάθε τραγουδιου καταρχάς έτσι?

 

Είναι δύσκολο project?

 

Έχω κάνει απλά audio editing σε sound forge (κυριως ραψίματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Γεια σε ολους,

συμφωνω οτι το virtual dj 5.0 ειναι αρκετά καλο και ευκολο στη χρηση, αλλα έπειτα από παρότρυνση ενός φίλου μου εβαλα το tractor dj studio v3 και δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να κανει προακουστική. Έχω δύο κάρτες στο PC μου, και στο μονιτορ δε με αφηνει να επιλέξω άλλη κάρτα. Μαλιστα αν τη βαλω στο μονιτορ φευγει απο το μαστερ.

 

Υποστηριζει δυο καρτες ήχου ή θέλει εξωτερική κονσόλα?

απο οτι ειδα

multiple audio interfaces are not supported

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

''Sampler/Copyright.txt could not be opened. Please check that your disk is not full and that you have access to the destination directory. Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.''

 

Αυτό το μήνυμα μου βγάζει όταν πάω να εγκαταστήσω πάλι το virtual dj (είτε το v5 είτε v6). Χώρο ελεύθερο έχω (20gb free).

 

Επίσης, μετά το σβήσιμο του παλιου προγράμματος, το αρχείο unwise.exe υπάρχει ακόμα και όταν πάω να το ''τρέξω'' μου βγάζει το εξής : '' instal.log could not be found''.

 

καμιά ιδέα βρε παιδιά..???

 

 

Καλησπέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...