Προς το περιεχόμενο

Mεταμόσχευση μαλλιών


NickTheGreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γκρίζα μαλλιά σε νεανική τσίτα επιδερμίδα' date='είναι τεράστια γοητεία..

Ρωτήστε όλες τις γυναίκες του κόσμου:-D

Βασικά μην ταλαιπωρείτε με δυνατό χτένισμα τις ρίζες π.χ. λόγω πυτιρίδας ώστε να την αφαιρέσετε.

Και να ξέρετε ότι όσο πιο συχνές είναι οι σεξουαλικές επαφές,τόσο πιο έντονη θα είναι η τριχόπτωση(δε μιλάω για την περίπτωση καράφλας,μιλάω για την περίπτωση τριχόπτωσης-αραίωσης).

Μπορείτε να σταματήσετε το sex τώρα :lol:[/quote']

 

Το έχω ξανακούσει για τα γκρίζα μαλλιά πλειστάκις, αλλά δεν παύει να με στεναχωρεί που και που, 29 χρονών και οι κρόταφοι να οδεύουν για άσπροι. Βέβαια, και το 29 χρονών με πειράζει, εγώ ακόμα 18 χρονών μαλακοπίτουρας νιώθω :mrgreen:

 

Πάντως, από την αποχή προτιμώ όχι αραίωση, αλλά και φαλάκρα ακόμα...

 

Και μια ερώτηση. Είναι αυτός ο λόγος που στους ανύπαντρους άντρες τα μαλλιά αραιώνουν γρήγορα και μετά με το γάμο όλο και πιο αργά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Και μια ερώτηση. Είναι αυτός ο λόγος που στους ανύπαντρους άντρες τα μαλλιά αραιώνουν γρήγορα και μετά με το γάμο όλο και πιο αργά;

 

Έχει βάση αυτό που λες,μιας και η πτώση μαλλιών σχετίζεται άμεσα και με τη σεξουαλική ζωή,κάτι ορμόνες (ανδρογόνα).Απλά,όταν είσαι ελεύθερος μαμας δίχως αύριο και όταν παντρεύεσαι πάει το κεχρί με ρέγουλα,ιδίως με την ίδια γυναίκα...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βάση αυτό που λες,μιας και η πτώση μαλλιών σχετίζεται άμεσα και με τη σεξουαλική ζωή,κάτι ορμόνες (ανδρογόνα).Απλά,όταν είσαι ελεύθερος μαμας δίχως αύριο και όταν παντρεύεσαι πάει το κεχρί με ρέγουλα,ιδίως με την ίδια γυναίκα[/b']...:mrgreen:

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα από συζητήσεις που έχω κάνει με παντρεμένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρίζα μαλλιά σε νεανική τσίτα επιδερμίδα' date='είναι τεράστια γοητεία..

Ρωτήστε όλες τις γυναίκες του κόσμου:-D

Βασικά μην ταλαιπωρείτε με δυνατό χτένισμα τις ρίζες π.χ. λόγω πυτιρίδας ώστε να την αφαιρέσετε.

Και να ξέρετε ότι όσο πιο συχνές είναι οι σεξουαλικές επαφές,τόσο πιο έντονη θα είναι η τριχόπτωση(δε μιλάω για την περίπτωση καράφλας,μιλάω για την περίπτωση τριχόπτωσης-αραίωσης).

Μπορείτε να σταματήσετε το sex τώρα :lol:[/quote']

Αυτό έχει στηριχθεί πάνω στον Γκουσγκούνη ;

 

Προσωπικά θα αρχίσω να ανησυχώ αν αρχίσει να πέφτει κάτι άλλο εκτός από τα μαλλιά. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

A day without sex, is a wasted day !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει στηριχθεί πάνω στον Γκουσγκούνη ;

Όχι,δεν στηρίχθηκε στον Γκουσγκούνη...Αυτός άλλωστε ,αν δεν κάνω λάθος,το ξύριζε το κεφάλι του :roll: Απλά στο σπέρμα υπάρχουν θρεπτικές ουσίες(αυτό είμαι σίγουρη ότι το ξέρετε όλοι και ότι το διατείνεστε και στις γκόμενές σας για ΚΑΛΛΩΠΙΣΤΙΚΟΥΣ σκοπούς και μόνο:mrgreen: ), οι οποίες αποβάλλονται κατά την εκσπερμάτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Απλά στο σπέρμα υπάρχουν θρεπτικές ουσίες....

 

Αααα,τώρα κατάλαβα γιατί ο Γκουσγκούνης ζέστανε κάποτε το κ@υλί του πάνω σ' ένα καλοριφέρ και όταν τον ρώτησε η γκόμενα γιατί το κάνει αυτό,της είπε "ζεσταίνω το πρωϊνό σου".

 

Έτσι εξηγούνται όλα.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nick The Greek, μια διορθωση.... το finasteride ΥΠΑΡΧΕΙ στην ελλαδα στο φαρμακο proscar. γυρω στα 13 ευρω κοστιζει και πρεπει να περνεις το 1/4 του χαπιου τη μερα για τη τριχοπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγγίτες και μαγγίτισσες. Εχω και εγω ενα προβληματακι τριχόπτωσης. Πήγα στον δερματολόγο και μπορώ να επιβεβαιώσω για το κατώτερο της ηλικίας στο laser. Ο λόγος είναι ότι αν κανεις στα 25 σου laser και τα μαλλιά σου συνεχίζουν να πέφτουν, θα φτάσεις 30 χρονων και θα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

H λυση ειναι να περιμενεις μέχρι να ερθει η ώρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγγίτες και μαγγίτισσες. Εχω και εγω ενα προβληματακι τριχόπτωσης. Πήγα στον δερματολόγο και μπορώ να επιβεβαιώσω για το κατώτερο της ηλικίας στο laser. Ο λόγος είναι ότι αν κανεις στα 25 σου laser και τα μαλλιά σου συνεχίζουν να πέφτουν' date=' θα φτάσεις 30 χρονων και θα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

H λυση ειναι να περιμενεις μέχρι να ερθει η ώρα. :)[/quote']

 

καλά laser για αποτρίχωση δεν κάνουν??? Που κολλάει το laser στην εμφύτευση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nick The Greek, μια διορθωση.... το finasteride ΥΠΑΡΧΕΙ στην ελλαδα στο φαρμακο proscar. γυρω στα 13 ευρω κοστιζει και πρεπει να περνεις το 1/4 του χαπιου τη μερα για τη τριχοπτωση.

 

Nαι το οποιο ειναι για την θεραπεια του προστατη.Βαλε οτι το παιρνεις απο το στομα συν οτι εχει παρενεργειες συν οτι θα πρεπει να το παιρνεις καθημερινα και εφορου ζωης...Και οπωσδηποτε μετα απο γνωματευση γιατρου,ο οποιος δεν νομιζω να συμφωνησει στην θεραπεια της τριχοπτωσης με to 1/5 του proscar.Εγω παντως δεν θα το κανα.Καλα τα μαλλια,αλλα πανω απο ολα η υγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι,δεν στηρίχθηκε στον Γκουσγκούνη...Αυτός άλλωστε ,αν δεν κάνω λάθος,το ξύριζε το κεφάλι του :roll: Απλά στο σπέρμα υπάρχουν θρεπτικές ουσίες(αυτό είμαι σίγουρη ότι το ξέρετε όλοι και ότι το διατείνεστε και στις γκόμενές σας για ΚΑΛΛΩΠΙΣΤΙΚΟΥΣ σκοπούς και μόνο:mrgreen: ), οι οποίες αποβάλλονται κατά την εκσπερμάτιση.

 

Οπότε, είτε με παρέα είτε κατά μόνας, το συμπέρασμα είναι not a single drop wasted... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το οποιο ειναι για την θεραπεια του προστατη.Βαλε οτι το παιρνεις απο το στομα συν οτι εχει παρενεργειες συν οτι θα πρεπει να το παιρνεις καθημερινα και εφορου ζωης...Και οπωσδηποτε μετα απο γνωματευση γιατρου,ο οποιος δεν νομιζω να συμφωνησει στην θεραπεια της τριχοπτωσης με to 1/5 του proscar.Εγω παντως δεν θα το κανα.Καλα τα μαλλια,αλλα πανω απο ολα η υγεια!

 

O καθενας βαζει τις προτεραιοτητες του φιλε μου... εγω πχ αν ηθελα να σταματησω τριχοπτωση, σορρυ κιολας αλα χεστηκα για το αν θα συμφωνησει η οχι ο γιατρος:-p

 

Συνδιασμος proscar, σαμπουαν κατα της τριχοπτωσης και Regain (minoxidil) σταματαει αμεσως την τριχωπτωση και στους περισσοτερους παρατηρηται να ξαναβγαινουν τριχες. Αν σταματησεις ομως τη θεραπεια επανερχεσαι στην αρχικη κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Υπάρχουν δύο μέθοδοι μεταμόσχευσης μαλλιών

 

α) με στριπ (λωρίδα)

β) με μεμονομένα τριχοθυλάκια που πέρνουν (χωρίς λωρίδα)

 

Η DHI συνιστά μια νέα μέθοδο: DHI No Touch Technique

Εχει κάνει κανεις μεταμόσχευση με αυτή τη μέθοδο;

Τα νέα μαλλιά έχουν καλη πυκνότητα ή είναι αραιά;

 

Είναι καλύτερα με στριπ;

(για περίπου 2000 τριχοθυλάκια)

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εμένα μου έχουν αραιώσει τα μαλλιά αρκετα απο πάνω αλλα τα παίρνω με τη μηχανή χωρίς σκάλα και έιναι σχεδόν ξυρισμένα!

Μπορώ να σας πώ οτι αρέσει στις γυναίκες και εγώ γουστάρω το στυλάκι αυτό.

Δηλαδή αυτοί εδώ παρακάτω γιατί δεν βάζουν μαλλιά?ενώ έχουν τόσα λευτά? γιατί περνάει ρε! ξυπνήστε και μήν επενδύετε τα λεφτά σας σε τρίχες!

jason-statham.jpg

886335239_08a3f211bd.jpg

boagrius.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...