Προς το περιεχόμενο

Poia apo tis 2 timonieres?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OMG.Ti allo tha do pleon?Pano pou nomiza pos ta eixa dei ola me to proto sistimataki,epoiasa kai eida to video,kai ta peksa gia ta kala!

 

Pera apo tin timoniera ti allo mporo na promitheyto ksexorista kai apo pou?

 

An pareis kathisma,pos to programmatizeis na trantazetai opos sto video ayto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασε το.για να φτιαξεις κατι τετοιο ειναι πολυ δυσκολο και θελει χρημα και γνωση.ειχα σκεφτει να το κανω με 2 μπουκαλες αεριου και ενα συμπιεστη αερος αλλα μονο για κινηση μπρος πισω αλλα στην υλοποιηση ειναι δυσκολο.

 

το θεμα ειναι πως θα αντλησεις τα δεδομενα απο το παιχνιδι ωστε να συνχρονιζονται οι μπουκαλες απο το γκαζι η το φρενο.

 

κανε αυτο που σου λεω και θα παθες πλακα.ενα φτηνο μπακετ ηχειο στη πλατη και ακουστικα.

 

τωρα να σκασεις ποσα λεφτα για ενα shift light και δεν το υποστηριζει κανενα παιχνιδι μονο το gt-legends νομιζω ε τι να το κανεις.

 

οτι θελεις ρωτα με:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Filaraki to exeis psaksei to thema kai mas poroses!Se eyxaristo gia tin voitheia sou!

 

Gia na sinopsisoume,ego dld perno tin timoniera tin momo apo to eshop kai ti allo?To bucket ti einai akrivos?

 

Esi exeis eikones apo ayto pou exeis ftiaksei?

 

EDIT:Mpika sto site tis logitech kai epitelous vrika tin timoniera me tis 900 moires i opoia vgenei Octobrio.

 

http://www.logitech.com/index.cfm/news/EEUR/EN,contentid=12020,crid=34

 

Fabiawrc pos tin koveis?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File mou ego exo to momo kai einai para poli kalo.

Kiriws to pira gia paixnidia F1 kai ta autakia einai korufaia se aisthisi (opos kai to timoni apo lastixo). Se paixnidia opos colin mcrae kai need for speed einai ligo diskolo (eidka sto colin) na to odigiseis (epeidi exei polles moires peristrofis) an kai nomizo oti auto simvainei me ola ta timonia. Oso gia to xeirofreno, mporeis na valeis na kanei ena apo ta pliktra pano sto timoni auti tin leitourgia. Genika pantws dn tha sou proteina na pareis timoni gia paixnidia rally ektos ki an eisai polli poromenos. An pareis sou sistino to momo pantws.

 

An kserei kaneis kapoio sxetika kainourio kai enimeromeno (me oles tis pistes kai odigous) paixnidi F1 (gia pc ennoeite), please pm me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χε σε ποροσα ε?αυτο ηθελα!:mrgreen:

 

η τιμονιερα αυτη που λες υποσχεται πολλα αλλα απο οτι βλεπω θα ειναι και αρκετα ακριβη.

 

εγω τωρα δεν εχω κατι ετοιμο στηνω ξεστηνω πειραματιζομαι και τετοια.ποτε παιζω στο προτζεκτορα ποτε στο pc αναλογως την ορεξη και το χρονο.

 

το bukcet ενοω το καθισμα που καθεσαι.καθεσε και κουμπωνεις σε αυτο.καμια σχεση σε αισθηση με την καρεκλα του γραφειου αλλα παιζει ρολο και ποσο πορομενος εισαι.χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο δυσκολο να βρεις γιατι ειναι ακριβα.ενα καλο μπακετ καθισμα εχει 600 ευρω για αγωνες αλλα αυτα ληγουν.αν βρεις κανα ληγμενο εχει 120-150 ευρω.

 

το μπακετ με ηχειο ενοω οτι εβαλα πισω στη πλατη ενα ηχειο απο στερεοφωνικο ωστε να μου μεταφερει την δονηση του κινητηρα και οτι αλλα στοιχεια οπως κερμπ,πετρες,τοιχους κλπ.

 

ψαξε σε φορουμ με αγγελιες αυτοκινητων η σε κανα ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αγόρασες τιμόνι αλλά δεν το έψαξες καλά.

Το Logitech Driving Force Pro είναι αυτή τη στιγμή

το κορυφαίο τιμόνι που μπορείς να αγοράσεις (εξαιρούνται ιδικές κατασκευές)

 

Αν και όλοι το πουλάνε σαν τιμόνι για PS2

μπαίνει και σε υπολογιστή διότι είναι με USB!

Κατεβάζεις drivers από εδώ και δουλεύει άψογα και στο PC!!

 

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα πριν από 3 μήνες και μετά από πολύ ψάξιμο

κατέληξα στα 2 τιμόνια της Logitech, το Momo και το DFP.

Και φυσικά πήρα το Driving Force Pro.

Είναι φοβερή εμπειρία να παίρνεις τις στροφές με full lock ανάποδο :D

Οι 900 μοίρες στροφής πραγματικά κάνουν τη διαφορά

 

Υ.Γ.

Το παιχνίδι που παίζω και ήταν ο βασικός λόγος αγοράς του τιμονιού είναι το LFS

Αν κάποιος από εδώ έχει άδεια χρήσης S2, θα με βρει ως Vrachos

 

EDIT

ΜΑΚΡΙΑ από Thrustmaster, είχα κάνει το λάθος και πήρα ένα τιμόνι της

(και καλά το κορυφαίο που έβγαζε τότε για PSX)

ήταν απαράδεκτο σαν ποιότητα κατασκευής.

Μετά από 1 εβδομάδα χρήσης άρχισε να τρίζει ολόκληρο

σε σημείο που να μην μπορώ να συγκεντρωθώ στο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αγόρασες τιμόνι αλλά δεν το έψαξες καλά.

Το Logitech Driving Force Pro είναι αυτή τη στιγμή

το κορυφαίο τιμόνι που μπορείς να αγοράσεις (εξαιρούνται ιδικές κατασκευές)

 

To anafero ayto to timoni sto proto mou post,aplos nomiza pos einai apokleistika gia ps2.

 

Iparxoun polla paixnidia sto pc pou na ipostirizoun kai tis 900 moires peristrofis?Ti diafores exei me to momo racing?Epeidi tora pou mou eipes pos einai simvato kai gia PC,eimai anamesa se ayta ta dio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=146184&highlight=momo

Παιδια δειτε κ αυτη την αγγελια μου επειδη παρατηρησα οτι αναφερατε κ την τιμονιερα που πουλω,ισως καποιος να ενδιαφερεται,αν ναι,ας μου στειλει p.m.

Ευχαριστω κ σορρυ για την παρεμβαση :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrika ayto sto plaisio,to exei kaneis ipopsin tou?

 

http://www.plaisio.gr/templates/v5_other/v5_Logitech.tem

 

Gia na katalavo,ti kostizei 200 evro?To kathisma sketo?To kathisma kai olokliri i vasi?I Olo to set simperilamvanomenou kai timoniou kai petalion?

 

Kala to teleyteo sigoura oxi,alla mazi me to kathisma perilamvanetai kai i oli vasi pou stirizei to kathisma kai to timoni?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...