Προς το περιεχόμενο

Δυνατοτητα να μπεις σε ΤΕΙ απο ΙΕΚ????


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνοι' date=' αλλά γιατί κάποιος αν το αξίζει να μη μπει από τις πανελλήνιες όπως οι υπόλοιποι και να μπει από ΙΕΚ? Αν δεν περάσει για τον οποιονδήποτε λόγο, να ξαναδώσει όπως όλος ο κόσμος. Όχι να μπει στο ΙΕΚ και μετά να μπει από την "πίσω πόρτα" σε ΤΕΙ.

 

Αυτοί που όπως λες πραγματικά αξίζουν, τότε θα μπουν από τις πανελληνίες.

 

Έτσι δεν είναι?[/quote']

 

ποια πίσω πόρτα μας δουλεύεις για πήγαινε ΙΕΚ δώσε 367ευρο χ 4 εξάμηνα και αλλα 200-300 για τις φωτοτυπίες εχει και εκει διάβασμα και τρέξιμο μην νομίζεις κάνε την διπλωματική στο τέλος και πάρε την πιστοποιήση για ρώτα απο τα παιδιά που μπαίνουν και τελειώνουν τα ΙΕΚ πόσα έχουν πιστοποιήση ????

άλλα παιδιά δούλευαν και ερχόντουσαν με ρούχα οικοδομής αλλοι ερχόντουσαν απο Πεντέλη στο Χαϊδάρη τι μας λες. Γιατί να μην μπορούμε να προχωρήσουμε και εμείς ένα σκαλί παραπάνω έστω σε κάποιο ΤΕΙ ή κατι σαν μεταπτυχικό αδικία ειναι τα περνάμε όλα αυτά και το χαρτί μας να είναι ισάξιο με ΤΕΕ και Ε. Λυκείου τι μας λέτε τώρα αν είναι δυνατόν δευτεροβάθμια εκπαίδευση μας λένε και όχι κάποιο άλλο κλάδο για ΙΕΚ ...............

από τα 30 άτομα που ξεκινήσαμε στο α' εξάμηνο μόνο τα 18 τελεώσανε επιτυχώς και από αυτα 3-4 έχουν πιστοποήση και πρακτική άσκηση εξάμηνο αυτοι οι 3-4 γιατί να μη τους δωθεί μια ευκαιρία για κάτι καλύτερο?????

Και όσο γι' αυτό που ρώτησε ο φίλος δεν γίνεται αλλά λένε ότι σε μερικά χρόνια ίσως λέω ίσως γίνει με κάτι πιστωτικές μονάδες και κάτι τέτοια ...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δηλαδή είσαι φαντάζομαι και κατά των κατακτήριων πχ από ΤΕΙ στο Πολυτεχνείο αφού όπως λες αν πραγματικά άξιζαν ας έμπαιναν από τις πανελλήνιες (ισχυρίζεσαι δηλαδή ότι και σε αυτή την περίπτωση οι κατακτήριες είναι η πίσω πόρτα)?Φαντάζομαι οτι είσαι και κατά των κατακτήριων εξετάσων απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ - πχ έχεις τελειώσει μαθηματικό να μπεις πληροφορική...?

ή εκεί ισχυρίζεσαι οτι δεν υπάρχει πρόβλημα επειδή ανήκουν και καλά στην ίδια βαθμίδα?

 

 

φίλε τα ΤΕΙ ανήκουν στην ίδια εκπαιδευτική βαθμίδα με τα πανεπιστήμια και τα πολυτεχνεια οπότε δεν είναι το ίδιο να μπεις από ΤΕΙ -> πολυτεχνείο με το να μπεις από ΙΕΚ που μπορεί να είναι ιδιωτικό σε ΤΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν υπάρχουν αξιοκρατικές εξετάσεις για να μπεις στο ΤΕΙ ,΄(όπως οι κατακτήριες που δίνεις στο τμήμα που θες να μπεις ) , εσύ πάλι είσαι κατά?Οτι κάποια είναι ιδιωτικά δεν μου λέει κάτι , γιάυτο συζητάμε για εξετάσεις και οχι πχ να μπαίνεις με βαθμολογία , να δίνουν κανονικότατα εξετάσεις, με την ίδια λογική μπαίνουν και αυτοί των ιδιωτικών λυκέιων ,αν αυτοί που περνάνε είναί τόσο άχρηστοι όσο λέτε ,,που λογικά πχ θα αντιπροσωπεύουν maximum το 2% των εισακτέων , δεν θα μπορούν να ανταπεξέλθουν και δεν θα τελειώσουν ποτέ (ειδικά με τα νέα μέτρα ) , γιατί όμως να στερείται σε κάποιον που θέλει κάτι παραπάνω να προσπαθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΤΕΕ ούτως η άλλως είναι κάτι το κατώτερο από το ενιαίο λύκειο. Απόδειξη ότι σε πανεπιστήμιο δεν μπαίνεις απο εκεί και οτί έχει ένα κάρο ρεμάλια. Έιχα ένα συμμαθητή ,ο χειρότερος μαθητής στο λύκειο και μετά πήγε σε ΤΕΕ και έγινε απουσιολόγος. Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.Τα ΙΕΚ επίσης είναι μία βαθμίδα κατώτερα από ΑΕΙ-ΤΕΙ. Αν είναι ποτέ δυνατόν με 2 χρόνια φοίτηση σε κάποιο ΙΕΚ να μπαίνει σε εξάμηνο των ΤΕΙ. Τα περισσότερα ΙΕΚ είναι ιδιωτικά και όλοι ξέρουν ότι τα "πτυχία" εκεί μοιράζονται. Δηλαδή ωραία όλοι τα ρεμάλια που έβγαλαν βαθμό κάτω απο τη βάση φέτος στην πανελλήνιες και δεν θα μπουν πουθενά θα μπορούν να μπουν πρώτα σε ΙΕΚ και μετά σε ΤΕΙ. Σαν παραθυράκι μου μοιάζει και με άσχημες παρενέργειες για το επίπεδο των ΤΕΙ. (όποιο επίπεδο έχει απομείνει)

Σε ευχαριστώ φίλε μου γα τον χαρακτηρισμό “Ρεμάλια” καθώς έχω ολοκληρώσει ΤΕΕ, ΙΕΚ και πέρασα ένα φεγγάρι 2 χρόνια σε ΕΠΛ. Τώρα μπορώ να λέω πως είμαι ένα ρεμάλι ελεύθερος επαγγελματίας Web designer /developer.

 

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ημουν μαθητης του 17 στις πανελληνιες πατωσα.Ειχαν πεσει και δυσκολα θεματα και παρολο που ημουν σχετικα καλα προετοιμασμενος δεν εγραψα και δεν περασα πουθενα.Δεν ειχα το ψυχικο σθενος να κατσω να ξαναδιαβασω για ενα χρονο.Ετσι ξεκινησα να ετοιμαζομαι για κατι αλλο.Οποτε τελειωσα ενα ΙΕΚ Τεχνικος υπολογιστων (δημοσιο φυσικα μιας και δεν υπηρχαν χρηματα για ιδιωτικο.2 χρονακια ηταν τα οποια περασαν μια χαρα με πολυ καλη υλη , σημειωσεις και εργαστηρια και κατοπιν εδωσα για πιστοποιηση την οποια την πηρα με λίγο διαβασμα μιας και ειχα μια εμπειρια απο αυτα που καναμε και παρακολουθουσα κιολας με ενδιαφερον τα μαθηματα.

Δεν λεω να μπω σε ΤΕΙ απο την πισω πορτα αλλα να δωσω καποια μαθηματα και εφοσον περασω να μπω.

Γιατι να περνανε απο ΤΕΕ σε ΤΕΙ και να μην περνανε απο ΙΕΚ.Θα διαφωνησω με τον φιλτατο rantaplanos ο οποιος θεωρει σαβουρα τους μαθητες απο ΤΕΕ και ΙΕΚ.Βεβαια υπαρχουν πολλα ατομα στα ΙΕΚ κυριως οι οποιοι παρακολουθουν απλα για να παρουν αναβολη στρατευσης .Αλλωστε ειχα και εγω τετοια ατομα στο τμημα μου.Και να ξερεις οτι στα δημοσια κυριως ΙΕΚ μετρανε απουσιες και αν δεν διαβασεις δεν περνας.Για τα ιδιωτικα δεν ξερω τι παιζεται.Στα πανεπιστημια κυκλοφορει καθε καρυδιας καρυδι πατανε οποτε θελουν , φτανουν να ειναι αιωνιοι φοιτητες ,να χρωστανε δεκαδες μαθηματα και πολλα αλλα.Κατα την γνωμη μου αυτο ειναι η πραγματικη υποβαθμιση των πανεπιστημιων και τον ΤΕΙ και οχι το να μπαινεις απο ΤΕΕ-ΙΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που μου κανει εντυπωση γενικα με τη παιδεια στην Ελλαδα ειναι το εξης.Σε ολα τα σοβαρα κρατη οι μαθητες μπαινουν στα Πανεπιστημια ελευθερα και αγωνιζονται να τελειωσουν και εκει ξεχωριζουν οι καλοι απο τους κακους.Εδω στην Ελλαδα υποτιθεται πως το ζορι ειναι να μπεις και μετα αμα μπεις με τον ενα ή με τον αλλο τροπο θα τελειωσει.Αν ειναι ρεμαλι ο αποφοιτος του ΙΕΚ πως θα τελειωσει το ΤΕΙ αφου δεν ειναι "για τη μουρη του".Αλλα ολοι καταλαβαινουν πως ειναι της πλακας το επιπεδο και ξερουν πως αμα μπεις τελειωσε.Αυτη η νοοτροπι που θυμιζει παλι τους Ελληνες που θελουν να διοριστουν στο δημοσιο,να μπουμε να αραξουμε και να πεφτει ο μισθος.Γι'αυτο πληρωνουμε τα κερατα μας στο ΙΚΑ και στην Εφορια και οι απολαβες μας ειναι αστειες.Κλεβουν οι απο πανω,μ@λ@κιζονται και οι απο κατω και ο ενας τα ριχνει στον αλλο.Ωραια παμε σ'αυτο το τοπο.Κανενας δε μας φταιει,μονοι μας τα κανουμε χαλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα , αμα αρχισουμε να γραφουμε τωρα για την παιδεια θα μας βρει το νεο ετος.Τελειωνεις πανεπιστημιο του εξωτερικου και τραβιεσαι να σου αναγνωρισουν το διπλωμα στην Ελλαδα.Αν ειναι ποτε δυνατον.Το ξερετε οτι υπαρχει η δυνατοτητα απο ΙΕΚ να σπουδασεις σε πανεπιστημιο του εξωτερικου και να παρεις master και οτι αλλο θελεις.Νομιζω βεβαια οτι δινεις κατατακτηριες παλι αλλα it's ok.Δηλαδη τι θελουν να πουν.Οτι τα πανεπιστημια του εξωτερικου ειναι κατωτερα απο τα ΤΕΙ?

Κριμα ρε πουστη μου που γεννηθηκαμε σε αυτη την κολοχωρα.Το λεω και το πιστευω.Η ελλαδα δυστυχως αξιζει μονο για τις φυσικες ομορφιες της και για διακοπες βεβαια.Τα παντα εχουν παρει τον κακο δρομο και δεν εχουμε δει τιποτα ακομα.Δινω και μια ψηφο στον strassenmeister .Συμφωνω απολυτα φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικο ατομο που ξερω οτι τα εχει καταφερει να μπει σε τει χωρις εξετασεις ηταν ενας που ειχε βγαλει κατι απο αυτα τα κολλεγια "και καλα" αλλα ειχε πατερα καθηγητη πανεπιστημιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέγιστη μαλακία να υπάρχουν πολλές είσοδοι σε ένα ίδρυμα. Είμαι κατά και των κατατακτήριων από ΤΕΙ σε πανεπιστήμιο. Είναι λογικό ότι όταν υπάρχουν πολλές είσοδοι για να μπεις κάπου κάποιοι θα αδικηθούν είτε γιατί θα πέσουν σε εύκολα θέματα ,σε παραθυράκια του νόμου, σε γνωστό κτλ κλτ. Η μόνη είσοδος έπρεπε να είναι οι πανελλήνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και σκεφτομαι και με εχουν πιασει τα γελια.Ειμαστε πιστευω η μονη χωρα που αντι να δωσουν την δυνατοτητα να μπεις απο κατώτερο σε ανωτερο ιδρυμα θα κανουν το αναποδο.Φανταζεστε να εχεις τελειωσει πανεπιστημιο και να πρεπει να δωσεις κατατακτηριες για να μπεις σε ΙΕΚ???

Χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια πίσω πόρτα μας δουλεύεις για πήγαινε ΙΕΚ δώσε 367ευρο χ 4 εξάμηνα και αλλα 200-300 για τις φωτοτυπίες εχει και εκει διάβασμα και τρέξιμο μην νομίζεις κάνε την διπλωματική στο τέλος και πάρε την πιστοποιήση για ρώτα απο τα παιδιά που μπαίνουν και τελειώνουν τα ΙΕΚ πόσα έχουν πιστοποιήση ????

άλλα παιδιά δούλευαν και ερχόντουσαν με ρούχα οικοδομής αλλοι ερχόντουσαν απο Πεντέλη στο Χαϊδάρη τι μας λες. Γιατί να μην μπορούμε να προχωρήσουμε και εμείς ένα σκαλί παραπάνω έστω σε κάποιο ΤΕΙ ή κατι σαν μεταπτυχικό αδικία ειναι τα περνάμε όλα αυτά και το χαρτί μας να είναι ισάξιο με ΤΕΕ και Ε. Λυκείου τι μας λέτε τώρα αν είναι δυνατόν δευτεροβάθμια εκπαίδευση μας λένε και όχι κάποιο άλλο κλάδο για ΙΕΚ ...............

από τα 30 άτομα που ξεκινήσαμε στο α' εξάμηνο μόνο τα 18 τελεώσανε επιτυχώς και από αυτα 3-4 έχουν πιστοποήση και πρακτική άσκηση εξάμηνο αυτοι οι 3-4 γιατί να μη τους δωθεί μια ευκαιρία για κάτι καλύτερο?????

Και όσο γι' αυτό που ρώτησε ο φίλος δεν γίνεται αλλά λένε ότι σε μερικά χρόνια ίσως λέω ίσως γίνει με κάτι πιστωτικές μονάδες και κάτι τέτοια ...............

 

 

Κατ'αρχήν ψυχραιμία, δεν είναι ανάγκη να έχεις αυτό το ύφος, εκτός αν παρεξήγησες κάτι από αυτά που είπα. Δε "δουλεύω" κανέναν. Όσο για αυτά που λες περί χρημάτων, απλώς δεν έχει καμία λογική στο θέμα μας. Δηλαδή όσοι δίνουν πανελλήνιες δεν πάνε φροντιστήρια? Δε σκάνε φράγκα?

 

Τώρα για το αν έχει διάβασμα και τρέξιμο το ΙΕΚ ποτέ δεν είπα εγώ κάτι διαφορετικό, απλώς δεν το γνωρίζω. Δε νομίζεις όμως ότι είναι υπερβολή να το αναφέρεις ως "επιχείρημα" για το θέμα που συζητάμε? Δηλαδή οι άλλες σχολές, τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ είναι... αραλίκι? Ή αυτός που κάθεται και διαβάζει για να δώσει πανελλήνιες και να μπει σ'αυτά... ξύνεται? Γιατί είναι αδικία ή επιχείρημα το ότι στο ΙΕΚ έχει διάβασμα και τρέξιμο όπως λες?

 

 

Στο θέμα μας τώρα, έχω την εντύπωση ότι ο καθένας από μας έχει γνώση ενός κομματιού μόνο και όχι όλης της εικόνας της εκπαίδευσης/επαγγελματικής αποκατάστασης.

 

Για παράδειγμα: Εγώ ΔΕΝ ξέρω τι επίπεδο έχει ένα ΙΕΚ, αλλά ούτε και τι δουλειές πιάνουν όσοι το τελειώνουν, ούτε και τι μισθούς παίρνουν, ούτε αν προκύπτουν ως ανταγωνιστές με τους φοιτητές των ΤΕΙ και αν ναι με τι προσόντα και τι κριτήρια. Οπότε τι εικασίες να κάνουμε αν είναι δίκαιο ή όχι να μπαίνουν οι ΙΕΚ με εξετάσεις στοΤΕΙ ή κάποια αντίστοιχη περίπτωση με άλλα ιδρύματα?

 

Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα δεν υφίσταται ΚΑΝΕΝΟΣ είδους τήρηση νομοθετικών πλαισίων που να τυποποιούν δουλειές και κριτήρια εργαζομένων σε αυτές. Υπάρχουν κλάδοι που αυτό υπάρχει (πχ στους μηχανικούς που ξέρω), αλλά στην πράξη σε ελάχιστες περιπτώσεις τηρείται. Ο κάθε εργοδότης/τσαπατσούλης/νεοέλληνας θα προσπαθήσει να κάνει τη δουλειά του όπως όπως χωρίς επαγγελματισμό και με τα φτηνότερα εργατικά χέρια. Μόνο οι σοβαρές εταιρείες/οργανισμοί έχουν πραγματική αντίληψη του τι χρειάζονται και άρα ΤΥΠΟΠΟΙΟΥΝ και ΘΕΤΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΑ για τους εργαζόμενους που προσλαμβάνουν.

 

Άρα τι καθόμαστε και συζητάμε, όταν η αγορά είναι ένα ατελείωτο χάλι με ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις. :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέγιστη μαλακία να υπάρχουν πολλές είσοδοι σε ένα ίδρυμα. Είμαι κατά και των κατατακτήριων από ΤΕΙ σε πανεπιστήμιο. Είναι λογικό ότι όταν υπάρχουν πολλές είσοδοι για να μπεις κάπου κάποιοι θα αδικηθούν είτε γιατί θα πέσουν σε εύκολα θέματα ,σε παραθυράκια του νόμου, σε γνωστό κτλ κλτ. Η μόνη είσοδος έπρεπε να είναι οι πανελλήνιες.

 

δεν μπορεις να αφαιρεσεις το δικαίωμα κανενος στη μορφωση

πολλες φορες οι πανελληνιες βασίζονται κ στην ψυχολογια που εχεις εκεινη τη στιγμη

αν καποιος αξιζει κ εχει τις δυνατότητες ας μπει με κατατακτηριες στο ΤΕΙ κ στο ΑΕΙ

 

ειχα περασει σε ΤΕΙ απο γενικο λυκειο τοτε δεν πηγα(δεν ηθελα να φυγω απο Αθηνα) κ εδωσα την επομενη απο ΤΕΛ κ περασα στο ΤΕΙ Αθηνων με τελικο βαθμο 16+

σιγουρα τα θεματα ηταν πιο ευκολα για μενα που ειχα τελιωσει κ γενικο κ οι βασεις πιο χαμηλες

 

αλλα υπήρχαν ατομα απο γενικο που δεν τα καταφερναν στο ΤΕΙ σε αντιθεση με καποια παιδια απο ΤΕΕ

 

οταν καποιος μπορει κ εχει τις δυνατοτητες ας μπει στο ΤΕΙ κ στο ΑΕΙ κ αναλογα με την προσπαθεια του θα καταφερει να παρει το πτυχιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν ψυχραιμία' date=' δεν είναι ανάγκη να έχεις αυτό το ύφος, εκτός αν παρεξήγησες κάτι από αυτά που είπα. Δε "δουλεύω" κανέναν. Όσο για αυτά που λες περί χρημάτων, απλώς δεν έχει καμία λογική στο θέμα μας. Δηλαδή όσοι δίνουν πανελλήνιες δεν πάνε φροντιστήρια? Δε σκάνε φράγκα?

 

Τώρα για το αν έχει διάβασμα και τρέξιμο το ΙΕΚ ποτέ δεν είπα εγώ κάτι διαφορετικό, απλώς δεν το γνωρίζω. Δε νομίζεις όμως ότι είναι υπερβολή να το αναφέρεις ως "επιχείρημα" για το θέμα που συζητάμε? Δηλαδή οι άλλες σχολές, τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ είναι... αραλίκι? Ή αυτός που κάθεται και διαβάζει για να δώσει πανελλήνιες και να μπει σ'αυτά... ξύνεται? Γιατί είναι αδικία ή επιχείρημα το ότι στο ΙΕΚ έχει διάβασμα και τρέξιμο όπως λες?

 

 

Στο θέμα μας τώρα, έχω την εντύπωση ότι ο καθένας από μας έχει γνώση ενός κομματιού μόνο και όχι όλης της εικόνας της εκπαίδευσης/επαγγελματικής αποκατάστασης.

 

Για παράδειγμα: Εγώ ΔΕΝ ξέρω τι επίπεδο έχει ένα ΙΕΚ, αλλά ούτε και τι δουλειές πιάνουν όσοι το τελειώνουν, ούτε και τι μισθούς παίρνουν, ούτε αν προκύπτουν ως ανταγωνιστές με τους φοιτητές των ΤΕΙ και αν ναι με τι προσόντα και τι κριτήρια. Οπότε τι εικασίες να κάνουμε αν είναι δίκαιο ή όχι να μπαίνουν οι ΙΕΚ με εξετάσεις στοΤΕΙ ή κάποια αντίστοιχη περίπτωση με άλλα ιδρύματα?

 

Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα δεν υφίσταται ΚΑΝΕΝΟΣ είδους τήρηση νομοθετικών πλαισίων που να τυποποιούν δουλειές και κριτήρια εργαζομένων σε αυτές. Υπάρχουν κλάδοι που αυτό υπάρχει (πχ στους μηχανικούς που ξέρω), αλλά στην πράξη σε ελάχιστες περιπτώσεις τηρείται. Ο κάθε εργοδότης/τσαπατσούλης/νεοέλληνας θα προσπαθήσει να κάνει τη δουλειά του όπως όπως χωρίς επαγγελματισμό και με τα φτηνότερα εργατικά χέρια. Μόνο οι σοβαρές εταιρείες/οργανισμοί έχουν πραγματική αντίληψη του τι χρειάζονται και άρα ΤΥΠΟΠΟΙΟΥΝ και ΘΕΤΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΑ για τους εργαζόμενους που προσλαμβάνουν.

 

Άρα τι καθόμαστε και συζητάμε, όταν η αγορά είναι ένα ατελείωτο χάλι με ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις. :???:[/quote']

 

 

και όσο για τα χρήματα στα φροντιστήρια δεν σου είπε κανένας να τα δώσεις.

 

Το θέμα είναι ότι αν μπεις σε ΙΕΚ πρέπει σε 2 χρόνια νταν να το τελεώσεις αλλιώς αν μείνεις θα πρέπει ακου τώρα να γελάσεις να βρείς ΙΕΚ με τιν ίδια ειδικότητα στο ίδιο εξάμηνο που το παράτησες το ΙΕΚ αλλά να μην είναι το ΙΕΚ που έμεινες.

Στα ΤΕΙ και ΑΕΙ μπαίνουν τα παιδιά και το τελειώνουν σε καμιά 8-10 χρόνια δεν τους βιάζει και κανένας άλλοι το παρατάνε πάνε στρατό και μετά ξανα συνεχίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το ξεφτιλίζουμε κι ολας, οχι κ μπαίνουν τα παιδιά κ το τελειώνουν σε 8-10 χρόνια :lol:

 

Το γενικεύεις υπερβολικά Μαγκάιβερ κ μη μπαίνεις καν σε διαδικασίες σύγκρισης ΙΕΚ με ΤΕΙ ΚΑΙ ΑΕΙ. ( τουλάχιστον δημοσίων, γιατί δε ξέρω στα Ιδιωτικά τι δουλειά γίνεται ).

 

Δε τους βιάζει κανένας αν οι γονείς φυσάνε το παραδάκι, για ρώτα πόσοι γονείς φυσάνε σήμερα το παραδάκι στην Ελλαδίτσα (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και σκεφτομαι και με εχουν πιασει τα γελια.Ειμαστε πιστευω η μονη χωρα που αντι να δωσουν την δυνατοτητα να μπεις απο κατώτερο σε ανωτερο ιδρυμα θα κανουν το αναποδο.Φανταζεστε να εχεις τελειωσει πανεπιστημιο και να πρεπει να δωσεις κατατακτηριες για να μπεις σε ΙΕΚ???

Χαχαχαχαχαχαχα

 

Μη το γελάς,

Τελείωσα Πολυτεχνείο, αργότερα, επαγγελματικά ξέρεις πόσο χρήσιμα μου φάνηκαν τα βιβλία (.pdf) των ΤΕΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...