Προς το περιεχόμενο

Καμια ιδεα για εκδρομη?


jonhh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου προτείνουμε να γυρίσεις την Ελλάδα σε 20 ώρες! :lol:

 

Κι αυτό το έχω κάνει.

Απορώ τι μου μένει να ζήσω ακόμη τελικά.

Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή της kattist και θα πάω να ψοφήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιμνη πλαστηρα ειναι απιστευτα. Ειχα παει προπερσυ τελη μαρτη ομως και περασαμε πολυ ωραια. Στην νοτια μερια κοντα στο φραγμα, σε ενα κτημα οπου ειχε βγει και αρκετα φθηνα(επειδη δεν ηταν τουριστικη περιοδος ειχε βγει 55 ευρω το στουντιο με τζακι και φατσα την λιμνη απο το παραθυρο). Απο κει και περα δεν εχει κατι ιδιαιτερο να δεις, περα απο 1-2 μοναστηρια, οπου το ενα απο τα 2 ειναι σε μεγαλο υψομετρο και απλα μενεις μαλακας με την θεα απο κει και 1-2 χωρια ακομα. Ανετα ξαναπηγαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φατσα

 

Ελπίζω όχι τη δικιά σου.

 

και απλα μενεις μαλακας

 

Γαμάτο τουριστικό κίνητρο.

 

 

Οκ, είναι φανταστικά στη Λίμνη Πλαστήρα.

Επιβάλλεται να πάει κανείς.

Απλά αναρωτιέμαι πόσα λεφτά έχει αυτό ο πούστης ο Πλαστήρας και αγόρασε ολόκληρη λίμνη. Ποιος είναι στην τελική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαστορια να πας φιλε.Εκει ημουν στις γιορτες.Πολυ ωραιο τοπιο με την λιμνη.Εχουν και χαβαλε αυτη την εποχη με καρναβαλια με τους καλικατζαρους...Η δικια σου θα τρελαθει να αγοραζει γουνακια...Με την Εγνατια Οδο πλεον ειναι ευκολη και η προσβαση.

 

Αυτο το λες για καλο δηλαδις? για κινητρο? για επιχειρημα?:-P

 

χεχεχεχε τες παν εγω προτεινω Ζαγοροχωρια που ειναι και πολυ ομορφα και εισαι και ενα με το βουνο και ενα με το βοϊδοματη και ενα με τον βικο (τον ιδιο) και εχει και κατι ωραιοτατες πανσιον ξυλινες και εχει και ωραια χωριατικα λουκανικα (χωρις περιεργους συνειρμους βεβαιως βεβαιως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jonhh δεν μας σημειώνεις καλού-κακού που μένεις, για να σου δώσει κανείς ιδέες για κάτι κοντινό; Εκδρομή θες να πας κι όχι διακοπές! Γιατί έτσι που το πάμε όλοι μας εδώ μέσα... θα σου προτείνουμε να γυρίσεις την Ελλάδα σε 20 ώρες! :lol:

 

 

Σωστή παρατήρηση...

 

Βασικά Καστοριά λιγο δυσκολο... Εμεις ειμαστε πατρα... αρα κάπου προς τα εδω...

 

τΗΧ παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Πάτρα,1. πας προς τα ορεινα στα κεντρικά της Πελ/νήσου, διασχίζεις με το πάσο σου τους χωματόδρομους μέσα από τις λιμνούλες και βγαίνεις Λακωνία. Εκεί με το που περάσεις τα σύνορα Τριπολης-Λακωνίας στρίβεις προς Βαμβακού Λακωνίας και πας στο καφενείο (αν είναι ανοικτό αλλιώς κορνάρεις μπας και βγει καμια ψυχή) και ζητάς δωμάτιο στον ξενώνα 30ευρώ το βράδυ για δίκλινο. Πηγαίνεις Βρέσθενα για φαγητό το βράδυ.

Το επόμενο πρωινό κάνεις την ψαρωτική ερώτηση στον τύπο του ξενώνα, η Λιβιθίστρα προς τα που είναι; γράψε τις οδηγίες και πήγαινε, παράτα το αυτοκίνητο και άρχισε να ανεβαίνεις από κει με τα πόδια προς το καταφύγιο (μπορείς να πας και με το τουτού).

Να φοράς ζεστά και πολλά ρούχα, παλιότερα μπορούσες να μείνεις στο καταφύγιο, τώρα δεν ξέρω, πάντως αν θέλτε να μείνετε μεριμνήστε για φαγητό.

 

2. Ανεβείτε Βουτσικάκι (είναι νότια πίνδος, σχετικά κοντά στην Πάτρα) και πάρτε τους καρόδρομους μέχρι ζαγοροχώρια και Λίμνη πλαστήρα, είναι πολύ καλύτερο να το κάνετε καλοκαίρι με πεζοπορεία σε βασικά κομμάτια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ναι ρε. Εδώ και αρκετό καιρό, από Τρικολώνιο έχει γίνει Country Club.

Μα πανάθεμά σε, θες να βγάλεις και γκόμενα υψίφωνο και σου φαίνονται πολλά τα 200 Ευρώ;

Ου να μου χαθείς παλιοΤζίγγερ

 

α,ξέχασα να σου πω,οτι ευρέθη η υψίφωνος,και ερχέται προς τα εδώ!!! :)

Γκόμενα υψίφωνο δε θέλω να βγάλω,γιατί βλέπω την κοπέλα μου,να μου τά...κόβει! Επίσης,αν εβγαζα γκόμενα υψίφωνο,θα πλήρωνε εκείνη :))))))))

Κ τέλος,εγώ δε σε είπα φούστη....εσύ γιατί με λες τζιγγερ?

 

ΥΓ:όσο για να γραψω κ κάτι ψιλό-ον τόπικ, είχα ακούσει παλαιότερα κάτι τιμές για 120-140 ευρώ,αλλά το παραέκαναν! Λες κ είναι σαλέ στην ελβετία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καστανια ή Καστοριο Λακωνιας

Παρθενο μερος με φυσικη ομορφια super στους πρόποδες Ταΰγετου.

 

Φωτογραφιες απο το χωριο

http://www.gianniskofinas.com/lakonia/d_pelanas/pel.htm

 

Καταλυμα δυστηχως υπαρχει ενα αλλα καλο και καινουργειο!

 

http://www.kastorihotel.com

 

http://www.agrotour.gr/agro/site/AgroCatalog/t_docpage?sparam=geo_peloponnisos&doc=/Documents/DBDocuments/Lodgings/3/0/30130&sub_nav=Lodgings

 

Ρεπορταζ απο το Αθηνοραμα

 

http://www.athinorama.gr/extra/spring2003/protaseis.htm

 

αντε και καλο σας ταξίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

1. Άλσος Αγίου Νικολάου στην Νάουσα (Ξενοδοχείο Βερμιο)

http://www.hotelvermio.gr/

Αξίζει και έχει και πολύ καλές τιμές

θα πω μόνο αυτό. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

 

2. Λουτρά Αριδαίας στην Πέλα. Ποτάμι, ζεστά ιαματικά νερά, και λουτρά πριβέ που λειτουργούν όλο το 24ωρο. (Μπαίνεις μέσα με την παρέα σου, κλειδώνεις την πόρτα και απολαμβάνεις το ιαματικό μπάνιο σου για 35 λεπτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...