Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερο Camping! Αλλά που?


Jorje_delsalto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OOO!!!! :confused::confused::confused: πολυ ομορφη αγαπητε Fidelio η βοιδοκοιλια!!

απο πελλοπονησο μερια ,και η ελαφονησος ειναι υπεροχη ...:o

 

Να κανω και μια ερωτηση....:o

μημπως γνωριζει κανεις τι παιζει στο ανατολικο Πηλιο? κατι ακουσα οτι ειναι ωραια κι εκει....:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στη Φολεγανδρο ακουγεται οτι ειναι ωραια για καμπινγκ.

 

Γεια χαρά,

Μήπως έχει κανείς φρέσκες (φετινές) πληροφορίες για το camping στη Φολέγανδρο?

Γενικά έχει πολύ άσχημο όνομα, βρώμα και πολυκοσμία, αλλά λέγανε οτι θα αλλάξει διευθυνση και παίζει να βελτιωθούν τα πράγματα.

Επίσης οι τιμές που αναφέρονται εδώ μάλλον δεν ισχύουν.

 

Όποιος ξερει κάτι, ας στειλει την εμπειρία του, αλλιώς θα το ανακαλύψουμε μόνοι μας σε λίγες μέρες...:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η Πελοπόννησος είναι πολύ μεγάλο μέρος, ειδικά από τη μεριά του Μελιγαλά και κάτω έχει πολλές κρυψώνες.

 

Ακόμη και στην Αρχαία Επίδαυρο που έχει 2000 μπάτσους υπάρχει μια καβάτζα για 2-3 σκηνές. Εμένα δεν με ενόχλησε ποτέ κανείς.

 

 

Βόρεια Εύβοια Άγιος Γεώργιος-Λιχάδα. Γενικώς η Εύβοια προσφέρεται για ελεύθερο άσε που οι αστυνομικές δυνάμεις είναι ανύπαρκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα υπάρχουν και μέρη που γίνεται κάθε χρόνο ελεύθερο από πολλούς και εκεί δεν κινδυνεύεις.

 

Αυτο θα ηταν το καλυτερο ισως.

Αμα ξερετε κάτι τετοιο προτείνετε

 

 

Πολύ ωραία η φολέγανδρος! και ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ η Βοϊδοκοιλιά!!!

 

 

Πάντως μάλλον μας βλέπω για οργανομένο από αυτά που μου λέτε.

 

Για το camping στη Σέριφο ξερετε τίποτα? coralli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες για να μην ανοίγω νέο τόπικ:

Θέλω να πάω με την παρέα μου για ΠΣΚ κάπου Πελοπόννησο. Από Κόρινθο είμαστε, οπότε θέλω κάτι σχετικά "κοντά" (=όχι 4 ώρες γα να πάμε). Δε με νοιάζει να είναι ελεύθερο, το αντίθετο θα έλεγα, να' χει ένα μέρος να αράξεις να παίξεις τα χαρτιά σου, να πιεις το ουζάκι σου κτλ κτλ

Για πείτε καμιά ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρά σε όλους!

διοργανώνεται στις 15-16/8 ένα 2μερο για το δικαίωμα της ελεύθερης κατασκήνωσης στο Χορευτό Πηλίου.

δείτε το πρόγραμμα στη αφίσα και ελάτε!!

post-109645-129062971799_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

Μήπως έχει κανείς φρέσκες (φετινές) πληροφορίες για το camping στη Φολέγανδρο?

Γενικά έχει πολύ άσχημο όνομα, βρώμα και πολυκοσμία, αλλά λέγανε οτι θα αλλάξει διευθυνση και παίζει να βελτιωθούν τα πράγματα.

Επίσης οι τιμές που αναφέρονται εδώ μάλλον δεν ισχύουν.

 

Όποιος ξερει κάτι, ας στειλει την εμπειρία του, αλλιώς θα το ανακαλύψουμε μόνοι μας σε λίγες μέρες...:shock:

 

Φίλε, μην το κάνεις. Άθλιο κάμπινγκ, ο ένας πάνω στον άλλον, δέντρο ούτε για δείγμα, το αμάξι του μαλάκα περνάει στο μισό μέτρο από κει που ξαπλώνεις. Τέτοια εποχή δεν βρίσκεις θέση ούτε δίπλα στα σκουπίδια....

Φολέγανδρο παίζει κι ένα ελεύθερο, δεν θυμάμαι το όνομα αν και πήγα πέρσι, πας με καραβάκι από μια άλλη παραλία. Δυστυχώς κι εκεί μαζεύεται η σάρα κι η μάρα overday, η παραλία γίνεται μύκονος (λέμε τώρα) αλλά από το απογευματάκι το μπούλο όλοι αυτοί και ησυχία.

 

@ Jorje_delsalto:

Χαλκιδική 2ο πόδι, ανατολική μεριά. Καβουρότρυπες, Καλαμίτσι για ελεύθερο. Αρμενιστή, Πλατανίτσι και πολλά άλλα πιο οικογενειακά που δεν τα ξέρω, για οργανωμένο. Το μέρος ΔΝΕ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Οκ, λοιπον εχουμε ,

1. ολοκληρη η Γαυδος ,

2. σχεδον παντου στην νοτια Κρητη , ιδιαιτερα φημισμενες παραλιες ειναι

α. Σουγια, νομο χανιων

β κεδροδασος ,νομο χανιων

γ, Λεντας, νομος ηρακλειου

3. σχεδον ολη η δυτικη πελοπονησος , και μια φημισμενη τεραστια παραλια χιλιομετρων Καιαφας ονομαζεται.

4. Παξοι -αντιποαξοι , δεν ειμαι σιγουρη οτι ισχυει ακομα

5. Σαμοθρακη , δεν ξερω τι παιζει τωρα

6. Φολεγανδρος μαλλον ναι

και οπουδηποτε αλλου , οπου δεν υπαρχουν ξενοδοχεια κοντα.

και μην ξεχνας οτι,

απο τωρα και μεχρι τον Σεπτεμβη ειναι αρκετα ριψοκινδυνο παντου ..:rolleyes:....

 

Καλες διακοπες !!!!:o

 

ο καιαφας λυπαμαι αλλα δεν παιζει πλεον, Τον τακτοποιησαν δεοντως προπερισυ μαζι με την ζαχαρω. κριμα γιατι ηταν απιστευτο μερος για ελευθερο!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:56 ----------

 

κανα καλο μερος κοντα αθηνα για τετοια εποχη παιζει?

εννοω αρχες Μαιου.

Παρεπιπτοντως , ειναι καλη ιδεα ή θα μας φανε οι λυκοι ?

Ελευθερο εχω κανει μονο κατακαλοκαιρο, αλλα τωρα που εφτιαξε ο καιρος ψηνομαο αγρια!

 

Υπαρχει η Ελαφόνησος πρό και αφου!

Προ μοδας και αφου εγινε μόδα.

Πηγα πριν 7 χρονια με φιλο και ηταν τελεια !

χαλαρα, ωραια παραλια, καλο καμπινγκ αλλα επαιζε και ελευθερο χωρις ιδιαιτερο κυνηγητο!

ξαναπήγα πριν 2 ιδια περιοδο και εφριξα!

Πηχτρα παραλιες εκτος απο την πισω μερια, στο καμπινγκ σκηνες και διπλα αυτοκινηταρες, ακριβο και γενικα μετατρεπεται σε εναλλακτικη μυκονος.

αν δεν θες κατι τετοιο τρεχα μακρια ή πηγαινε Ιουνιο ή Σεπτεμβρη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Αναβιώνω το post για να ακουσουμε και καμια ιδέα εν έτη 2012, μιας και φέτος το budget ειναι πιο περιορισμενο απο ποτέ και μας έχει φαει η πόλη. Θα ήθελα να ρωτησω συγκεκριμενα για βορεια ελλαδα γυρω απο θεσσαλονικη αν εχει κανεις καμια καλη λυση να μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω οτι φετος το ελευθερο καμπινκ θα πρεπει να το προτιμησουν πολλοι.

Απο το να περασεις ολο το καλοκαιρι σπιτι σου απο τις αφραγκιες χιλιες φορες σκηνουλα και καλη παρεα.

Στο πηλιο υπαρχουν αρκετα σημεια για ελευθερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ακουστει καπως μεμψιμοιρο αλλα οσοι εχετε την καταλληλη παρεα καντε το ειναι φοβερη εμπειρια...γιατι πολλοι εχουν τη διαθεση και δεν εχουν πλεον τη παρεα.

καλα να περασετε οτι και αν κανετε :rolleyes:

 

btw Σουγια Χανια ειχα παει πριν αρκετα χρονια και περασα τελεια αν και ενα πσκ μονο. αρκετες σκηνες βεβαια και δε ξερω κατα ποσον σε κυνηγανε πλεον και αν ειναι τοσο χαλαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Σαμοθράκη

 

2 camping 1 οργανωμένο, κυρίως για τροχόσπιτο και οικογένειες και 1 πιο χύμα ,πολύ μεγάλος χώρος, πολύ κόσμο κυρίως νεολαία,

προτείνω το δεύτερο (έχω πάει και στα 2) .

 

Το νησί έχει άγρια ομορφιά 2 παραλίες καλές για μπάνιο (κήποι και παχιά άμμος) .Οι παραλίες μπροστά από το camping είναι απλά για να δροσιστείς ή να πας για ψαροντούφεκο καθώς έχουν πολύ μεγάλες πέτρες, όμως οι αποστάσεις όλες είναι στο 15λεπτο με αυτοκίνητο .

Το καλύτερο του νησιού οι αμέτρητες και πανέμορφες βάθρες ,οι πιο γνωστές είναι η "γριά βάθρα" και ο "φονιάς" αλλά όσο ανεβαίνεις θα συναντάς και από μία κάθε 10 λεπτά (οπωσδήποτε εξοπλιστείτε με λαστιχένια παπούτσια) . Επίσης για τους βουνίσιους πεζοπορία στην κορυφή του βουνού (φεγγάρι), το δεύτερο ψηλότερο βουνό σε νησί μετά τον Ψηλορείτη κάπου στα 1600m νομίζω .

Όποιος πάει να φάει οπωσδήποτε κατσίκι ,θα τα συναντάτε μπροστά σας πολύ συχνά μια και είναι ελεύθερα και άφθονα στο νησί .

 

Νυχτερινή ζωή ψόφια πράματα αλλά ένα ποτάκι μπορείς να το πιεις αν θες . Δεν ενδείκνυται για άτομα εξαρτημένα από τον πολιτισμό μια και θα νομίσουν ότι βρέθηκαν ναυαγοί σε νησί . Ξεχνάω αρκετά αλλά όποιος ενδιαφέρεται για κάτι ας ρωτήσει, πάω σχεδόν κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια και φέτος πάλι εκεί θα πάω .Γενικά με καλή παρέα δεν θες να φύγεις και τη βγάζεις πολύ φθηνά σχεδόν τσάμπα . Κόσμος τελείως διαφορετικός κοινωνικός και πρόθυμος να σε βοηθήσει στο οτιδήποτε . Όποιος πάει πρώτη φορά θα νομίσει ότι είναι σε άλλη χώρα. Επίσης τα τελευταία χρόνια στο νησί επικρατεί κάποιο είδος "άτυπου ασύλου" .

 

Έχει και αρχαία ναι ,να πάτε και στον αρχαιολογικό χώρο αν θέλετε ^_^

 

http://www.samothraki.gr/dimsamoth/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...