Προς το περιεχόμενο

Seat Leon 1.8 Turbo Cupra R VS Peugeot Rallye


Vonapartis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pes ta userx :grin:

 

nomizo pos to leon cupra r den exei supercharger alla turbina kai sigekrimena tin KKK K03 i K04 an den kano la8os , Von gia rixe ta fota sou....

 

gia na ginei ena rallye 160hp apokliete na ekatse mono o tipas pou to exei sta 3.842.000 pou kanei to amaxi 8a exei xosei kai alla lefta pollaaaa lefta

 

8a simfoniso oti den prepei na sigrinoume amaxi ekatomirion me ena rallye pou kanei mono 3.842.000 alla stin prokimeni periptosi sigrinoume gazia - strofilikia k.l.p kai oxi ta lefta tis agoras kai tis peretero metatropes....

 

kai sto kato kato to leon einai mama eno to rallye 160hp kolopiragmeno mesa kai exo,gia fantastite na sikosei ligo piesi to leon na balei mia skastra kai ena filtro eleu8eras,a kai na bgalei toulaxiston 2 katalites giati exei 3 opoios den gnorizei,oxi pes te mou ti 8a ginei to fantazeste ? ohh yes ego to xero to apotelesma B)

 

bebea iparxei kai i alli periptosi o odigos tou leon eite na xekinisei malakismena les kai pai bolta i na tou pantilikonei sinexia to amaxi logo turbo ,se auti tin periptosi den xero kata poso 8a boi8isei to anti-spin i oi 18" zantares tou cupra alla mallon 8a exei figei to rallye 1-2 karotses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και η αρχή όπως είπες,και καλύτερο αμάξι να έχεις,αμα ο άλλος φύγει καλύτερα τα πράγματα γίνονται ψιλοδυσκολα,ας μην ξεχνάμε οτι οι διαφορές στις επιταχύνσεις ανάμεσα στα 2 κοντραριζόμενα αυτοκίνητα ειναι μικρή συνεπώς το αρχικό μπαμ παίζει αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dark ego den tous katigoro isa isa eimai kai ego se afti tin "taxi" tou ftinou gaziou... Apla den xero pos tin ehoun dei oi perissoteroi me rallye kai nomizoun oti ehoun kamia lamborghini, kai pane kai stinoun kontres me amaxia 8-10 kai parapano mirion. Kai ego prosopika eho afti ti stigmi to Ibiza sport proigoumeno montelo kai tha ithela na eiha to rallye kai na to eftiahna kai kapos alla ohi kai na pao na stitho dipla se mia slk p.x. Na kontraro amaxia idias katigorias nai...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pedia kai ego den tous katigoro apla leo....kai leo giati ,giati xero polous pou lene a ego me to rallye mou eite me to saxo mou efaga porsche kai se kapoies alles periptoseis den 8elo na po tora onomata kai tous rezilepso exoun pei oti me rallye itane mazi mexri protes me L.diablo e oxiiiiiiiii den mporo na mi miliso an akouo tetoia koufa

 

- exalou kai ego stin katigoria tou ftinou eimai ( seat topgun 1.4 )

 

- den nomizo oti ena rallye kalostimeno einai pio sta8ero apo mia bmw kalostimeni i apo ena allo oikogeniako amaxi me tpt,alla desimata to peugeot kai citroen kai alla ta megala

 

- exalou den xero an exete paratirisei poso anixta einai ta camber se megala amaxia , eno alloi me mikres karotses pane se sinergia gia na tous ta anixoun gia na kerdisoun kratimata

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

userx ego den gustaro kai poli to abs opote mou ir8e kouti

 

paravatis kaneis megalo la8os supercharger den einai idio me turbina

 

to supercharger i allios compressor ( p.x mercedes ) arxizei kai duleuei apo ti stigmi ekeini pou pernei mprosta o kinitiras eno apo tin alli i turbina arxizei kai duleuei meta apo kapoies strofes kai epidi oli i koubenta exei ginei gia to leon cupra r sto leon i turbina duleuei apo tis 2000rpm pou arxizei kai ropiazei to amaxi mexri ton ilektroniko kofti

 

basiki diafora tou supercharger apo tin turbina - to ena dinei gramika tin dinami apo to relanti kai meta kai oso patas gazi exeis kai dinami eno to allo meta apo kapoies strofes kanei to xespasma

 

kai deuteron o compressoras 8a dosei tosa aloga analoga me to ti piragma exeis kanei esi sto amaxi sou p.x foras ekentroforous i oxi ? me liga logia oso pio ftiagmeno exeis to amaxi prin tin topo8etisi tou compressora toso kalitera ( 8a parei pio polla aloga )

 

me tin turbina omos den pezei kai poli rolo auto ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epidi exete mperdepsei ligo ta pragmata ....

mia mikroyla dior8osh ....

to seat leon 1.8 cupra r exei 210hp giati fora ton kinhthra

apo to palio montelo toy s3(twra exei 225) kai to kyriotero

exei kinhsh M O N O M P R O S T A......

 

kai kati akomh se auta ta amaxia den sygrinete exoplismous

abs klima ktl alla to poso kala einai sxediasmeno to sasi gia na mporesei na ta xwsei se strofh kai to rally einai o teleyteos ton moikanwn oxi oti to cupra ysterei alla oi galloi exoun polyyyy megalh paradwsh sta krathmata .....

 

kai telos o saxorallos gia na mporesei na bgalei ta 160 aloga pou isxyrizete exwse xrhmata arketa mhria opote .....

 

filika panta......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanatos se osous odhgoun gelia autokinhta styl SAXO VTS kai Peugeot 106 Rallye kai fysika ta PUNTO GT (XAXA-mono gia euthia DEN agoraza amaksi akoma ki an mou to xarizane!) Eiste gia gelia me ta fthna gazia sas kai kompleksikoi apo pano. Me to oikogenoiako Vectra 1.8 16v exo ntropiasei kosmo kai kosmaki (se strofes PANTA,e?!?).Milame gia THN ikanopoihsh sthn odhghsh,TO krathema gia 1250Kg prosthiokinhto OIKOGENOIAKO,THN anesh (CD,Dermatina ola,CLIMA) kai genika ta panta pou tha theles apo mia BMW 3.16 me 4.000.000 drx ligotera...

A3TeRnuS.213

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epeidi exthes to sizitisa kai me ena filaraki pou kserei arketa pragmata parapano apo emena mou eipe to eksis: an to rallye einai to 1300cc na mi ta valeis(eidika an exei mploke diaforiko). an einai to 1600cc tote tha tou rikseis st'aftia. apo 'kei kai pera, esy odigeis, esy stineis, esy exeis kai to amaksi opote eksartatai apo sena...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...