Προς το περιεχόμενο

φώτα led για αμαξια


gorilas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός του ότι είναι μια ακόμη κακόγουστη καγκουριά, έχω παρατηρήσει ότι ορισμένα τυφλώνουν ελαφρά τους μπροστινούς - λόγω των led υψηλής φωτεινότητας σε συνδυασμό με κακή τοποθέτηση.

να ηταν μονο τα led. αυτοι που βαζουν xenon φωτα χωρις το ειδικο κατοπτρο; αυτοι εχουν βγει μονο για να κανουν ζημια ή ορισμενοι καβαλαρηδες που μεσα στην πολη αναβουν τη μεγαλη σκαλα των μοτοσυκλετων τους. δολοφονοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ηταν μονο τα led. αυτοι που βαζουν xenon φωτα χωρις το ειδικο κατοπτρο; αυτοι εχουν βγει μονο για να κανουν ζημια ή ορισμενοι καβαλαρηδες που μεσα στην πολη αναβουν τη μεγαλη σκαλα των μοτοσυκλετων τους. δολοφονοι.

Καλά αυτό το έχουμε ξανασυζητήσει :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως δειτε στο youtube το πως κατασκευζεται ενα φαναρι με led της audi. εκει θα καταλαβετε γιατι σε αυτη τη φιρμα δεν ειναι καγκουρικα και γιατι μια ledoταινια ειναι. τα φαναρια αυτα εχουν ειδικους ανακλαστηρες και ειδικα κατοπτρα που δημιουργουν την ψευδαισθηση των λιγων αλλα ταυτοχρονως πολλων led τα οποια ομως κατοπτρα απορροφουν το μεγαλυτερο προβλημα που εχουν τα led φωτα και για τα οποια δε μιλαει κανεις απο τους κατασκευαστες. τα led δημιουργουν ειδωλο ειδικως αν ειναι σε ατμοσφαιρα με πολυ υγρασια. για αυτο και καποιοι βαζουν απο το εργοστασια ειδικα φιλτρα.τωρα αν καποιος βαλει απλως μια ledoταινια αφενως ειναι για γελια χριστουγεννιατικο δεντρο απο την αλλη εχει αυτο το προβλημα φωτισμου.παντως φιλε μου εφοσον ενδιαφερεσαι για κατι τετοιο και εχεις τα λεφτα υπαρχουν εταιρειες οπου για σχεδον ολα τα αμαξια εχουν φτιαξει τετοια φαναρια devil eyes.νομιζω dayline λεγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου τωρα οτι ειναι καγκουρια τα led στην καινουρια m/b e-class κι εγω θα παω να πνιγω.Κοιταξτε foto και πειτε μου.Α και πληροφοριακα σας λεω οτι μια m/b δεν ειναι τυχαια για να το κανει αυτο το πραγμα, σημαινει οτι ειναι πολυ μπροστα.(και κατι ακομη μην νομισετε οτι ειμαι κολλημενος απλως τυχαινει να εχουμε μια m/b e-class).

http://www.lincah.com/2010-mercedes-e-class-amg-sport-package/2010-mercedes-e-class-amg-sport-package-front-angle-picture

http://www.lincah.com/2010-mercedes-benz-e-class-cabriolet/2010-mercedes-benz-e-class-cabriolet-front-angle-view

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καγκουριά δεν είναι αλλά κατά την γνώμη μου δεν της πάνε. Τα μόνα led που μου άρεσαν ήταν στα Audi, όλα τα άλλα είναι φτηνή αντιγραφή και σε κάποια καγκουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Audi με τα led έχει κάνει τρομερή δουλειά μιας και ο σχεδιασμός τους είναι πιστεύω τέλειος γιατί είναι μια καμπυλωτή γραμμή που αγκαλιάζει τα φωτιστικά σώματα ομοιόμορφα.

 

τώρα στην Mercedes στην πρώτη φώτο μου αρέσουν πολύ περισσότερο από την δεύτερη αφού δίνουν ένα τόνο σαν να "φοράει" διαμαντένιο κόσμημα το αμάξι (ταιριάζει και με το σήμα η λογική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντησω παντως στο παιδι που ρωτησε που μπορει να τα βρει, χωρις να εξετασω το αισθητικο κομματι, εχω πετυχει στο εμαρκετ να πουλανε τετοιες λωριδες σε μικρη τιμη (>20) δες στα ειδη αυτοκινητου-αξεσουαρ (δεν βρισκω τωρα λινκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα στην Mercedes στην πρώτη φώτο μου αρέσουν πολύ περισσότερο από την δεύτερη αφού δίνουν ένα τόνο σαν να "φοράει" διαμαντένιο κόσμημα το αμάξι (ταιριάζει και με το σήμα η λογική)

 

Η δευτερη φωτο ειναι Ε κλας κουπε, καμια σχεση με την απλη Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δευτερη φωτο ειναι Ε κλας κουπε, καμια σχεση με την απλη Ε

 

ε ναι, δεν μιλάω για ίδιο αμάξι σε διαφορετική "πόζα"

απλά δεν θυμόμουν τα μοντέλα και υπέδειξα με τις φώτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...