Προς το περιεχόμενο

Τι σφηνακια πινετε?


laz321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν και άλλη μια παπαρδέλα,υποβρύχιο φάση άλλα με δύο σφηνάκια.Ποτήρι γεμάτο Gordon's Space και δύο σφηνάκια στο χείλος.

Έπρεπε να επιλέξεις ένα απο τα δύο για να πιεις οπότε το δεύτερο αναγκαστικά έπεφτε μέσα στο gordon's.Δέν θυμάμαι τι ποτά είχε μέσα...Sambuca...Martini...

Aυτο εχει το ονομα απο το συμπαθητικο ζωακι στη φωτο πανω απο το ποστ σου....

 

Μετα σε κατι τετχοιο μπορεις να πιεις και jagerbomb ειναι jaigermeister και redbull , δεν ειναι σφηνακι ακιριβως αλλα δε το πινεις και για ποτο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Jaegermeister ..σταθερη αξια

 

Βεβαια τις προαλλες μην εχοντας τιποτα αλλο να πιουμε στο ξενοδοχειο με την παρεα, το πιναμε σαν ποτο κανονικα με χυμο πορτοκαλι ή και σκετο..

Δεν ξερω αν καναμε λακαμια αλλα εγω προσωπικα την αλλη μερα δεν μποσουσα να κουνησω το κορμι μου,δεν ζουσα απλα υπηρχα ...

Δεν με ειχε χτυπησει οταν επινα,δηλ δεν μεθυσα,αλλα μαλλον δεν ειναι και οτι καλυτερο για ποτο...

εκτοτε μονο σε σφηνακι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xειμώνας:

- Αναμένη Σαμπούκα με μικρό καλαμάκι, πιειτε γρήγορα πριν καεί το καλαμάκι :P (Φάση Καταστροφή)

- Τεκίλα κίτρινη.

- Τζακ.

 

Καλοκαίρι:

- Τεκίλα κίτρινη.

- Σεικερ καμικάζι τα ζητάμε αλλα δεν ειμαι απόλυτα σιγουρος τι εχει μέσα. (ψιλοφλώρικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νο1 σφηνάκι για κέρασμα σε γκομενοκατάσταση είναι το Β52!!

Σε όσες έχω δώσει,έχουν ξετρελαθεί!!

Γλυκό και ελαφρύ!!

 

Για all time classic ξέρασμα τεκίλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγω μόνο για σφηνάκια παίρνω μπέρμπον συνήθως, αλλά όταν πίνω και ποτό γεγκερμαηστερ ή καμπάρι.

Τεκίλα είναι το χειρότερό μου πάντως, ήδη από το πρώτο σφηνάκι την νιώθω να κόβει βόλτες στον οισοφάγο μου και δενεινωραια.

Επίσης σφηνάκι καταστροφή είναι το κονιάκ με λικερ μέντα. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο στα friday's το διαλέγω,σαν σάλτσα!!Μαζί με τη μπριζολίτσα του all the money!!

Χαχα..τώρα για ποτό δε φαντάζομαι πως κάνει,έχει αρκετά ιδιαίτερη γεύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Drambuie είναι καλή επιλογή για σφηνάκι αλλά είναι δυνατό.

 

Μήπως να ανοίξω ένα thread για ουίσκυ γιατί έχω μπει στο τρυπάκι να αρχιζω να φτιάξω μια κάβα με Malts στο σπίτι? Από πότηδες έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πινω οτι να'ναι... δεν εχω θεμα... αν και σε σφηνακι συνηθως πινω τεκιλα κιτρινη... βασικα το χειροτερο μου μεθυσι μεχρι σημερα με τεκιλα σε σφηνακια το εχω κανει... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες το καλοκαιρι μου εφεραν σε ενα μπιτσομπαρο η παρεα ενα σεικερ με το λεγομενο "καρπουζακι"

 

παραδοξως,αυτο το ξερασμα το οποιο δεν το τιμησα σε δευτερο η παραπερα σφηνακι , αυτος ο εμετος με γευση αντιβιωσης ειναι λεει απο τα καλυτερα σφηνακια το καλοκαιρι και το προτιμαει πολυς κοσμος

 

μπορει καποιος να μου πει τι εχει μεσα ???

 

μπλιαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...