Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το Avast 6


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Toolbar-add-on στον browser ? :whistle: :confused:

 

Το χρησιμοποιώ και τόσα χρόνια! Τι αθλιότητες είναι αυτές ξαφνικά, toolbars και sidebars? Πόσοι θα πατήσουν απλά εγκατάσταση και της toolbar στο παραθυράκι που πετάει και ρωτάει για το Web Rep... Τι ακριβώς κάνει αυτό για να δει κατά πόσο η ιστοσελίδα που έχει επισκεφθεί ο χρήστης είναι ασφαλής? Στέλνει το ιστορικό περιήγήσης στην avast? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι απόκριες; laughingsc.gif

 

LOL ευστοχο λογοπαιγνιο! :-D

 

Παιδες μετα την αναβαθμιση που εκανα δεν εχω ακομα AV! (Ορμηξτε!) :P

Ειναι καλυτερο απο το NOD 32 v.4+ που ειχα μεχρι τωρα;

Κανα σχετικο link;!

Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toolbar-add-on στον browser ? :whistle: :confused:

 

Το χρησιμοποιώ και τόσα χρόνια! Τι αθλιότητες είναι αυτές ξαφνικά, toolbars και sidebars? Πόσοι θα πατήσουν απλά εγκατάσταση και της toolbar στο παραθυράκι που πετάει και ρωτάει για το Web Rep... Τι ακριβώς κάνει αυτό για να δει κατά πόσο η ιστοσελίδα που έχει επισκεφθεί ο χρήστης είναι ασφαλής? Στέλνει το ιστορικό περιήγήσης στην avast? :shock:

άλλο ενημέρωση βάσης που επιταχανετε με αντικατάσταση μερικών αρχείον και προσωρινή παύση τις μηχανής σάρωσης και άλλο αντικατάσταση ολόκληρου του προγράμματος :-(

Όπως έκανε μέχρι τώρα με τις ανανεώσεις του προγράμματος, της μηχανής και της βάσης δεδομένων των ιών; Δε μου ζήτησε ποτέ επανεκκίνηση.

και ποιος σου ζήτησε να τα περάσεις αν δεν θέλεις δεν τα περνάς πατώντας costum install και επιλέγοντας αυτά που χρειάζεσαι

 

θα το δοκίμαζα αλλά έχω το karpersky

αληθεύει ότι είναι το καλύτερο από τα δωρεάν?

yap πράγματι έτσι είναι και μάλιστα καλύτερο και τον περισσότερων εμπορικών antivirus είναι

 

btw: δεν έχω antivirus εδώ και 5 χρόνια αλλά σε όποιον επισκευάζω συντηρώ το pc βάζω avast :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yap πράγματι έτσι είναι και μάλιστα καλύτερο και τον περισσότερων εμπορικών antivirus είναι

 

btw: δεν έχω antivirus εδώ και 5 χρόνια αλλά σε όποιον επισκευάζω συντηρώ το pc βάζω avast :-D

γιατί τότε δεν χρησιμοποιείς antivirus, αφου είναι καλό, το βάζεις αλλού και το συστήνεις ανεπιφύλακτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τότε δεν χρησιμοποιείς antivirus, αφου είναι καλό, το βάζεις αλλού και το συστήνεις ανεπιφύλακτα?

το βάζω αλλού και είναι καλό από της δοκιμές που έχω κάνει εγώ μίλησα για μένα που είπα ότι δεν έχω κανένα άλλο antivirus για άλλους λόγους

1. καθυστερεί το pc

2. είναι άχρηστο από την στιγμή που ξέρεις τη πατάς από που κλπ

3. το έχω κλειστώ μόνο αν θέλω σαρώσω κάτι με δεξί κλικ σάρωση

(και μην πει κανείς ότι έχω κάνα παλιό pc για αυτό καθυστερεί

ένα i7 x980 στα 4,0 (oc) 16 gb ram στα 2000 MHz(oc) και revo drive στα 50 gb δεν νομίζω να οφείλετε εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και αν ξέρεις τι πατάς σου μεταφέρεται ιός στα καλά καθούμενα από έναν φίλο σου από ένα στικάκι, από ένα CD και γενικώς ποτέ δεν ξέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και αν ξέρεις τι πατάς σου μεταφέρεται ιός στα καλά καθούμενα από έναν φίλο σου από ένα στικάκι, από ένα CD και γενικώς ποτέ δεν ξέρεις

1. κλειστό autorun

2. πριν ανοίξω το στικακι πηγαίνω με ένα file manager μέσα και ελέγχω για autorun αρχείο καλού κακού

+ όταν βάζω καινούργια αρχεία στο pc (κατεβάζω η από κάπου τα φέρνω) τα σαρώνω με antivirus με δεξί κλικ σάρωση (όπως το είπα το έχω άλλα είναι κλειστό μόνο για σάρωση χειροκίνητη το έχω)

 

πάντως η μέθοδος αποδείχτηκε μια χαρά εδώ και 5 χρόνια το κάνω στο παλιό pc και μερικούς μίνες στο νέο (ούτε ένα ίο τόσο καιρό)

παλιά που είχα antivirus δεν με ένοιαζε δεν φοβόμουνα πατούσα χωρίς φόβο ότι αρχείο είχα και δεν είχα και κολλούσα όλο και κάποια βλακεία (kaspersky είχα)

από τότε που χρησιμοποιώ αυτή τον μέθοδο έμαθα να προσέχω πολύ το τι κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ρε παιδια ,μετα που εβαλα το avast 6 στο λαπτοπ μου,με vista home premium,το sidebar δεν δειχνει τιποτα απο τα Gadgets που ειχα και το ρολοι το δειχνει λες και ειναι ασπρομαυρο και τετραγωνο....

κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...