Προς το περιεχόμενο

Πως κανω Format στα windows 7 σε laptop.


sanji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι sony vaio έχει ένα κουμπάκι assist στο πληκτρολόγιο. Με κλειστό υπολογιστή το πατάς μια φορά και επιλέγεις επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση. Φυσικά θα χαθούν όλα τα αρχεία και προγράμματα που έχεις περάσει εσύ. Τα προγράμματα της εταιρείας θα περαστουν πάλι.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι μεταχειρισμενο.

Πως βλεπω αν ειναι 32 ή 64.

Και τελικα μπορω να κανω φορματ.

Παντως οταν γραφω format στην εναρξη μου βγαζει format.com και οταν το παταω ανοιγει ενα παραθυρακι μαυρο και μετα κλεινει,πολυ γρηγορα.

δεξι κλικ ιδιοτητες στο εικονιδιο my computer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι sony vaio έχει ένα κουμπάκι assist στο πληκτρολόγιο. Με κλειστό υπολογιστή το πατάς μια φορά και επιλέγεις επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση. Φυσικά θα χαθούν όλα τα αρχεία και προγράμματα που έχεις περάσει εσύ. Τα προγράμματα της εταιρείας θα περαστουν πάλι.

 

android.png

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

Με εσωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

καλησπέρα... έχω ένα laptop sony vaio και θέλω να του κανό format με cd και δεν μου γαζιά να πατήσω ασπουμε το F10 μονό το F2 πατιετε και αφτο μπενη στα baios και από εκι δεν μπορώ να το ρυθμίσω μήπως ξερή κανίς να με βύθισι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γράφεις έτσι ρε φίλε;Από το bios όταν μπαίνεις θα μετακινηθείς με τα βελάκια ώσοπου να βγεις σε ένα μενού που λέγετε boot order η κα΄τι παρόμοιο όπως boot menuΌταν το βρεις θα δεις ότι έχει τρεις επιλογές Boot from hard drive δηλαδή οπως ξεκινάει πάντα bootfrom intetnational cd/dvd ή boot from usb stickΕσύ θα διαλέξεις να κάνει boot από το dvd αφού dvd έχεις και όλα τα άλλα θα θα τα βρεις στην πορεία.Α όταν θα ξεκινήσει το δισκάκι για να κάει εγκατάσταση τα windows θα επιλέξεις για προχωρημένους και στο υπομενού θα διαλέξεις διαμόρφωση ή αν είναι στα Αγγλικά φορματ .όλα τα άλλα θα γίνουν μόνα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

γεια σας παιδια...καλη χρονια καταρχην! εγω εχω acer (aspire 8530) και θελω να κανω φορματ να τα διαγραψω ολα και να ξανα βαλω τα windows 7 τα οποια και ειχε μεσα απτην αρχη. Ψαχνω με F10 me alt+F10 Μπηκα στο Bios και παλι δεν καταφερα να βρω αυτο το partition που λενε οτι υπαρχει μεσα. Επισης οπως καταλαβατε δεν εχω cd γιατι δεν μου εδωσαν... αν μπορειτε πειτε μου τι να κανω γιατι εχω φαει τον κοσμο απο χθες και δεν καταφερα τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...