Προς το περιεχόμενο

Fifa 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τραγικα τα video.Και επειδη καποιος μιλησε για forums ας τσεκαρει εδω το κραξιμο που τρωει η ΕΑ για αυτα τα γελοια βιντεο με το αθλιο gameplay:

 

http://www.operationsports.com/forums/ea-sports-fifa-discussion/574054-fifa-13-gameplay-videos-more.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται fifa πλεον...

τι θα πει εννοειται ? να τα δουμε πρωτα οχι τα ντεμο αλλα κανονικα τα παιχιδια και μετα κρινουμε ....γουρουνι στο σακι οχι πλεον .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας παιξουμε πρώτα και τα 2 (fifa & pro) και μετά βλέπουμε. και εγώ fan του pro ήμουν μέχρι που έπαιξα το fifa και έγινα fan του fifa (εδώ και ένα χρόνο)

και εγω ακριβως το ιδιο, φαν του προ μεχρι που επαιξα το φιφα11 (προς το τελος δλδ κοντα να βγει το 12).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα πει εννοειται ? να τα δουμε πρωτα οχι τα ντεμο αλλα κανονικα τα παιχιδια και μετα κρινουμε ....γουρουνι στο σακι οχι πλεον .....

 

Ναι φιλε εννοειται φιφα13. Για τους hardcore παικτες μονο fifa13 σε slow ταχυτητα και manual ολα. Όλα τα υπόλοιπα (φιφα σε assisted και pes) είναι για τα μωράκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fearwhatnow

Τα βιντεακια ειναι οντως αθλια,αλλα ας περιμενουμε να δουμε πως θα παιζει σε manual/slow.

Αν κοιταξουμε επισης παλια gameplay videaκια του fifa θα διαπιστωσουμε οτι και παλι εδειχνε αθλιο στα βιντεο,αλλα τελικα επαιζε παρα πολυ καλα(ειναι μεχρι σημερα το καλυτερο ποδοσφαιρακι της γενιας).

 

polakis

σου ξαναλεω(σε αλλο φορουμ στο εγραψα) μην υποτιμας το pes φετος.Εχει κανει απιστευτα βηματα προοδου προς τον ρεαλισμο.

Σε καποια πραγματα ειναι ανωτερο απο το fifa πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου σε τί είναι ανώτερο εκτός από γραφικά και φάτσες?

 

Κινήσεις? Ακόμα παιδικές σε σχέση με φιφα12! Φυσική μπάλας? Αργό μπαλόνι που πετάει είναι! Manual controls? Αποτυχία, πρέπει να βγάζεις το παιχνίδι με το δάκτυλο στην αριστερή σκανδάλη και δεν βολεύει με τίποτα! Κινήσεις ΑΙ στην επίθεση σχεδόν μηδενικές! Τερματοφύλακες? Ακόμα αποκρούουν με τα δύο χέρια! Άουτ από το τέρμα? Ακόμα δεν μπορείς να δώσεις συρτή πάσα όπου θέλεις (winning eleven 1995 και πιο πίσω η τεχνολογία)!!!!

 

Πες μου λοιπόν που είναι καλύτερο για να το δω κι εγώ μπας και το ευχαριστηθώ δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου σε τί είναι ανώτερο εκτός από γραφικά και φάτσες?

 

Για μενα σε αυτα ειναι χειροτερο το προ.

 

Κινήσεις?

 

Συνολικα χειροτερες στο pes,αλλα εχει καποιες καλυτερες και πιο φυσικες απο το fifa.

 

Φυσική μπάλας?

 

Aνωτερη στο pes.

 

Manual controls?

 

Χειροτερα στο pes

Τερματοφύλακες?

 

Mου φαινεται λιγο καλυτεροι στο pes,αλλα και στα 2 δεν με πειθουν.

 

 

Πες μου λοιπόν που είναι καλύτερο για να το δω κι εγώ μπας και το ευχαριστηθώ δηλαδή...

 

Αδρανεια παιχτη.Πολυ πιο φυσικη στο pes.Στο fifa ειναι superman ολοι οι παιχτες σε αυτον τον τομεα.

Το pes εχει λιγες πολυ καλες/ευστοχες πινελιες ενω το fifa ειναι πλουσιοτερο στο animation κτλ

 

Γενικα σε αυτη τη γενια τα fifa ηταν πολυ ανωτερα απο τα pes,αλλα το φετινο pes ειναι πραγματικα αξιολογη προσπαθεια.

 

Παλι fifa θα παρω day οne,αλλα σιγουρα καποια στιγμη θα τσιμπησω και pes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα βιντεακια που εχω δει εγω παντως μου εχει φυγει το σαγονι απ τις πασσες.μιλαμε το passing game και το "first touch" των παιχτων εχει βελτιωθει απιστευτα πολυ.μακαρι να ειναι ετσι και στην πραξη.τωρα οσον αφορα fifa vs pro εχει βελτιωθει οντως το pro αλλα η συγκριση ειναι τουλαχιστον αστεια.οι παιχτες καλα καλα στο pro δεν μπορουν να στριψουν,να μην μιλησω για την αμυνα που ενας σχετικα δυνατος παιχτης τους περνει ολους αμπαριζα και περναει απο πανω τους λες κ ειναι κουκλες.εχει πολυ δρομο και χρονια ακομα για να γινει το παλιο καλο προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα σε αυτα ειναι χειροτερο το προ.

Ναι σε ολα οσα ειπες ναι αλλα στα γραφικα και στα faces ΟΧΙ, με καμια παναγια, στο PES μεχρι και καποιον πιο "αγνωστο" παιχτη θα τον δεις με αρκετα καλο face, στο fifa τον μεσσι και τον ροναλτο τους εχουν οτι ναναι που ειναι οι πιο γνωστοι παιχτες, δες στο προ ronaldo και messi.

ημουν fanboy του PES μεχρι το 2010 απο το 2011 και μετα που επαιξα το FIFA αλλαξα γνωμη, πλεον δεν ειμαι fanboy κανενως απο τα 2 απλα διαλεγω και παιζω το καλυτερο για μενα.

Ναι φετος αποτι εχω δει στο demo 2 του PES εχει κανει αξιολογες προσπαθιες και εχει βελτιωθει πολυ απο περυσι.ελεγα να παρω day one το fifa αλλα θα παρω το PES τελικα, το fifa θα το τσιμπησω τα χριστουγεννα.και παλι ομως πιστευω οτι μολις παιξω το fifa θαναι και παλι καλυτερο του pes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...