Προς το περιεχόμενο

Media Markt 31/5 τηλεοραση Philips


john654321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ βρηκα ακρη

μπαινει σε μονο λιγους

http://www.nettv.philips.com/

 

για να σερφαρεις παντου θα πρεπει να εχεις pc και να συνδεεται μαζι της μεσω usb wi fi stick που θα πρεπει να το αγορασεις με 50 εβρό ως media center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ελπιζω να σου αρκουν.

 

Αυτο δεν ειναι πηγη. Η δεν εχεις λοιπον πηγη ή δεν ξερεις καλα το google. :rolleyes: (κοιτα να δεις που θα τσακωθεις και μαζι μου που μεχρι τωρα οποτε σε διαβαζα σε "διαμαχες" επαιρνα σιωπηρα τη θεση σου παντα :mrgreen:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις ? Το Google σου επιστρεφει αποτελεσματα βαση του ποτε αναφερθηκε κατι σε μια σελιδα. Δλδ θελεις να πεις οτι μια μηχανη αναζητησης τιμων σαν το Idealo.de η το preis.de ειναι πιο "σωστα" απο το Google ? Συν το οτι εκει μιλας μονο για 1 χωρα ενω στα αποτελεσματα ειναι περισσοτερες.

 

Δυστυχως δεν νομιζω πως η Philips θα βγαλει επισημο memo λεγοντας ποτε την εκαναν διαθεσιμη στην Ευρωπαικη αγορα απλα και μονο για να εχω "επισημη" αποδειξη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε συ salvation, ενα price history βρες αν μπορεις να βρεις κατι διαφορετικο απο αυτο που σου γραφει καποιος, η την ημερομηνια ενος review πχ.

 

Οι ημερομηνιες του google στα αποτελεσματα ειναι ασχετες με την λεξη που εχεις βαλει να ψαξεις:

Και επειδη (μπορει να) εισαι δυσπιστος και δεν θελω να βασιστεις απλα σε αυτο που λεω μου εβαλες δουλεια πρωι πρωι, αλλα για σενα χαλαλι:

 

Παιρνω ως παραδειγμα μια που την εχω και την ξερω. Panasonic 42PZ700u. Αυτη κυκλοφορησε Καλοκαιρι προς Φθινόπωρο του 2007.

http://www.avclub.gr...TH-50Z700-1080p

http://www.techradar...0-120675/review

(δυστυχως ειναι παλια για να βρουμε γι αυτην price history).

 

google με προσαρμοσμενη αναζητηση σαν την δικη σου με τον ορο μονο 42pz700u:

 

2vvw2kk.png

 

16iclfo.png

 

Μονο στην επιστροφη στο μελλον γινονται αυτα. Να εχει αγορασει ο αλλος μια τηλεοραση 2 χρονια πριν βγει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω το EOL στο ειπα γιατι εχω ανθρωπο μεσα στην Philips. Αποδειξεις ομως δεν εχω και γιαυτο βασιστηκα στο Google, λανθασμενα μαλλον :)

 

Με το google το εψαξε και αυτος; :P

 

EOL σε ενα προιον ενος μηνα;:rolleyes:

Το EOL ειναι στα ηλεκτρονικα συνηθως 2-3 χρονια μετα την εναρξη της παραγωγης. Σε καθε περιπτωση πρωτα ερχεται το ξεστοκαρισμα και μετα το EOL αφου EOL σημαινει (μεταξυ αλλων) τουλαχιστον οτι δεν υπαρχει πλεον στην αγορα το προιον.

http://en.wikipedia....e_%28product%29

 

Εδω λοιπον ειμαστε στο SOL και οχι στο EOL.:mrgreen: Ειναι ενα εντελως καινουργιο προιον και μας το εβγαλες ως ξεστοκαρισμα (καλα ακομα και οι 4 μηνες ζωης που λανθασμενα πιστεψες απο το λαθος του google σου ψιθυριζαν οτι ειναι EOL το προιον; :confused: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να παιζει το οτι η Philips δεν θα συνεχισει την παραγωγη τηλεορασεων, το γιατι δεν το γνωριζω.

Και για να γινει ενα προιον EOL δεν χρειαζεται να περασουν 2,3 χρονια, EOL προιοντα εχουμε ακομα και μετα απο 6μηνο ειδικα οσο αφορα τους Υπολογιστες. End Of Life σημαινει βασικα οτι το εργοστασιο εχει σταματησει την παραγωγη ενος προιοντος.

 

Παντως το οτι τα Media Market την πουλανε σε τιμη χαμηλοτερη και απο την Γερμανια ισως να ειναι μια ενδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ψιλοασχετο αλλα σχετικο: η philips δεν εχει καθολου αψογο pick & return service απο προσωπικη εμπειρια...

συμφωνω και επαυξανω!!!! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ψιλοασχετο αλλα σχετικο: η philips δεν εχει καθολου αψογο pick & return service απο προσωπικη εμπειρια...

Τους πηρα τηλεφωνο για προβλημα HDMI 23αρας οθονης. Κατεγραψαν το προβλημα κ το μοντελο και χωρις πολλα πολλα μου ειπαν τηλεφωνικως να την εχω ετοιμη στο κουτι της για παραλαβη αυριο απο το χωρο μου

Την επομενη μου φεραν μια του κουτιου μετα απο τηλ επικοινωνια για την ωρα παρελαβαν τη παλια με το προβλημα και αυτο ηταν ολο.

Ουτε καν θα εξετασουμε το προβλημα της τηλεορασης και βλεπουμε εν ευθετω χρονο (αυτο βεβαια με παραξενεψε λιγακι οσο ναναι, διοτι σε μια απλη καταγραφη προβληματος αυτοματως δεχονται οτι υπαρχει προβλημα;)

Λες να επεσα στη περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι "βυσμα" ειχες αλλα αν ειχα πεσει σε τετοια περιπτωση θα εκανα τουμπες και θα τους ειχα κανει θεους.

Σκεψου τι γνωμη θα ειχες αν εκαναν 1 μηνα να σου παραλαβουν την τηλεοραση, σου την "επισκευαζαν" και το προβλημα παρεμενε, σου την ξαναεπισκευαζαν και το προβλημα μεν παρεμενε αλλα τωρα ειχε δημιουργηθει και 2ο προβλημα και τελικα (8 μηνες μετα!!) αφου σου αλλαζαν τα προβληματικα εξαρτηματα με χρησιμοποιημενα (περισσοτερο απο οτι τα σχεδον καινουργια δικα σου) σου ελεγαν οτι δεν επισκευαζεται και δεν στην αλλαζουν (για εγγυηση ουτε λογος, μιλαμε για λιγες βδομαδες απο την αγορα!).

εχω φαει πολυ χρονο και φαια ουσια στο παρελθον με αλλους λακαμες σαν αυτους και δεν εχω καμια διαθεση να το ξανακανω αλλα τελικα κατι πρεπει να κανω και γι'αυτους (νομικα εννοω)...

 

ΥΓ. Κι εμενα παντα μ'αρεσαν οι philips (και γενικα τα προιοντα philips), μεταξυ αλλων εχω 2 τηλεορασεις που τις θεωρω φανταστικες αλλα με κατι τετοια τα γουστα μου αλλαζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ειχα κανενα βυσμα πιστεψε με (εδω να κανω μια παρενθεση: γιατι αν συμβει κατι καλο πρεπει να εχουμε απαραιτητως βυσμα; μπορει να το λες χαριτολογοντας αλλα πρωτη φορα πηρα τηλ εκει)

οπως εγραψα παραπανω απλα μιλησα τηλεφωνικα με το service (νομιζω καπου χαλανδρι βρισκεται αν δε με απατα η μνημη μου, εκει ειχα παρει τηλεφωνο)

Μαλιστα επεσα σε εναν "μαγκακο" τεχνικο του σερβις τον οποιο θα χαρακτηριζα επειικως αγενη. Μιλουσε με υφακι και στον ενικο (κατι που μου τη σπαει αφανταστα ειδικα αν μιλας με αγνωστο). αφου του ειπα καμποσες τεχνικες λεπτομερειες οτι δοκιμασα αλλα καλωδια, αλλες συσκευες κτλπ δεχθηκε πως υπαρχει προβλημα και δε μιλαει με ασχετο εντελως. ισως γι αυτο να εκανε καταγραφη και αλλαγη συσκευης; δε ξερω

Λες το συγκεκριμενο μοντελο να εμπιμπτει σε διαδικασια αντικατάστασης; παλι δε ξερω

λες η συσκευη που μου φεραν να ειναι refurbished και η δικη μου (αυτη που τους παρεδωσα) να παει σε αναλογη περιπτωση για αλλαγμα αφου φτιαχθει το προβλημα; παλι δε ξερω

Απλα αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια απο το service της Philips

Γι αυτο και το χαρακτηρισα αψογο κατι το οποιο θα εκαμε ο καθενας πιστευω αν ειχε τετοια αντιμετωπιση.

Φυσικα και εσυ εχεις τα δικια σου για τη δικη σου περιπτωση. Ολοι εχουμε τα δικια μας !!!! :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...