Προς το περιεχόμενο

τραγικο μαγαζι...


vagelisda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πχιο γνωστο κουμπουτεροδρομος της Αθηνας δεν ειναι η Στουρναρη?

 

ντιο αλισιντα έκει εκεί , ενα μουλτι και ενα πλετσιο.

 

Ε ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ!?

 

edit

To μαγαζί είναι το "Cosmodata"

well played.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

@vagelisda εχεις ψωνίσει δυο φορές και δεν είσαι ικανοποιημένος απο το μαγαζί. Το αν τελικά εξυπηρετήθηκες ειναι άλλο θέμα. Αντι λοιπόν να μείνεις στο «Δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού» πήγες για τρίτη φορά στο μαγαζί.

 

Μπορεί να ήξερες περισσότερα απο τον πωλητη για το συγκεκριμένο θέμα αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί το post σου. Δεν σε υποχρέωσε να ψωνίσεις. Σήκω και φύγε.

 

Τι προσπαθείς να πετύχεις με το θέμα; Να ενημερώσεις τους συνφορουμίτες για ποιο θέμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά, δεν ξαναπατάς στο συγκεκριμένο μαγαζί αν δεν είσαι ικανοποιημένος απ' τις υπηρεσίες ή τα προϊόντα που σου προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο εγώ το είχα καταλάβει ότι ήταν το cosmodata μια φορά πήγα να ρωτήσω κάτι και κατάλαβα από την συμπεριφορά τους και ούτε από έξω δεν θέλω να ξανά περάσω !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη συγκεκριμένη επωνυμία έχω ψωνίσει δυο τρεις φορές αρκετά χρόνια πριν, αλλά όχι από τη Στουρνάρη, από το υποκατάστημά τους στη Λένορμαν. Για τη Στουρνάρη λοιπόν δε μπορώ να εκφράσω άποψη, αλλά τα παιδιά στη Λένορμαν ήταν πολύ εξυπηρετικά.

 

Για 'μένα, ότι χειρότερο σ' ένα κατάστημα, δεν είναι τόσο το να μη γνωρίζουν κάποιοι πωλητές ορισμένα πράγματα (δε λέμε να είναι και τελείως άσχετοι...), όσο το να αδιαφορούν κυριολεκτικώς για την εξυπηρέτηση του εκάστοτε πελάτη. Αυτό το χάλι - μιλώντας για την πιάτσα της Στουρνάρη - το συνάντησα στο μουλτιδράμα. Μπήκα σε στιγμή που το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο από πελάτες, είδα 4 ή 5 υπαλλήλους να περιφέρονται στο χώρο χωρίς να εξυπηρετούν κάποιον και, για μισή σχεδόν ώρα, δε φιλοτιμήθηκε ούτε ένας, να με ρωτήσει έστω, αν χρειάζομαι κάτι. Όταν σηκώθηκα να φύγω (διότι δε γούσταρα να απευθυνθώ εγώ σε πωλητή, μετά από τέτοια αντιμετώπιση), πετάχτηκαν όλοι μαζί και με σταμάτησαν στην πόρτα, ρωτώντας ...αν θα ήθελα κάτι! Φυσικά απάντησα αρνητικά και δε με είδαν ξανά από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη συγκεκριμένη επωνυμία έχω ψωνίσει δυο τρεις φορές αρκετά χρόνια πριν, αλλά όχι από τη Στουρνάρη, από το υποκατάστημά τους στη Λένορμαν. Για τη Στουρνάρη λοιπόν δε μπορώ να εκφράσω άποψη, αλλά τα παιδιά στη Λένορμαν ήταν πολύ εξυπηρετικά.

 

Για 'μένα, ότι χειρότερο σ' ένα κατάστημα, δεν είναι τόσο το να μη γνωρίζουν κάποιοι πωλητές ορισμένα πράγματα (δε λέμε να είναι και τελείως άσχετοι...), όσο το να αδιαφορούν κυριολεκτικώς για την εξυπηρέτηση του εκάστοτε πελάτη. Αυτό το χάλι - μιλώντας για την πιάτσα της Στουρνάρη - το συνάντησα στο μουλτιδράμα. Μπήκα σε στιγμή που το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο από πελάτες, είδα 4 ή 5 υπαλλήλους να περιφέρονται στο χώρο χωρίς να εξυπηρετούν κάποιον και, για μισή σχεδόν ώρα, δε φιλοτιμήθηκε ούτε ένας, να με ρωτήσει έστω, αν χρειάζομαι κάτι. Όταν σηκώθηκα να φύγω (διότι δε γούσταρα να απευθυνθώ εγώ σε πωλητή, μετά από τέτοια αντιμετώπιση), πετάχτηκαν όλοι μαζί και με σταμάτησαν στην πόρτα, ρωτώντας ...αν θα ήθελα κάτι! Φυσικά απάντησα αρνητικά και δε με είδαν ξανά από τότε.

 

 

Εμένα απο την άλλη αυτό είναι το χειρότερό μου.Μόλις πατήσω μισό χιλιοστό μέσα στο μαγαζί ο πρώτος που την έχει στημένη στην πόρτα πετάγεται "Τί θα θέλατε;".Κάνεις 5 βήματα τσουπ πάλι.Ανεβαίνεις στον πάνω όροφο ξανά.Κοιτάς κάτι 5 δευτερόλεπτα ξεπετάγονται 2-3.Ρε παιδιά ήρεμα αν θέλω κάτι θα σας φωνάξω δεν είναι ανάγκη να μου την πέφτει όλο το μαγαζί με το που μπαίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο την άλλη αυτό είναι το χειρότερό μου.Μόλις πατήσω μισό χιλιοστό μέσα στο μαγαζί ο πρώτος που την έχει στημένη στην πόρτα πετάγεται "Τί θα θέλατε;".Κάνεις 5 βήματα τσουπ πάλι.Ανεβαίνεις στον πάνω όροφο ξανά.Κοιτάς κάτι 5 δευτερόλεπτα ξεπετάγονται 2-3.Ρε παιδιά ήρεμα αν θέλω κάτι θα σας φωνάξω δεν είναι ανάγκη να μου την πέφτει όλο το μαγαζί με το που μπαίνω.

 

συμφωνω, κι εμενα μου τη δινει να μου την πεφτουν σαν κορακια...και απο οτι εχω καταλαβει ειναι ελληνικη πατεντα αυτη. και αγγλια και γερμανια που εχω παει δεν σε ζαλιζει κανενας, μπορει να εισαι ολη μερα μεσα να χαζευεις και να μην σε ενοχλησουν. γιατι για μενα ενοχληση ειναι αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπάλληλοι προσπαθούν να εξυπηρετήσουν, δεν το κάνουν απο ηλιθιότητα.

 

Η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι πελάτες χρειάζονται βοήθεια και ντρέπονται να το ζητήσουν. Απο την άλλη υπάρχει και ένα ποσοστό πελατείας που προτιμά να κάνει μόνο του την έρευνα αγοράς. Αυτοί οι πελάτες ενοχλούνται απο τη βοήθεια των υπαλλήλων και επισης πολλοί πελάτες φεύγουν.

 

Ένα σχόλιο για Αγγλία (και να προσθέσω Βέλγιο). Εξαρτάται απο την εταιρεία και την πολιτική της, όπως επισης και την «εμπειρία» του υπαλλήλου. Αγγλία υπήρχαν μαγαζιά τεχνολογίας και ρούχων που οι υπάλληλοι μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Άλλα μαγαζιά δεν με ενοχλούσανε μέχρι να τους μιλήσω. Είναι θέμα πολιτικής της εταιρείας. Βέλγιο είχα το ίδιο προβλημα αλλά μόνο στο Μπριζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σπαστικό πράγμα στον κόσμο , είναι να μπαίνεις στο πλαίσιο και σε κάθε 5 μέτρα να σε ρωτάνε "Να σας βοηθήσω?"

 

Το κορυφαίο , κοιτάω τα φλασάκια και έρχεται ένας και μου λέει "Εδώ κοιτάξτε 64gb flashaki".

 

¨Ετσι έρχομουνα να του πώ"Μόνο τόσο , τόσο είστε πίσω πια σαν πλαίσιο?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...