Προς το περιεχόμενο

Αγορα tablet


Antwni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Surface:

300-400$ η windows RT(ARM) εκδωση!

800-1100$ η windows 8(X86) εκδωση!

 

Γενικα οι τιμες στα windows tables,θα κυμενονται,ως εξης:

windows RT(arm) tablets=300-500$

windows 8(x86-intel atoms &amd hondo)=500-800$

windows 8(x86-intel ivy bridge & amd trinity)=800-1300$

 

Με αλλα λογια,το μπατζετ σου φτανει και δε φτανει για τα χ86 με atom cpu!

Οποταν αν δε μπορεις να κτυπησεις καποιο windows 8(x86),γνωμη μου ειναι να περιοριστεις σε καποιο απο τα καλα android tablets(asus transformer&samsung note 10.1) ή ενα ipad(μεχρι τα 500 ευρο που εθεσες)!

 

Οχι ipad δεν θελω!!

Τωρα το απλο το windows rt σκεφτομουν εγώ...

Αλλα απο την αλλη ειναι καινουρια δεν ειναι δοκιμασμενα και αυτο με ανησυχει(δες το καινουριο iphone)!!

 

Το transformer ειναι πολυ καλο αλλα dock στην ελλαδα δεν εχει??Στο amazon το ειδα μονο!!

Θα'ναι πανακριβα ρε συ τα tablets με τα windows 8!!!

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερων σου!!!

 

Εχει υποψη σου οτι τα Surface x86(Intel cpu ivy bridge) θα κυκλοφορησουν τον Γεναρη του 13,αλλα ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες θα αρχισουν απο τα τελη Οκτωβριου σταδιακα σε ολες τις αγορες.

Υποψη και το Lenovo Think Pad 2 θα κυκλοφορησει απο τις 26 Οκτωβριου στα 649 δολαρια περιπου 500 ευρω.

Αποψη μου λιγο υπομονη και να παρεις ενα tablet pc.

http://www.engadget....-priced-at-649/

 

649 δολλαρια = 649 ευρώ

Μην περιμενετε να ισχυσει η ισοτιμια ρε παιδια

τα tablets με τα windows 8 θα κοστισει οσο ενα ipad 64gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει υποψη σου οτι τα Surface x86(Intel cpu ivy bridge) θα κυκλοφορησουν τον Γεναρη του 13,αλλα ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες θα αρχισουν απο τα τελη Οκτωβριου σταδιακα σε ολες τις αγορες.

 

Αυτο δεν θα αγγιζετε ρε φιλε (με i5) τουλαχιστον 800-900 ευρω

 

Υποψη εχει και dock διαθεσιμο εδω για το 300 Asus.

http://www.cyta.gr/e...roducts/tablets

OMG και 50 ευρω ποιο φτηνο το asus!!

Εισαι τελειος!!! :D

Το android ειναι καλό??

Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν θα αγγιζετε ρε φιλε (με i5) τουλαχιστον 800-900 ευρω

Εννοειται δεν λεγαμε για αυτο που ειναι στην ουσια ultrabook/tablet με πολυ δυνατα χαρακτηριστικα,σε τελικη θα βγουν και πιο φθηνα σε κανα amazon κτλ για το ThinkPad 2 αλλιως κοιτα το 300 της Asus και αυτο αξιζει.

 

Μια χαρα θα σε καλυψει και σε android το συγκεκριμενο(σερφαρισμα-ταινιες-μουσικουλα-κοινωνικα δικτυα)

Μια χαρα καλο και φιλικο περιβαλλον εργασιας θα εχεις με android,δεν εχεις ακουσει-δει-δουλεψει κανα android κινητο?

Δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο θα το συνηθισεις-μαθεις ευκολα ειναι πολυ φιλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα το λινκ που μου εδωσες ειναι ποιο φτηνο γιατι εχει 16αρι σκληρο ενω το αλλο με τα 450 εχει 32αρι...δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα!!!

Εγω ημουν αναμεσα στο asus και στο surface αλλα της microsoft δεν ειναι δοκιμασμενο και φοβαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα το λινκ που μου εδωσες ειναι ποιο φτηνο γιατι εχει 16αρι σκληρο ενω το αλλο με τα 450 εχει 32αρι...δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα!!!

Εγω ημουν αναμεσα στο asus και στο surface αλλα της microsoft δεν ειναι δοκιμασμενο και φοβαμαι

Θα βγουν και αλλα περα απο το Surface σε RT(Samsung.Acer,Lenovo)

Οτι παρεις θα σε καλυψει πιστευω ειτε σε android ειτε σε windows 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Εγώ ψαχνόμουν για tablet το Ιούνιο, ήμουν ανάμεσα σε Samsung και σε Ipad. Με φάγανε στην μάπα αρκετές ώρες τα μαγαζιά να τα δοκιμάζω και τελικά κατέληξα στο iPad Wi-fi Cellular 16GB γιατί όσα Samsung και αν δοκίμασα πάντα θα είχαν κάποιο lag, κάποιο κόλλημα κτλ, εν αντιθέσει με το iPad που δεν έκανε κάτι τέτοιο.

 

Επίσης ένας λόγος που πήγα στο iPad ήταν γιατί η Apple δίνει updates ακόμα και στα παλιά της μοντέλα.

 

Σχετικά με τον όγκο των 16gb δεν ξέρω αν θα αρκεστείς σε αυτά για ταινίες, είναι τελείως υποκειμενικό, πόσες ταινίες θες να βάλεις, σε τι ποιότητα κτλ. Εξωτερικό δίσκο δεν παίρνουν αλλά η σύνδεση με το pc είναι τσακ μπαμ.

Ετσι ακριβώς ειναι. Ανεπιφύλακτα ipad

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...