Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αθήνα τα δείχνει να τα έχει εδώ:

icon_storelocator.png

ECCO Patission

 

PATISSION str. & PIPINOU 115

11257 Athens

θα κάνω μια επίσκεψη και εγώ καθώς έχω ακούσει και από άλλους καλά για τα συγκεκριμένα.

 

 

Αθηνα ξερω οτι εχει αλλα τι να το κανω.....

Γι'αυτο ρωτησα πιο πανω αν τα πουλαει κανενα eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αθήνα τα δείχνει να τα έχει εδώ:

icon_storelocator.png
ECCO Patission
PATISSION str. & PIPINOU 115
11257 Athens
θα κάνω μια επίσκεψη και εγώ καθώς έχω ακούσει και από άλλους καλά για τα συγκεκριμένα.
Τι τιμές παίζουν περίπου?

 

 

Για τιμές δες εδώ.http://shopeu.ecco.com/de/de/herren/freizeitschuhe-herren

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.chefstyle.gr/page8.php

φίλε μου δες εδω.

Δάσκαλος μου, chef σε ξενοδοχείο μεγάλο της starwood στην Αττική , συνεχεια τιμά από την athletic σειρά, τα nitro. Μιλάμε για άνθρωπο που ειναι το λιγότερο 14 ώρες την ημερα σε ορθια στάση, οπότε κάτι θα ξέρει.

Και εγω τιμήσα παπούτσια από εκεί για την καλοκαιρινη σεζόν όπου και ήμουν 14 ωρα στο πόδι(εστιατόρια) . Βέβαια δεν ήταν κορδονατα, αλλά και πάλι κάτι από εκεί πιστεύω θα σε καλύψει πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μου άρεσαν κι εμένα κά'να δύο μοντέλα Ecco αλλά στην ιστοσελίδα τους για Θεσσαλονίκη δίνει το Notos Galleries στην Τσιμισκή που, από όσο θυμάμαι, έχει κλείσει. Υπάρχουν πουθενά αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοτικη σολα μπορει να εχει γενικως αλλα νομιζω οχι για πολυωρη ορθοστασια...οπως λογικα θα διακρινεις και εσυ μιλαμε για πολυ λεπτο πατο-σολα του παπουτσιου με αποτελεσμα να μην αγκαλιαζει το ποδι για να το ξεκουραζει ουτε να το σηκωνει ωστε να παταει πανω σε καποια τεχνολογια π.χ air,gel,cell κτλ.

 

καταλαβαινω οτι ψαχνεις τετοιο παπουτσι που να συνδυαζει και το ντυσιμο σου για αυτο και επιλεγεις ενα τετοιο παπουτσι casual αλλα πιθανοτατ θα πρεπει να ψαξεις κατι πιο αθλητικο εαν θες σε αυτο το στυλ ψαξε κατι σαν τα nike air zoom mootei,μονο που το ιδιο ειναι μοντελο καποιων χρονων και αρκετα δυσευρετο πλεον...



επανερχομαι,δεν ξερω εαν θα σου αρεσε κατι τετοιο http://www.sportsdirect.com/nike-air-max-classic-bw-mens-running-shoes-121032?colcode=12103205

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σαιτ που πρότεινες δεν ανοίγει :)

 

Και μια άσχετη/σχετική ερώτηση: Αξίζει να αγοράσεις παπούτσια από το νετ ή μπορεί να μην ταιριάζει στο πόδι; Γιατί με τα νούμερα παίζω ανάλογα το παπούτσι, δεν είναι πάντα σταθερό, ενώ μερικά μπορεί να είναι καλό νούμερο αλλά να σφίγει στο κουντεπιε, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ίντερνετ θα έπαιρνα αλλά μόνο 1-2 τύπους που ξέρω ότι θα είναι στάνταρ και ξέρω το νούμερο ακριβώς που χρειάζομαι. Δηλαδή κανένα All Star, Onitsuka Tiger κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.chefstyle.gr/page8.php

φίλε μου δες εδω.

Δάσκαλος μου, chef σε ξενοδοχείο μεγάλο της starwood στην Αττική , συνεχεια τιμά από την athletic σειρά, τα nitro. Μιλάμε για άνθρωπο που ειναι το λιγότερο 14 ώρες την ημερα σε ορθια στάση, οπότε κάτι θα ξέρει.

Και εγω τιμήσα παπούτσια από εκεί για την καλοκαιρινη σεζόν όπου και ήμουν 14 ωρα στο πόδι(εστιατόρια) . Βέβαια δεν ήταν κορδονατα, αλλά και πάλι κάτι από εκεί πιστεύω θα σε καλύψει πλήρως.

τα frogz pro ηταν χαλια στο ποδι μου παντως :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθω, ένα nike τέτοιου τύπου εχει ποιοτική σόλα για πολύωρη ορθοστασία;

 

Φίλε είχα τα flycave που έχουν μάλλον την ίδια σόλα. Το παπούτσι γενικά μάπα γτ άρχισε να χαλάει μέσα σε 2 βδομάδες και είχα σκάσει 85 ευραίους μόλις είχε βγει. Μετά από κανα 4μηνο (με νορμάλ χρηση) τα πήρα στη δουλειά γτ δεν βλεπόντουσαν για έξοδο. Τα ποδάρια μου δεν τα ένιωθα, βέβαια εγω ανεβαίνω για πολύ ώρα σε σκάλες/σκαλωσιές. Βρές κάτι άνετο πχ τα number5 της PF Flyers που νιώθεις λες και φοράς παντόφλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχω αξιωθεί να πάω σε Ecco.
Πάντως επειδή ψάχνομαι και εγώ (και προσέχω 2 φορές περισσότερο λόγω του διαβήτη) για παπούτσια άνετα έχω να αναφέρω τα εξής:

Clarks με Active Air πάτους, τα σπάνε! Πολύ άνετα. ¨Εχει καταστήματα αρκετά στην Ελλάδα που φέρνουν Clarks για να δοκιμάσετε.

Timberland με Earthkeeper & Antifatigue τα σπάνε επίσής! Έχω πάρει τα τελευταία χρόνια σχεδόν αποκλειστικά και χειμερινά και καλοκαιρινά και τα έχω λιώσει.Μόνος λόγος που ψάχνω άλλη εταιρία είναι επειδή τα βαρέθηκα συνέχεια το ίδιπο στυλ!

 

Από αθλητικά τώρα έκανα κρούση στην Nike και λάτρεψα τα vomero και τα lunarglide.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...