Προς το περιεχόμενο

Διακοπές μόνος


johnieXoX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν η εναλλακτική είναι το σάπισμα στο σπίτι όταν έχεις άδεια,η απάντηση είναι προφανής.

Πας και ότι γίνει.

Γενικά το θέμα είναι να μην είσαι σαν καημένος,σαν σκύλος που τον παράτησαν γιατί αυτό είναι ανθρωποδιώκτης.

Προσπάθησε να περάσεις καλά και άσε τις έγνοιες για αυτούς που έμειναν πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχει τυχει να το κανω πλην καποιων επαγγελματικων ταξιδιων στο εξωτερικο που συνδυαζα με κανα δυο μερουλες εξτρα. Αλλα παντα με γοητευε η φαση να παω μια φορα διακοπες μονος.

 

Ειναι μια καλη ευκαιρια να εχεις λιγο χρονο με τον εαυτο σου, να σκεφτεις και να χαλαρωσεις.

 

Επιπλεον δε σημαινει πως επειδη βρισκεσαι καπου μονος αυτοματως εχεις χαρακτηριστει ως forever alone. Που αφενος μεν δεν ενδιαφερει και κανεναν, αφετερου δε δεν ενδιαφερει εσενα.

Οσον αφορα την επιλογη μερους, προσωπικα θα επελεγα καποιον σχετικα ησυχο προορισμο και οχι καποιο βουλιαγμενο νησι γιατι νομιζω πως θα καταστρατηγουσε το σκοπο καθως οπως ανεφερα θα πηγαινα για χαλαρωση και "διαλογισμο". Οχι βεβαια πως δεν μπορεις να επιλεξεις το αντιθετο αν εισαι σε φαση "Παω να γνωρισω οσες περισσοτερες μπορω".

 

Παντως γενικα μια στο τοσο με πιανει να παω για καφε καπου μονος και να αραξω διαβαζοντας κανα βιβλιο ή να χαζευω τους περαστικους και το βρισκω αναζωογονητικο. :)

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εισαι τελειως μονος εχει εξης μεγαλο πλεονεκτημα. ΚΑΝΕΙΣ  ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ. θες να οργωνεις τα σοκακια ολη μερα; κανενα προβλημα δεν θα σου γκρινιαξει κανεις. Θες να σαπιζεις με ενα βιβλιο στο χερι; θες να πας να φας σε ενα κουλο εστιατοριο; ξυπνας κοιμασαι οποτε γουσταρεις, δεν σε ενοχλει κανεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Π.χ. δε πάω να κάτσω ποτέ σε καφετέρια για οτιδήποτε, εκτός και αν ξέρω ότι σε 10 λεπτά θα έρθει κάποιος φίλος ξερωγώ. Ούτε καν σε παγκάκι.

Aυο ειναι προβλημα φιλε. Το χουν πολλοί φιλοι μου.

Ειναι μια μορφη μικρής αγοραφοβίας...

 

Εδω μια φορα δεν ειχε καρτα ενας φιλος μου και του λεω ειμαι εκει στην γνωστη καφετερια περνα, ερχεται δεν με βρισκει ειχε πολυ κόσμο, γυρναει στο αμαξι του και παει σπιτι.

Τον παιρνω μετα απο 45 λεπτα και λεει αφου δεν σε βρήκα έψαξα για 2 λεπτά. Εφυγα... δεν ηθελα να ειμαι μονος.

Πες μου σε ποιο τραπεζι καθεσαι ακριβως και ερχομαι ξανα...

Επεξ/σία από aris1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πήγαινα αλλά δεν θα έμενα μόνος. Θα γνώριζα άτομα, κοπέλες, θα βγαίναμε έξω αλλά παράλληλα θα ήμουν και μόνος, δηλαδή εκτός από τις φορές που θα έβγαινα με τα άτομα που θα γνώριζα εκεί, θα είχα την ησυχία μου και την δυνατότητα να κάνω ό,τι θέλω. Όπως είπε και η vabb εάν ήθελα να κοιμάμαι όλη μέρα, θα μπορούσα να το κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τον λεοναρντο ντικαμπριο στην ταινια beatch. Ξεκινησε μονος και πηγε με την φιλεναδα του καινουριου φιλου του.

Και με την 'αφεντικίνα" του νησιού!

Και σκότωσε καρχαριακι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και πας και θα πάω φέτος εγώ μόνος μου μια και παρέα δεν έχω, δεν είμαι no lifer απλά είναι gtp h παρέα μου και μαλώσαμε κλπ και δε θα ξανά βγω μαζί τους, οπότε θα πάω μόνος.. Όπως λέει ο φίλος ο deesnider, το ότι πας μόνος δε σημαίνει ότι θα γυρίσεις και μόνος απαραίτητα.. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφυγες. το χω κάνει πολλές φορές. και είμαι ακόμη 26. 
και έχω βρει την υγειά μου.

νησάκι, ελεύθερο.
θα βρεις τη φάση σου.

απλώς το βασικότερο, πρέπει να το πάρεις ο ίδιος απόφαση.
αν το έχεις ανάγκη έφυγες τώρα που μιλάμε, αν όχι θα είμαστε εδώ το χείμωνα και συζηταμε γιατί έκατσα σπίτι και κοπροσκίλιαζα στα forums.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυο ειναι προβλημα φιλε. Το χουν πολλοί φιλοι μου.

Ειναι μια μορφη μικρής αγοραφοβίας...

 

Εδω μια φορα δεν ειχε καρτα ενας φιλος μου και του λεω ειμαι εκει στην γνωστη καφετερια περνα, ερχεται δεν με βρισκει ειχε πολυ κόσμο, γυρναει στο αμαξι του και παει σπιτι.

Τον παιρνω μετα απο 45 λεπτα και λεει αφου δεν σε βρήκα έψαξα για 2 λεπτά. Εφυγα... δεν ηθελα να ειμαι μονος.

Πες μου σε ποιο τραπεζι καθεσαι ακριβως και ερχομαι ξανα...

 

Πάρα πολλοί άνθρωποι το έχουν αυτό, άντρες γυναίκες. Δεν θα έλεγα αγοραφοβία, μάλλον ντροπή θα το έλεγα.

 

Πάντως ρε παιδιά καλό είναι να είσαι κουλ και άνετος, αλλά πώς θα πας να σκάσεις μύτη στη ταβέρνα πχ που  όλοι γύρω σου θα  είναι νεανικές παρέες, ζευγαράκια ή και οικογένειες με παιδιά και εσυ θα πας να αράξεις μόνος σου ανάμεσα τους... Το ίδιο και για ποτό το βράδυ...

Το πρωί μπορείς να πας να αράξεις κάπου να πιεις ένα καφέ ή το ουζάκι σου το μεσημέρι ή να πας για μπάνιο ξέρω γω. Αλλά τα βράδια θες να έχεις και κάποιον παρέα και αν είσαι μόνος σου μπαίνει απαγορευτικό στη νυχτερινή διασκέδαση. Τα μόνα που μπορείς να κάνεις είναι είτε να κόβεις βόλτες ποδαράτο είτε να διαβάσεις κάνα βιβλίο σπίτι ή να πέσεις να κοιμηθείς...

Βέβαια εξαρτάται και από το χαρακτήρα του καθενός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...