Προς το περιεχόμενο

Κοστουμι.


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν κανα μηνα πηρα 2 κουστουμια απο Fena Θεσσαλονικης( οχι το στοκ το κανονικο), ειχε 60% εκπτωση σε περσινα μοντελα. Πηρα 2 Cerutti με 300 ευρω εκαστο, αρκετα καλη τιμη για την ποιοτητα τους.

Αν ξερεις ακριβως το νουμερο σου στην εταιρια που θες να αγορασεις και το yoox εχει εκπτωσεις στα κουστουμια, συνηθως με 300-400 ευρω βρισκεις πολυ καλα κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα μηνα πηρα 2 κουστουμια απο Fena Θεσσαλονικης( οχι το στοκ το κανονικο), ειχε 60% εκπτωση σε περσινα μοντελα. Πηρα 2 Cerutti με 300 ευρω εκαστο, αρκετα καλη τιμη για την ποιοτητα τους.

Αν ξερεις ακριβως το νουμερο σου στην εταιρια που θες να αγορασεις και το yoox εχει εκπτωσεις στα κουστουμια, συνηθως με 300-400 ευρω βρισκεις πολυ καλα κομματια.

 

Συν τα παπούτσια όμως, πάει γύρω στα 500. Όντως πολύ καλά στο yoox, αλλά δεν συμπεριλαμβάνονται τα παπούτσια στην τιμή, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ εχω τωρα το καλοκαιρι 4 γαμους συνολικα θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ως προς την επιλογη κουστουμιου...

 

Εχω ηδη δυο σε μαυρο κ γκρι (σχετικα σκουρο)

Αν ξεκινησουμε απο αυτα πιστευετε οτι ως χρωματα ''αντεχονται'' το καλοκαιρι?? Κ αν ναι ποιο απο τα 2 θα διαλεγατε??

Παπουτσια εχω μαυρα,μπλε σκουρα, λευκα κ γκρι(σουεντ) ολα σε στιλ μοκασινι...

Γενικα επειδη δεν θελω να σκαω κ αλλα λεφτα πιο συνδυασμο θα προτεινατε??

Το γκρι σαν κουστουμι παει με λευκη ζωνη/παπουτσι ή μαυρη ζωνη/παπουτσι αντιστοιχα??

 

Αν αποφασισω τελικα να παρω ενα καινουριο κουστουμι τι καλοκαιρινο χρωμα θα μου προτεινατε (ετσι ωστε να το συνδυασω κ με τα παπουτσια που εχω)

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποσο σκουρο ειναι το γκρι; Θα το προτιμουσα απο μαυρο ειδικα αν ειναι εντελως χειμερινα και τα δυο.

Με το γκρι θα βαλεις μαυρη ζωνη και μαυρο μοκασινι.

 

Αν παρεις καλοκαιρινο κοστουμι θα προτεινα χρωμα της αμμου (προς το μπεζ παει) σε λινο με καμηλο μοκασινι. Βεβαια το χρωμα που σου προτεινω δυσκολα να το συνδυασεις με τα υπαρχοντα παπουτσια, αλλα ειναι φοβερος συνδυασμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ εχω τωρα το καλοκαιρι 4 γαμους συνολικα θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ως προς την επιλογη κουστουμιου...

 

Εχω ηδη δυο σε μαυρο κ γκρι (σχετικα σκουρο)

Αν ξεκινησουμε απο αυτα πιστευετε οτι ως χρωματα ''αντεχονται'' το καλοκαιρι?? Κ αν ναι ποιο απο τα 2 θα διαλεγατε??

Παπουτσια εχω μαυρα,μπλε σκουρα, λευκα κ γκρι(σουεντ) ολα σε στιλ μοκασινι...

Γενικα επειδη δεν θελω να σκαω κ αλλα λεφτα πιο συνδυασμο θα προτεινατε??

Το γκρι σαν κουστουμι παει με λευκη ζωνη/παπουτσι ή μαυρη ζωνη/παπουτσι αντιστοιχα??

 

Αν αποφασισω τελικα να παρω ενα καινουριο κουστουμι τι καλοκαιρινο χρωμα θα μου προτεινατε (ετσι ωστε να το συνδυασω κ με τα παπουτσια που εχω)

 

Thanks

Εκτός από το χρώμα, το βασικό είναι και το ύφασμα του κοστουμιού. Αν είναι χειμερινά κοστούμια, θα σκάσεις εάν πας σε γάμο το καλοκαίρι.

 

Ως προς τους συνδυασμούς: προσωπικά θα πρότεινα γκρίζο κουστούμι με μαύρη ζώνη-μαύρα παπούτσια.

Ξεχνάς τη λευκή ζώνη και τα λευκά παπούτσια, εκτός αν έχεις λευκό κοστούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επισης μην ξεχασεις πως το χρωμα της καλτσας το συνδυαζουμε με το χρωμα του παντελονιου και οχι του παπουτσιου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...