Προς το περιεχόμενο

Eurobank - E banking


beastgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπούρδες! (Sorry φίλε μη το πάρεις προσωπικά)

 

To e-banking της eurobank είναι μακράν το πιο δύχρηστο καθώς θέλει έγκριση certificates για κάθε υπολογιστή κ άλλες τέτοιες μπούρδες για να μπορέσεις να κάνεις συναλλαγή. Δηλαδή μετά από κάθε format άντε ξαναπάρτους τηλέφωνο.

 

Απαράδεκτοι. Χρησιμοποιώ ALPHA και NBG πολύ πολύ απλούστερα και ναι πολύ ασφαλέστερα

 

Απαράδεκτο επίσης να ζητάν προσωπικά στοιχεία για καταχώριση παραπόνων πελατών. Βασική αρχή σε Συστήματα Διαχείρισης Ποιότητας η ανωνυμία στην καταχώριση παραπόνων και μόνο σε περίπτωση που επιθυμεί ο παραπονούμενος δηλώνει τα στοιχεία του

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου. Τα certificates είναι για την δική μας ασφάλεια πιστεύω. Και δεν χρειάζεται να τους πάρεις τηλέφωνο νομίζω. Το μενού του είναι εύχρηστο. Στα συν και η πληκτρολόγηση με το εικονικό πληκτρολόγιο. Και δεν χρειάζεται να πληρώσεις 7ευρώ για το e-code της Alpha που έπρεπε να το δίνουν τσάμπα.

Το οτι είναι "κλέφτες" το ξέρουμε όλοι , όπως και οι υπόλοιπες τράπεζες.

 

Οσον αφορά το ebanking λοιπόν +1Eurobank , -1Alpha Bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο offtopic αλλά μετά τις τελευταίες μου εμπειρίες με το χαμαιτυπείο που λέγεται Eurobank σχετικά με ένα στεγαστικό που έκανα το λάθος και πήρα από αυτούς, επιτρέψτε μου να τους αφιερώσω από TXC το "να τους δω να τρέχουν":

 

Μου λες έχω ξεφύγει, το σύστημα με πνίγει, μα η καρδιά μου ανοίγει

όταν βλέπω τυλιγμένα μες στις φλόγες γ@@@@να μπατσικά

ΤΡΑΠΕΖΕΣ σεκιουριτάδικα, γραφεία κομματικά.

 

Κ μία παραίνεση: Ποτέ ξανά Eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
εγώ πάλι το βρίσκω φοβερά εύχρηστο. Τι παραπάνω θέλουμε απο ενα ebanking που δε το προσφέρει. ALPHA και Eurobank χρησιμοποιώ και τις δύο τις βρίσκω εύχρηστες ως προς το ebanking. Όσες συναλλαγές έχω κάνει με έχουν χρεώσει τα 0.30 που αναγράφετε. Παλιά αν έκανες συναλλαγή και δεν έγραφες το ΙΒΑΝ του άλλου λογαριασμού είχε χρέωση 10 ευρώ παραπάνο οπότε και πιθανολογό αυτό θα έπαθες.

 

Κι εγώ μόνο με firefox παίζω αλλα δε με χαλάει που παίζει μόνο σε explorer δε με πειράζει να τον ανοίγω μόνο γι αυτό. Αν πιστεύετε οτι σε τέτοια site με τον explorer είστε εκτεθιμένοι γελιέστε. Τώρα για το linux συμφωνώ αν δεν υπάρχει τρόπος να το δεις αλλα μιλάμε για ποσοστό 1% απο αυτούς που χρησιμοποιούν ebanking να έχουν ΜΟΝΟ linux? Εξομειωτές explorer σε firefox δεν παίζουν;

 

θα συμφωνήσω σε όλα τα παραπάνω που αναφέρεις απόλυτα μαζί σου !!!

ορισμένοι πιστεύοντας ότι ο IE είναι διάτρητος από παντου φοβούνται μην την πατήσουν

επειδη μπαινουν σε τσοντοsite και παθαινουν τα χιλια μηρια

Επίσης θα συμφωνήσω μαζί σου και στο θέμα του ΙΒΑΝ έτσι γινόταν παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδιά ειμαι αναμεσα σε Eurobank και Alpha να ανοιξω λογαριασμό (με την 2η ποιο πιθανη γιατι ε΄χω ηδη λογαριασμο καταθέσεων εκει..)

 

Περα απο το μηχανακι που χρεώνει η alpha υπαρχει και εξοδο διατήρησης απο οτι ειδα του e-banking κανα 12 ρι ευρώ το χρονο. Σωστα?

 

Επισης τι αντιστοιχα έξοδα υπαρχουν στην Eurobank?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
...Το μενού του είναι εύχρηστο.

1)Στα συν και η πληκτρολόγηση με το εικονικό πληκτρολόγιο. Και δεν χρειάζεται να πληρώσεις 7ευρώ για το e-code της Alpha που έπρεπε να το δίνουν τσάμπα.

2)Το οτι είναι "κλέφτες" το ξέρουμε όλοι , όπως και οι υπόλοιπες τράπεζες.

 

Οσον αφορά το ebanking λοιπόν +1Eurobank , -1Alpha Bank

1) Ο κωδικός πρόσβασης είναι πάντα ο ίδιος, ενώ το e-code της Alpha "γεννάει" τυχαίους αριθμούς για κάθε είσοδο, το θεωρώ πολύ πιο ασφαλή. Ενώ αυτό της E*rob@nk, με ένα Trojan, τα μαρτύρησες όλα!

Δυστυχως και γω το αγορασα και το χω 3 χρονια σχεδον, μεχρι να τελειωσουν οι αριθμοι, οποτε πρεπει να αγορασω και παλι άλλο. Συνδρομη, ΔΕΝ εχει.

2)Εεεε καλά, το κακό να λέγεται... :-D Με πρωτη και "καλυτερη", την E*rob@nk.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ο κωδικός πρόσβασης είναι πάντα ο ίδιος, ενώ το e-code της Alpha "γεννάει" τυχαίους αριθμούς για κάθε είσοδο, το θεωρώ πολύ πιο ασφαλή. Ενώ αυτό της E*rob@nk, με ένα Trojan, τα μαρτύρησες όλα!

Δυστυχως και γω το αγορασα και το χω 3 χρονια σχεδον, μεχρι να τελειωσουν οι αριθμοι, οποτε πρεπει να αγορασω και παλι άλλο. Συνδρομη, ΔΕΝ εχει.

2)Εεεε καλά, το κακό να λέγεται... :-D Με πρωτη και "καλυτερη", την E*rob@nk.... :P

 

Στο e-banking της Eurobank βάζεις τον κωδικό χρησιμοποιώντας ένα εικονικό "κομπιουτεράκι". Οπότε δεν καταγράφονται πουθενά τα κλικ του ποντικιού προκειμένου να μπορούν να υποκλαπούν (όπως θα γινόταν αν πληκτρολογούσες τον κωδικό στο πληκτρολόγιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στο e-banking της Eurobank βάζεις τον κωδικό χρησιμοποιώντας ένα εικονικό "κομπιουτεράκι". Οπότε δεν καταγράφονται πουθενά τα κλικ του ποντικιού προκειμένου να μπορούν να υποκλαπούν (όπως θα γινόταν αν πληκτρολογούσες τον κωδικό στο πληκτρολόγιο).

 

Στο νέο τους site, δέχεται και το "copy-paste"! Οπότε πάει περίπατο το εικονικό κομπιουτεράκι!

Της Alpha είναι καλύτερο, κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παλιο e banking μπορουσαμε με κινηση του ποντικιου και με λιγοτερες εναλασσομενες σελιδες να ολοκληρωσουμε μια συναλλαγη ενω με το νεο απαιτειτε συνεχης αλλαγη σελιδων.

 

Και η εισοδος σε αυτο με ενα username και pasword οπως μπαινουμε σε ενα forum δεν ξερω αν ειναι το ιδιο ασφαλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω νομιζω οτι εχουν θυσιασει ασφαλεια αλλα ειναι καλυτερο το χρηματιστηριο και γενικα τα επενδυτικα προιοντα/επισης πλεον παιζει σε vista & firefox που πριν δεν επαιζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...