Προς το περιεχόμενο

Μελλοντικα επαγγελματα


zatara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγουρα οι δικαστες και οι δημοσιογραφοι εχουν μεγαλο εισοδημα αν θελουν!! προσφατα ειδα τι εχει ο κουγιας και τρελαθηκα αν δειτε απο που ξεκινησε και τι εχει τωρα πωπω!ΤΡΕΛΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
άμα είσαι λαμόγιο σ'αυτόν τον τόπο, ό,τι και να κάνεις θα προκόψεις...

 

όπως λέει και κάποιος φίλος, για να βγάλεις λεφτά θέλει κόπο. Για να βγάλεις πολλά λεφτά, θέλει κόλπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως λέει και κάποιος φίλος, για να βγάλεις λεφτά θέλει κόπο. Για να βγάλεις πολλά λεφτά, θέλει κόλπο...

 

Αυτό που λέει ο φίλος σου ίσχυε στα χρόνια του πατέρα του ! Τώρα πλέον για να βγάλεις λεφτά (όχι και πολλά) θέλει και κόπο και κόλπο... Δεν είδες τι έπαθε κι η άλλη η "κακομοίρα" που πηδήχτηκε με άρσενική φώκια για να μια μόνιμη και λίγο πιο καλοπληρωμένη θέση ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδες τι έπαθε κι η άλλη η "κακομοίρα" που πηδήχτηκε με άρσενική φώκια για να μια μόνιμη και λίγο πιο καλοπληρωμένη θέση ? ;)

 

τα ηθελε ο κ9λ9ς της ομως:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία κακομοίρα πόρνη

(και μη μου πείτε ότι δεν είναι, πηδήχτηκε για να πληρώνεται μία ζωή)

είναι η Ζωή Λάσκαρη στον κατήφορο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία κακομοίρα πόρνη

(και μη μου πείτε ότι δεν είναι, πηδήχτηκε για να πληρώνεται μία ζωή)

είναι η Ζωή Λάσκαρη στον κατήφορο...

 

ενα μόνο εχω να πω, ντροπη της !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Υπάρχει καταρχάς η βασική διαφορά: Επαγγέλματα με ζήτηση στον πολιτισμένο κόσμο και Επαγγέλματα με ζήτηση στην Ελλάδα.

Ξεκινάμε. Οτι κι αν σου πουν για την πρώτη περίπτωση μην το πάρεις τοις μετρητοις γιατί δουλεία τέτοια θα βρείς μόνο αμα σπουδάσεις εξωτερικό και δεν ξαναγυρισεις ποτε πίσω. Στην Ελλάδα το σκηνικό θα έχει ως εξης, μιας και δυστυχως δεν βλέπω καμμια ελπίδα διόρθωσης.

1. Επαγγέλματα πέριξ του κρατικού κορβανά. Συγγεκριμένα οποιαδήποτε ειδικότητα που σε οδηγεί στη θέση του υπαλλήλου Εφορίας/Τελωνείου/Πολεοδομίας, όπως και χαλαρή ηθική σε θέματα μίζας/ρεμούλας/αρπαχτής/λαμογιάς κτλ

2. Επαγγέλματα του τρίπτυχου Γιατρός/Μηχανικός/Δικηγόρος ή κατά άλλους Χασάπης/Μιζο-εργολάβος/Χασοδίκης. απαραίτητη προυπόθεση: Να έχεις πατέρα-θείο- αυτπαππού κτλ στην ίδια ειδικότητα ωστε να σου πασάρει την πελατεία του (και να σε μπάσει στα κόλπα.

3. Οποιοδήποτε επάγγελμα αρκεί να έχεις τα παρακάτω βασικά εφόδια: Γνωριμίες και κονέ ωστε να χτυπήσεις την πρώτη, καλή δουλειά. Αφού μπείς στην δουλειά αυτή το τρύπτιχο Γλύφτης Ρουφιάνος Λακές εκτιμάται δεόντως από την εργασιακή ηγεσία.

4. Ιδιοκτήτης Σκυλάδικου/Κωλάδικου/Μπάρ/καφετεριας, καλές δημοσιες σχέσεις, όπως και καλές σχέσεις με το οικείο αστυνομικό τμήμα όπως και τους μπράβους της περιοχής σου.

5. Αν όλα αυτά αποτύχουν τότε η ελπίδα για Τζόκερ/Λόττο/Λαχείο/Κληρονομιά πεθαίνει παντα τελευταία.

 

Υ.Γ Μην φανταστείς ότι έχω καμμία διάθεση για πλάκα ή ειρωνία. Είναι ακριβώς το μέλλον της Ελλάδας που φαντάζομαι, γιατί σαν παιδί και εγώ πρίν 20-25 χρόνια έκανα κάποια όνειρα και είχα αξίες και προοπτικές. Και σαν τους περισσότερους μας είδα τους κάθε λογής Ζαχόπουλους να κολυμπάνε στα λεφτά και τους απόφοιτους καλών σχολών (ακόμα και εξωτερικού) να βρίσκουν δουλειές των 700? κι αυτές στο παρακαλετό.

ΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ?? ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...