Προς το περιεχόμενο

ΚΙΝΟ


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει καποιος εδω μεσα που να κερδισε κανα ποσο στο κινο??

 

 

τι ποσο?

 

κερδος 4500 ευρω : http://www.adamacos.gr/2008-08-01-09-21-52/2103--219000.html

 

 

 

παρε και ενα τζοκερ με κερδος 160 χιλιαδες ευρω

http://www.adamacos.gr/2008-08-01-09-21-52/687--16372774.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ έχω βγάλει αρκετές φορές. Παίζω 4 ή 5 αριθμούς. Έχω πιάσει 3 φορές 4/4 που είναι 50€ και αρκετές φορές 4/5 που είναι 10€.

 

Το θέμα είναι να παίζεις λίγα λεφτά και να μήν κολλά. Εγώ πχ παίζω με την παρέα μου ανα 2 μέρες, τα ρέστα απο τον καφέ. Αν τα χάσω φεύγω. Γενικά είμαι κερδισμένος απο το ΚΙΝΟ, όχι τρελά λεφτά αλλα καμια 60άρα€ σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πετυχει 2 φορες 5/5 με πολαπλασιαστη 4 κερδισα απο 850 ευρω .

 

Παιζω 1 φορα το μηνα. 8 ευρω ενα κουπονακι 5-6-7-8 νουμερα αντιστοιχα ολα πολλαπλασιαστης 4 .

 

Προτιμω να παιζω κινο να σας πω την αληθεια παρα στοιχημα που εχω να παιξω απο το 2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KINO=νόμιμο "φρουτάκι"....

 

Λέτε το πρόστιμο που πληρώνει η Ελλάδα στην Ε.Ε. να το πληρώνει ο Σωκρατάκος ;)

 

 

 

 

 

Γιατί έχω μόνο 1 μήνυμα κ που είναι το avatar μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρομαι για τα ποσα που εχετε κερδισει...!

 

Ηθελα να ρωτησω προσωπικα τον Αδαμακο πως τα κερδισε? Λογω του επαγγελματος επαιζε ολη μερα με την μηχανη παραλληλα με την δουλεια και καποια στιγμη ετυχε?? Τυχαια ή συνειδητη επιλογη??

 

Εσυ φιλε chinaski τα κερδισες με τυχαια επιλογη η συνειδητη?

 

Η δικια μου εμπειρια ειναι 2 φορες * 50Εuro me 4 νουμερα... Η αλλη 50Ευρω αλλα με 6-7.Ολα συνειδητες επιλογες

 

Μπορω να πω οτι σκευτομαι σοβαρα να σταματησω, γενικα παιζω ενα χρονο κινο, τους τελευταιους 5 μηνες πιο πολυ και ειμαι χαμενος γυρω στα 120Euro, 150 max.

 

Μπορει αλλοι να χανουν περιουσιες-συνταξεις αλλα πιστευω οτι το εχω παρακανει και δεν εχω κερδισει κανα 1000αρικο να το ευχαριστηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι τραγικο το παιχνιδι και καυαστροφικο.....για το ατομο και για την οικογενεια του.........

 

ο πατερας μου ενα χρονο τωρα παιζει ανελιπως ΚΙΝΟ καθε ωρα.....

 

καθεται με τις ωρες στα προπαδικα και το θεμα ειναι πως το κανει στα κρυφα....

 

ειναι καθηγητης και μια μερα τον ακολουθησα να δω που παει και τον ειδα πηγε σε ενα προπο κοντα στο σπιτι μου και οταν τον πηρα τηλ στο κινητο μιλουσε σιγα λεγοντας μου

"ελα ειμαι στο μαθημα δε μπορω να μιλησω".......περιτο να σας περιγραψω το ποσο μαλακας εμεινε οταν εμφανιστηκα μπροστα του.......του ειχαν κοπει τα ποδια.....μετα αρχισαν τα κλασσικα..."δεν με ειδες,μησου ξεφυγει τιποτα" κλπ......

 

ειναι ακρως εθιστικο και οι δικοι μου εφτασαν ενα βημα πριν το διαζυγιο παιδια.....

 

μην εθιζεστε.....

 

 

και οσο για τα χρηματα που περνετε

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΖΟΓΟ....

 

αντε να παρεις ενα χαρτζιλικι....οσα και να κερδισεις χαμενος εισαι...σκεψου ποσα δελτια επεξες και επεξες και επεξες και αφου εδωσες 10 ευρω πχ να οπαρεις πισω μονο 4....μπαινεις μεσα.....

 

δε θελω να φανταστω τι γινεται με τους καμενους που πετανε 20ευρα με την ελπιδα να βγαλουν τα λευτα για να αγορασουν αυτοκινητο....

 

και ειναι πραγματικα λυπηρο να βλεπεις συνεχεια παππουδες και αργοσχολους αεργους που ξημεροβραδιαζονται στα προπο με το βλεμμα καρφωμενο στην οθονη............

 

 

ειναι πραγματικα αρρωστια.............

 

προσπαθηστε να μην ασχοληθειτε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δελτια που εδειξα ειναι δελτια πελατων και οχι δικα μου

μακαρι να τα ειχα κερδισει εγω τα 160 χιλιαρικα

 

οτιδηποτε αφορα τζογο ειναι εθιστικο

 

σαφως και εχουν χαλασει οικογενειες απο τον τζογο αλλα οχι τοσο απο το κινο οσο απο τα παιχνιδια των καζινο και τα παρανομα φρουτακια.

 

καποιοι τον τζογο εκτος απο ευκαιρια για να γινουν πλουσιοι τον βλεπουν και σαν χομπι

 

το μυστικο ειναι να παιζεις αναλογα με τα εισοδηματα σου και τα εξοδα σου

και εξηγουμαι

 

αν παιρνει καποιος μισθο 1000 ευρω το μηνα και παιζει 20 ευρω τη μερα τζογο τοτε δεν ειναι λογικο οτι θα αντιμετωπισει προβλημα?

 

οποιος παιζει με μετρο και με βαση τα εισοδηματα του και προβλημα δεν εχει και ευχαριστημενος ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ακρως εθιστικο και οι δικοι μου εφτασαν ενα βημα πριν το διαζυγιο παιδια.....

 

μην εθιζεστε.....

 

και οσο για τα χρηματα που περνετε

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΖΟΓΟ....

ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ.

 

Δεν χρειαζεται περεταιρω εξηγηση παρα μονο να κοιταξεις καθε εβδομαδα, πχ στο Τζοκερ στην κατηγορια 5+1. Αν εχεις τζακ-ποτε κοιτα την επομενη κλπ.

 

Μπορεις να γινεις πλουσιος απο τα τυχερα παιχνιδια=τζογο.

Πολυ πολυ δυσκολα ναι. Συμφωνοι. Με πολυ πολυ μικρες πιθανοτητες.

Πχ αν παιζεις απο 10 στηλες καθε φορα στο τζοκερ 2 φορες την εβδομαδα τοτε σε 100 χρονια θα εχεις παιξει 104 000 στηλες. Οι συνολικες στηλες που υπαρχουν στο τζοκερ ειναι 24 435 180.

Ειναι φανερο λοιπον οτι για να καλυψει ολες τις πιθανες στηλες(και θεωρητικα να πιασει 100% μια φορα στην ζωη του 5+1) ενας ανθρωπος πρεπει να παιζει 10 στηλες επι 2 φορες την εβδομαδα για 23500 χρονια!!

 

ΟΜΩΣ: Το τζοκερ δεν πουλαει υποσχεσεις για πλουτη. Το τζοκερ καθως και καθε τυχερο παιχνιδι πουλανε ΕΛΠΙΔΑ. Ελπιδα οτι ΙΣΩΣ γινεις πλουσιος.

Αγοραζουμε ελπιδα(πιθανοτητα δηλαδη μεγαλυτερη του μηδενος, εστω και πολυ πολυ μικρη) λοιπον καθε φορα που παιζουμε τζοκερ, κινο και καθε τυχερο παιχνιδι.

 

Αν δεν υπηρχαν τα τυχερα παιχνιδια, τοτε ενας μεσος οικονομικα ανθρωπος ΔΕΝ θα μπορουσε να γινει πλουσιος σε μια στιγμη. Δεν θα ειχε τετοια ελπιδα. Ενω τωρα παιζοντας ενα απλο στοιχημα τζοκερ, αγοραζει καποιος οικοδομος πχ, την ελπιδα οτι θα γινει πλουσιος.

 

Μαα.... οι περισοτεροι χανουν ασκοπα τα λεφτα τους ετσι, θα πει αμεσως καποιος. Ναι! Οι περισσοτεροι χανουν τα λεφτα τους και κερδιζει το κρατος τα λεφτα τους, αλλά το γεγονος οτι αγορασαν ελπιδα και ειχαν εστω και για μια στιγμη την ελπιδα οτι μπορει να γινουν πλουσιοι ειναι ΦΟΒΕΡΑ σημαντικο και τα υπερκαλυπτει ολα.

 

 

και ειναι πραγματικα λυπηρο να βλεπεις συνεχεια παππουδες και αργοσχολους αεργους που ξημεροβραδιαζονται στα προπο με το βλεμμα καρφωμενο στην οθονη............

Δεν ειναι λυπηρο. Δεν καταλαβαινεις τιποτα.

1ον μερικοι απο αυτους δεν εχουν τι αλλο να κανουν και αυτο ειναι μια πραγματικα πολυ ωραια ασχολια για αυτους.

2ον οι υπολοιποι θελουν να αποκτησουν μια ελπιδα να γινουν πλουσιοι. Και ετσι την αγοραζουν μεσω των τυχερων παιχνιδιων. Ελπιδα για αυτους ή για τα παιδια τους ή εγγονια τους.

Και οποιος προτεινει να καταργηθουν τα τυχερα παιχνιδια, θα παρει την ελπιδα απο τοσους και τοσους ανθρωπους για να γινουν πλουσιοι. Θα τους σκοτωσει κυριολεκτικα ψυχικα. Και αν γελανε μερικοι με αυτο, ειναι γιατι δεν ξερουν τι τους γινεται.

 

Φυσικα δεν μιλαω για τους εξαρτημενους στον τζογο. Αυτοι χριζουν βοηθειας και απομακρυνσης απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω οτι αν θελεις να ζεις καλα δεν περιμενεις το θαυμα....ή την τυχη...

 

ολοι αυτοι περιμενουν να τους κλισει το ματι η τυχη και ετσι ξαφνικα να κερδισουν το εκκατομυριο....

εγω πιστευω πως αν θελεις να ζησεις καλα προσπαθεις στην ζωη σου να το κανεις με οποιον τροπο μπορεις.....αυτο λεγεται δουλεια,οσο δυσκολο και αν ακουγεται για καποιους(κυριολεκτικα ανυμπορους και μεταφορικα..)

οι αρχαιοι ελεγαν συν αθηνα και χειρα κεινει....

 

μην περιμενετε κανοντας απολυτως τιποτα να κανετε μεγαλη ζωη.....η ζωη(και η τυχη) ειναι αδικη.......

 

αυτο που με εκνευριζει ειναι το γεγονος οτι περναω απο προπο μια φορα καθε 15 μερες και παιζω ενα κουπονι στοιχημα των 3 ευρω......και δε μπορω να βλεπω τον 40αρη μπροστα μου να δινει δελτια και να πληρωνει 60ρια ευρω "μπας και κερδισει το εκατομμυριο" και κανει καλη ζωη και μετα γυρναει και κλεγεται οτι δεν εχει δουλεια να βγαλει κευτα να φαει.....

 

και τα λευτα που πετας στο κουμαρι,γιατι περι πεταματος προκειτα,που τα βρισκεις ρε φιλε??????αφου κλεγεσαι οτι πεινας πηγαινε δωσε τα να αγορασεις κατι να φαει το σπιτι σου ρε !!!!! ειναι τοσο παραλογο?????

 

θα μου πειτε ο καθενας κανει οτι θελει με τα λευτα του ,αλλα ο καθενας μπορει να το κρινει οπως νομιζει......

 

και επιμενω πως ειναι πραγματικα λυπηρο....σας συνιστω να μην εθιστειται...οσο γινεται........

 

και για τους (πιθανον)ιδιοκτητες προπο που (πιθανον) βρισκονται εδω μεσα και τα διαβαζουν σε καμια περιπτωση δε θελω να νομιζουν πως κανω κακο στη δουλεια τους με αυτα.....αν ειναι δυνατον....

 

και για τους εξυπνακηδες μεγαλο-τζογαδορους εδω μεσα αυτα τα λεει ενας 20 χρονος που οσο ναναι δεν εχει "την μεγαλη εμπειρια της ζωης".....

αντιθετως εχω μια αρνητικη εμπειρια απο αυτη την "ευχαριστη για τους ελπιδοφορους μελλοντες προσωρινα χαμηλομισθους-μελλοντικα υποψηφιους φραγκατους".......

 

τα σεβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντος οι αρχαίοι πρόγονοι είχαν τους δούλους για να κάνουν τις χειρονακτηκές εργασίες ... και όταν λές αεργους παππούδες δηλαδή τι να κάνουν στην ηλικία των 80 ή εκτός αν εννοεις κατι ποιο παραγωγικό .

αα και νομίζω πως η δουλειά προέρχεται απο τη δουλεία γιαυτο μάλλον εργασία ήθελες να πείς .

Συμφωνώ μαζί σου άσε βλέπεις τον άλλο κάθε μερε στις 6 στιμενο πάνω απο μια οθόνη , καλήτερα να πάς σε ενα καφενίο να παίξεις χαρτάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα οι 80ριδες παει κιερχεται...

μιλαω κυριως για τις παραγωγικες ηλικιες πες μεχρι τα 60 βαρια βαρια...

και ναι μαλλον δε το εθεσα καλα, εργασια εννοουσα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. · Κρυμμένο από Lucifer, 8 Ιανουαρίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Lucifer, 8 Ιανουαρίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος

οποιος θελει να βγαζει μισθο απο το κινο ας μου στειλει.

Ασε μας ρε βλακακο που μπηκες στο insomnia ψαρεψεις αφελεις? Ουστ απο δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...