Προς το περιεχόμενο

Falling Skies


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχω δει ακόμα το 5.

 

γενικά δεν με ενοχλεί στην συγκεκριμένη περίπτωση αν είναι προβλέψιμο και κλισέ . μια χαλαρή σειρά είναι να περνάει η ώρα τώρα το καλοκαιράκι . Ουτε walking dead είναι , ούτε έχω υψηλές απαιτήσεις .

 

αυτο που με ενοχλεί όμως και αν συνεχιστεί θα είναι ο λόγος που θα την σταματήσω σίγουρα , είναι το όλο "family drama" . Έχει κουράσει ηδη η όλη φάση με τα παιδάκια , τους μπαμπάδες , τις προσευχές κτλ . Ήμαρτον post-apocalyptic σειρά είσαι ρε φίλε. Αν ήθελα να δω τα παραπάνω πάω να δω το seventh heaven που τουλάχιστον έχει και μια jessica biel :P

 

Καλά από δράμα το 5ο, άλλο τίποτα. Θα ξεράσεις λέμε... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μένα τα εφέ είναι πολύ καλά, οπότε πιστεύω ότι είναι μια χαρά περίπτωση για το καλοκαίρι.

Απλά μου φαίνεται λίγο πιο αργό από ότι θα ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμερικανια απο αυτες που μας αρεσουν. Σαν ενα παρατεταμενο φιλμ που ειναι για ολους και θα πας να το δεις για να φας τα ποπ κορν σου και να καυλαντιστεις με τους φιλους σου. Αλλα μεχρι εκει. Καλυτερο writing, χειροτερη ατμοσφαιρα απο το walking dead. Δεν ειναι απαραιτητα χειροτερο του παντως. Οι ηρωικοι χαρακτηρες υπαρχουν οπως παντα σε αυτες τις περιπτωσεις. Εχω δει τα πρωτα 4. Αν εχουμε λιγο παραπανω alien interaction, με καλο στορυ απο πισω, θα γινει ιδιαιτερα συμπαθητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ειδα και το 5ο επεισοδιο του falling skies μπορω να το κρινω

για οταν βαριεσαι και θελεις να δεις κατι με ενδιαφερον θα το δεις, εγω για αυτο το βλεπω

τα εφε ειναι παρα πολυ ωραια

το μονο που με εκνευρισε αφανταστα ειναι οτι μας ξεκινησε αφου εγινε η επιθεση

το καλυτερο θα ηταν να σου λεει απο την αρχη τι εγινε και πριν. την ημερα που εγινε η επιθεση και πως φτασανε εκει

λογικα θα τα δειξει μετα αλλα.... με ξινισε. επεισης ειναι πολυ ασαφες με τους εξωγηινους

πανε ολοι μαζι κονβοι μερα μεσημερι και δεν τους βλεπουν; τυφλοι ειναι; ολοκληρη φασαρια κανουν και τιποτα αυτοι, λες και ειναι κουφοι

υποτιθεται οτι ειμαστε κατακτημενοι, επρεπε να υπαρχουν χιλιαδες εξωγηινοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gavros10 αν είναι να ψάχνεις για λογικές ή λογικοφανείς εξηγήσεις σε ταινίες τότε δε βλέπεις καμία, παρά μόνο ντοκιμαντέρ.

Δεν έχει έννοια να ψάχνουμε για τέτοια πράγματα στις ταινίες.

Οι ταινίες είναι για διασκέδαση.

Όσοι θέλουν να κουράσουν το μυαλό τους ας το κάνουν δουλεύοντας μιας και θέλουμε καμιά 100ή χρόνια σκληρής δουλειάς για να ξεπληρώσουμε το χρέος που φτιάξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεισης ειναι πολυ ασαφες με τους εξωγηινους

πανε ολοι μαζι κονβοι μερα μεσημερι και δεν τους βλεπουν; τυφλοι ειναι; ολοκληρη φασαρια κανουν και τιποτα αυτοι, λες και ειναι κουφοι

υποτιθεται οτι ειμαστε κατακτημενοι, επρεπε να υπαρχουν χιλιαδες εξωγηινοι

Aυτο το εχουν πει και αλλοι, αλλα αν θυμηθεις στα επεισοδια πετανε καποιες σποντες

(πχ αναρωτιεται ο παπους φυσικος γιατι τα ρομποτ τους ειναι ανθρωπομορφα ενω οι ιδιοι οχι)

 

που δειχνει οτι κατι παιζει με τους εξωγηινους και οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται

 

Περαν αυτου, ειδα και το 5ο, και μπορω να πω οτι χαιρομαι

που εσωσαν το βλαμμενο γιο γιατι ειχα κουραστει με το ολο θεμα

 

Ειχε παραγινει family drama και family friendly ακομα και για Σπιλμπεργκ. Και ελπιζω να ξεκολλησει η υποθεση λιγο γιατι ενω σκηνοθετικα καποιες σκηνες ειναι καλογυρισμενες, ο ρυθμος αλλα και το σεναριο ειχαν τελματωσει, σε σημειο που σκεφτομουν οτι μετα απο 5 επεισοδια αν καποιος ξεκινησει ΤΩΡΑ τη σειρα, μεσα σε 5 λεπτα μπαινει στο κλιμα καθοτι δεν εχει παρουσιαστει ουσιαστικα καμια εξελιξη σοβαρη σε αυτα τα 5 πρωτα επεισοδια. Ασχολουνται συνεχως με τις ιδιες υποθεσεις

Ελπιζω τωρα που

σκοτωσαν τους εξωγηινους, πεθανε ο γιατρος, σωθηκε ο μικρος, να προχωρησουν γιατι καταλαβαν πως δεν οδηγουμασταν πουθενα και τα μαζεψαν οι σεναριογραφοι οπως-οπως να παμε παρακατω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το εχουν πει και αλλοι, αλλα αν θυμηθεις στα επεισοδια πετανε καποιες σποντες

(πχ αναρωτιεται ο παπους φυσικος γιατι τα ρομποτ τους ειναι ανθρωπομορφα ενω οι ιδιοι οχι)

 

που δειχνει οτι κατι παιζει με τους εξωγηινους και οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται

 

Περαν αυτου, ειδα και το 5ο, και μπορω να πω οτι χαιρομαι

που εσωσαν το βλαμμενο γιο γιατι ειχα κουραστει με το ολο θεμα

 

Ειχε παραγινει family drama και family friendly ακομα και για Σπιλμπεργκ. Και ελπιζω να ξεκολλησει η υποθεση λιγο γιατι ενω σκηνοθετικα καποιες σκηνες ειναι καλογυρισμενες, ο ρυθμος αλλα και το σεναριο ειχαν τελματωσει, σε σημειο που σκεφτομουν οτι μετα απο 5 επεισοδια αν καποιος ξεκινησει ΤΩΡΑ τη σειρα, μεσα σε 5 λεπτα μπαινει στο κλιμα καθοτι δεν εχει παρουσιαστει ουσιαστικα καμια εξελιξη σοβαρη σε αυτα τα 5 πρωτα επεισοδια. Ασχολουνται συνεχως με τις ιδιες υποθεσεις

Ελπιζω τωρα που

σκοτωσαν τους εξωγηινους, πεθανε ο γιατρος, σωθηκε ο μικρος, να προχωρησουν γιατι καταλαβαν πως δεν οδηγουμασταν πουθενα και τα μαζεψαν οι σεναριογραφοι οπως-οπως να παμε παρακατω

 

 

ναι μακαρι να ξεκωλησει λιγο απο τις οικογενειακες ιστοριες γιατι δεν αντεχω αλλο

σημερα παιζεται το 6ο επεισοδιο νομιζω οποτε θα δουμε πως θα παει η ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι εφηβος και δεν εχεις βγαλει ακμη? θες να βγαλεις σπυρακια?? σου αρεσει να τραβας τις τριχες της κεφαλης σου? να ριχνεις κουτουλιες στον τοιχο? να βαρας πρεζα? σου αρεσει το κρικετ? αν η απαντηση ειναι ναι σε ολα αυτα, βαλε γρηγορα να δεις falling skies!!

 

και ναι το 6το ηταν ακομα ποιο βαρετο απο τα αλλα και αυτο απο μονο του ειναι κατορθωμα. Καπου εδω το κοβω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ναι το 6το ηταν ακομα ποιο βαρετο απο τα αλλα και αυτο απο μονο του ειναι κατορθωμα. Καπου εδω το κοβω εγω

 

+1000

 

Game over και για μένα η σειρά... :-(

6 ώρες από την ζωή μου ήταν αρκετές...δεν του δίνω καμια άλλη ευκαιρία!

Καλύτερα επαναλήψεις με Dexter-Supernatural-House-"βαμπιρολικανθροπους"-magisozombie και ότι άλλο παρα αυτό το τραγικό family story με Aliens γαρνιτούρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι εφηβος και δεν εχεις βγαλει ακμη? θες να βγαλεις σπυρακια?? σου αρεσει να τραβας τις τριχες της κεφαλης σου? να ριχνεις κουτουλιες στον τοιχο? να βαρας πρεζα? σου αρεσει το κρικετ? αν η απαντηση ειναι ναι σε ολα αυτα, βαλε γρηγορα να δεις falling skies!!

 

και ναι το 6το ηταν ακομα ποιο βαρετο απο τα αλλα και αυτο απο μονο του ειναι κατορθωμα. Καπου εδω το κοβω εγω

 

εγω περιμενω ακομα υποτιτλους για το 6ο. απο προχθες εχει βγει και υποτιτλους δεν εχουμε δει ακομα. ελληνικους παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ενώ το concept είναι πολύ καλό/αβανταδόρικο και τα εφέ αρκετά καλά, το σενάριο και τους διάλογοι έχω την εντύπωση ότι τα έχουν γράψει παραπληγικά δεκάχρονα...

 

Παρολα αυτά, για ενα περιεργο λογο θα δω και το επόμενο. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ενώ το concept είναι πολύ καλό/αβανταδόρικο και τα εφέ αρκετά καλά, το σενάριο και τους διάλογοι έχω την εντύπωση ότι τα έχουν γράψει παραπληγικά δεκάχρονα...

 

Παρολα αυτά, για ενα περιεργο λογο θα δω και το επόμενο. ^_^

πραγματικα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ενώ το concept είναι πολύ καλό/αβανταδόρικο και τα εφέ αρκετά καλά, το σενάριο και τους διάλογοι έχω την εντύπωση ότι τα έχουν γράψει παραπληγικά δεκάχρονα...

 

Παρολα αυτά, για ενα περιεργο λογο θα δω και το επόμενο. ^_^

 

συμφωνο και εγω απολυτα

θα συνεχιζω να το βλεπω μονο και μονο επειδη εχω μεγαλες προσδοκιες απο την σειρα λογω σεναριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...