Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα να ενωνω φωτογραφιες


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θείε μην ανησυχείς και μην ακούς κανένα, είμαι εγώ εδώ:

Wondershare DVD Slideshow Builder

 

Δεν νομίζω να αξίζει σε σχέσει με τα δωρεάν. Και δεν ξέρω αν κάνει καν το ένωμα που θέλει ο θείος Γιάννης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν νομίζω να αξίζει σε σχέσει με τα δωρεάν. Και δεν ξέρω αν κάνει καν το ένωμα που θέλει ο θείος Γιάννης.

 

Αν δεν το είχα δοκιμάσει και δεν ήμουν σίγουρος για αυτό το πρόγραμμα δεν θα το πρότεινα καν. Και ναι κάνει το ένωμα που θέλει ο θείος. Επειδή δεν θέλω τώρα να μπω σε διαδικασίες περί πειρατείας και όλα τα σχετικά μην φέρνεις την συζήτηση σε δύσκολη θέση με το να λες ότι το πρόγραμμα δεν είναι δωρεάν, υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι "αναζήτησής" του και πέρα από αυτό σε κάθε πρόγραμμα σήμερα δίνεται η δυνατότητα να κατεβαστεί σε δοκιμαστική έκδοση η οποία συνήθως κρατάει για ένα χρονικό διάστημα ικανό για να έχει κάνει την δουλειά του αυτός που το κατέβασε. Δεν έχω να πω κάτι άλλο περί του θέματος, δεν θέλω να επεκταθώ και κάπου εδώ μπαίνει η τελική μου "υπογραφή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το σκεπτικό εδώ ήταν ότι αν το κάνει ένα εντελώς τζάμπα πρόγραμμα των 1,5MB με εύκολο τρόπο,δεν αξίζει να κατεβάσεις ολόκληρη εφαρμογή(33mb) που είναι και trial,αν την χρειάζεσαι και για άλλα πράγματα καλός αλλά μόνο τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το είχα δοκιμάσει και δεν ήμουν σίγουρος για αυτό το πρόγραμμα δεν θα το πρότεινα καν. Και ναι κάνει το ένωμα που θέλει ο θείος. Επειδή δεν θέλω τώρα να μπω σε διαδικασίες περί πειρατείας και όλα τα σχετικά μην φέρνεις την συζήτηση σε δύσκολη θέση με το να λες ότι το πρόγραμμα δεν είναι δωρεάν, υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι "αναζήτησής" του και πέρα από αυτό σε κάθε πρόγραμμα σήμερα δίνεται η δυνατότητα να κατεβαστεί σε δοκιμαστική έκδοση η οποία συνήθως κρατάει για ένα χρονικό διάστημα ικανό για να έχει κάνει την δουλειά του αυτός που το κατέβασε. Δεν έχω να πω κάτι άλλο περί του θέματος, δεν θέλω να επεκταθώ και κάπου εδώ μπαίνει η τελική μου "υπογραφή".

 

 

Νομίζω το σκεπτικό εδώ ήταν ότι αν το κάνει ένα εντελώς τζάμπα πρόγραμμα των 1,5MB με εύκολο τρόπο,δεν αξίζει να κατεβάσεις ολόκληρη εφαρμογή(33mb) που είναι και trial,αν την χρειάζεσαι και για άλλα πράγματα καλός αλλά μόνο τότε.

 

Αυτό ακριβώς που λέει ο TheELF. Φυσικά δεν είναι κακό να δοκιμάσει κανείς και αυτό που πρότεινες και σίγουρα δεν "φέρνω την συζήτηση σε δύσκολη θέση"... αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το είχα δοκιμάσει και δεν ήμουν σίγουρος για αυτό το πρόγραμμα δεν θα το πρότεινα καν. Και ναι κάνει το ένωμα που θέλει ο θείος.

 

Δυστυχώς, δεν βλέπω πως μπορεί να κάνει αυτό που θέλει ο Γιάννης. Απ΄ ότι φαίνεται ζητάει να δημιουργήσει μια φωτογραφία από πολλές άλλες. Το πρόγραμμα αυτό δημιουργεί slideshows (σύμφωνα με το όνομα του) τα οποία είναι βίντεο. Στα tech specs του προγράμματος λέει

post-100994-0-60583000-1325706518_thumb.jpg

Όλα τα exports είναι βίντεο, δεν έχει κάτι σε εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά....ειλικρινά διαβάζω όλα αυτα που γράφεται και δεν καταλαβαίνω τίποτα :(

Θέλω να μάθω με απλά λόγια πως γίνεται να βάζουμε φωτο την μια κάτω απο την άλλη....

Please ας με βοηθήσει κάποιος...... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά....ειλικρινά διαβάζω όλα αυτα που γράφεται και δεν καταλαβαίνω τίποτα :(

Θέλω να μάθω με απλά λόγια πως γίνεται να βάζουμε φωτο την μια κάτω απο την άλλη....

Please ας με βοηθήσει κάποιος...... :confused:

 

 

Κοιτα το post 6 του alexzzz

 

Καλύτερος τρόπος irfanview πας image->create panorama image->πατάς το add images και επιλέγεις όσες θέλεις και της βάζεις και στην σειρά που θέλεις,πάνω αν δεις έχει οριζόντια και κάθετη διάταξη και κάτω μπορείς να βάλεις διαχωριστικά.

Στο τέλος πρέπει να αποθηκεύσεις το αποτέλεσμα

 

Πολυ ευκολα ή η μια διπλα στην αλλη ή κατω απο την αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαθιστάς το irfanview. Το ανοίγεις, σκέτο, χωρίς εικόνα. Πηγαίνεις στο κουμπί Image απο την toolbar στο πάνω μέρος.

Στη συνέχεια διαλέγεις το "Create panorama image".

Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, στο πάνω μέρος πρώτα διαλέγεις τον προσανατολισμό. Επιλέγεις vertical αφού θέλεις τη μία κάτω απο την άλλη.

Και στο κάτω μέρος, πατάς add image και βάζεις τις εικόνες, και θα προστίθενται δίπλα ως λίστα. Όποια είναι στη κορυφή της λίστας είναι πάνω πάνω στο "κολάζ" σου. Έχει επιλογή να διαλέξεις τη μια εικόνα και να τη κάνεις move up/down.

 

Όταν είναι έτοιμη η λίστα όπως τη θες, επιλέγεις create image, θα τη δεις πως θα εμφανίζεται, και μετά επιλέγεις file-save as και την αποθηκεύεις ως jpeg ή ως png με ότι όνομα αρχείου θέλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον!!!!! :-D :-D

Θα το προσπαθήσω και θα σας πω.....

Δεν ξέρω αν καταλάβατε...αλλά είμαι λίγο άσχετη χα χα χα !!!!!

 

Ακομα μια ερωτησούλα.......

Μου στέλνουνε διάφορα mail με διάφορες συννημμένες φωτο,τις οποίες τις έχουν βάλει την μια κάτω απο την άλλη.

οκ.. να ανεβάζω φωτο και να την στέλνω με mail το ξέρω..αλλά να βάζω την μια κάτω απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως το κάνουν.... :(

Να διευκρινίσω δεν εννοώ μια παρουσίαση μέσω powerpoint...μου έρχεται σαν απλό μήνυμα που κατευθείαν το ανοίγω διαβάζω τι μου λένε και απο κάτω έχουν τις φωτογραφιούλες...

Μάλλον θα αλάξω το ψευδώνυμο μου..αντι ζουζούνι....το άσχετο χα χα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον!!!!! :-D :-D

Θα το προσπαθήσω και θα σας πω.....

Δεν ξέρω αν καταλάβατε...αλλά είμαι λίγο άσχετη χα χα χα !!!!!

 

Ακομα μια ερωτησούλα.......

Μου στέλνουνε διάφορα mail με διάφορες συννημμένες φωτο,τις οποίες τις έχουν βάλει την μια κάτω απο την άλλη.

οκ.. να ανεβάζω φωτο και να την στέλνω με mail το ξέρω..αλλά να βάζω την μια κάτω απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως το κάνουν.... :(

Να διευκρινίσω δεν εννοώ μια παρουσίαση μέσω powerpoint...μου έρχεται σαν απλό μήνυμα που κατευθείαν το ανοίγω διαβάζω τι μου λένε και απο κάτω έχουν τις φωτογραφιούλες...

Μάλλον θα αλάξω το ψευδώνυμο μου..αντι ζουζούνι....το άσχετο χα χα :lol:

 

 

Κατ αρχας κλαωσηρθες στην παρεα μας ...ζουζουνι!!

 

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις να στελνεις email ?Τι windows εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα Γιάννη!!!!! :D :D :D

Εχω τα windows 7 και για mail έχω το yahoo απαντησα καλά στην ερώτηση το άσχετο????χα χα χα

Αααααα σίγουρα θα το αλλάξω το ψευδώνυμο με αυτά που βλέπω εδώ.....χα χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα Γιάννη!!!!! :D :D :D

Εχω τα windows 7 και για mail έχω το yahoo απαντησα καλά στην ερώτηση το άσχετο????χα χα χα

Αααααα σίγουρα θα το αλλάξω το ψευδώνυμο με αυτά που βλέπω εδώ.....χα χα

 

Μια χαρα απαντησες..Το πως βλεπεις τις φωτο καποιος εχει σχεση με το προγραμμα αλληλογραφιας που χρησιμοποιει αυτος.Προφανως εχει την αλληλογραφια των windows που παλαι το ελεγαν outlook express στα xp.

Εγω αυτο χρησιμοποιω και στα 7 που λεγεται windows live mail και αν δεν ειναι εγκατεστημενο μπορεις να το κατεβασεις δωρεαν.

 

Αλλαγη username μονο ο hal9000 μπορει να σου κανει αλλα δεν το χρειαζεσαι.Ολοι σαν ασχετοι ξεκινησαμς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά να βάζω την μια κάτω απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως το κάνουν.... :(

 

Καλώς όρισες στο forum,

 

επειδή είναι η μία κάτω από την άλλη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι 1 φωτογραφία. Μπορεί απλά το email να τις εμφανίζει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς όρισες στο forum,

 

επειδή είναι η μία κάτω από την άλλη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι 1 φωτογραφία. Μπορεί απλά το email να τις εμφανίζει έτσι.

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...