Προς το περιεχόμενο

Εστιατόρια, φαγάδικα, καφετέριες κτλ.


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με βαθμολογια :)

 

10 (αριστα). Σουβλατζιδικο/μαγειρευτα ( Μπαρμπας) χαλανδρι κολοκοτρωνη 16, το καλυτερο εστιατοριο που εχει γινει και στεκι μου τα τελευταια χρονια, τα εχω παραγγειλει σχεδον ολα και ειναι

εξαιρετικης ποιοτητας αλλα και καλης τιμης απο πιτογυρα,σκεπαστες,μεριδες μπιφτεκι,σνιτσελ,hamburgers ακομα και σαλατες! ναι καλα ακουσατε για πρωτη φορα στη ζωη μου καταφερα να βρω φαγωσιμη σαλατα σε σουβλατζιδικο/εστιατοριο με φρεσκα υλικα.

Offtopic διπλα ειναι η πλατεια χαλανδριου για βολτα που εχει πολυ καλο περιβαλλον και στα στενα πισω απο την εκκλησια μπαρακια/clubakia, γενικα μια ωραια βραδια εξω.

 

9 (πολυ καλο). Σουβλατζιδικο (Cook&Grill) πλατεια γερακα,θεσσαλονικης 1, το δευτερο καλυτερο που εχω βρει overall, τα παλικαρια ειναι ολοι σεφ, η σκεπαστη ειναι απολαυση,τα hamburger ειναι

ΤΕΡΑΣΤΙΑ, πατατες φουρνο μοναδικες, αριστες τιμες με παρα πολλες προσφορες μπορειται να τις μαθετε τηλεφωνικα και πολυ γρηγορη παραδοση. Το καταστημα ειναι ακομα καλυτερο να πατε να καθησετε

για μια ηρεμη βραδια με πολυ καθαρο και ζεστο περιβαλλον.

 

8(πολυ καλο). Σουβλατζιδικο (Σχαρα λεμονι) μεσογειων 202 χολαργος, απο τα καλυτερα και ποιο περιποιημενα και τακτοποιημενα delivery ever, σουβλακια και καλαμακια πολυ καλη ποιοτητα , πολλα

υλικα μεσα στην πιτα δεν τσιγκουνευονται και τα καλαμακια μεγαλα και χοντρα (σεμναααα) που αξιζουν τα λεφτα τους

 

7(καλο). Σουβλατζιδικο (Ψηστηρι) χαλανδρι, αγιας παρασκευης 132, πολυ καλη ποιοτητας φαγητου και πολυ καλες τιμες, το βρηκα προσφατα και ετσι δεν εχω παραγγειλει πολλες φορες ουτε εχω παει

απο εκει για να γραψω περισσοτερα.

 

7(καλο). Σουβλατζιδικο (Γιαννωτικο) στο χαλανδρι αγιας παρασκευης 95 και δουκισης πλακεντιας στην γωνια, νοστιμα σουβλακια καλη ποιοτητα κρεατος και χορινο και κοτοπουλο, απαιχτες πατατες και

το καλυτερο ειναι 24ωρο και βολευει τα νυχτοπουλια.

 

7(καλο). Σουβλατζιδικο (Dionisos) στην αγια παρασκευη Ηρωων πολυτεχνειου 8, απο τα καλυτερα μαγειρευτα που εχω φαει απο εξω, καλες τιμες , σαλατες καλυτερες απο το μεσο ορο απο αλλα

σουβλατζιδικα αλλα περνουν βελτιωση και τυλιχτα καλα αλλα μερικες φορες ξεχνιουνται λαδωνουν τις πιτες αλλα απο κρεας μια χαρα.

 

7(καλο). Σουβλατζιδικο (Coco fino) στο χολαργο, μεσογειων και φανερωμενης 1, σκεπαστη,κοτοπουλο και τυλιχτο με κεμπαμπ εχω φαει απο εκει μονο, αρκετα καλη τιμη για την σκεπαστη και ειναι

χορταστικη, η σκεπαστη καλη σαν ποιοτητα κρεατος αλλα εχω φαει και καλυτερες δλδ με περισσοτερα υλικα μεσα και το κεμπαμπ απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει.

 

8(πολυ καλο).Kρεπες (Don Corleone) λεωφορος λαυριου 9, πολυ νοστιμη γλυκια κρεπα με ζουμερη ζυμη οχι τραγανιστη λεπτη οπως εχουν μερικοι και πολλα υλικα για να διαλεξεις.

 

8(πολυ καλο). Kρεπερι στην αγια παρασκευη,γιαβαση 11, απο τις καλυτερες γλυκες κρεπες με πολλα υλικα και ποιοτικα.

 

4(κατω του μετριου). Σουβλατζιδικο (Τα τρια αδερφια) χαλανδρι, λεωφορος πεντελς 3, οι σκεπαστες ειχαν πολυ μικρη ποσοτητα κρεατος,καθολου τυρι,και 1-2 κομματακια πιπερια και καθολου σως

τελειως απαραδεκτη,η λαχανοσαλατα λες και αντι λαδι την ραντισανε με φαρμακο την πεταξα αμεσως, το σουβλακι τρωγοταν αλλα υπαρχουν πολυ καλυτερα.

 

5(μετριο). Πιτσαρια (LA PIAZZA) χαλανδρι, αγιας παρασκευης 100, δεν μου αρεσε καθολου η πιτσα δεν ξερω τι ηταν λαδι? αλλα καθε κομματι που επιανα τα χερια μου γλυστραγαν μετα, το τυρι πολυ

κακης ποιοτητας απο το macro συσκευασμενο ξερω γω και ενω ειπα δυο στρωσεις πεπερονι - μανιταρια εβαλαν ελαχιστα.

 

4(κατω του μετριου). Σουβλατζιδικο (Φεγγαροπιτα) γερακας, εθνικης αντιστασεως 26, κακη ποιοτητα χοιρινου με πολλα λιπη, πατατες κατεψυγμενες-αγευστες τελειως, πιτα με κοτοπουλο και η λαγανα

με φαλαφελ πολυ στεγνα και ελλειπη απο γαρνιτουρα/σαλτσες,

 

0(μην πατησετε ποτε). Σουβλατζιδικο (Magic Grill) κλεισθενους 84 ,γερακας, απο τα χειροτερα σουβλακια/καλαμακια που εχω φαει αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο γιατι και τις 2 φορες εχουν κανει

λαθος στην παραγγελια και σημερα αντι μεριδα κοτοπουλο μου εφεραν φτερουγες κοτοπουλο που ηταν ΚΑΡΒΟΥΝΟ ειλικρινα πηγαν για πεταμα 4 απο τις 6, το καλαμακι πολυ λεπτο δλδ πολυ λιγο κρεας δεν

αξιζε με τιποτα 1.80 και το τυλιχτο χαλια μεσα στο λαδι και καμενη ακομα και η πιτα ελεος...

Τελος το χειροτερο ειναι οτι ΤΩΡΑ μολις συνηδοτοποιησα οτι και τις 2 φορες δεν μου εδωσαν αποδειξη αλλα δελτιο παραγγελιας που δεν γραφει ΑΦΜ δλδ πανω... με απλα λογια ειναι απατεωνες που

επωφελουνται την αγνοια και την εμπιστοσυνη των πελατων τους.

Επεξ/σία από JERONIMO888
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα ιταλικά να προσθέσω τη τελευταία μου ανακάλυψη το μακαροναδικο της σαντορίνης που άνοιξε παράρτημα στον Άγιο Αντώνη κοντά στο metro.

 

Έχει πολύ ωραίο πενιρλι, πίτσες 5 euro στο delivery προσφορα και ωραίες μακαρονάδες.

 

Αυτό όμως που πραγματικά τα σπάει είναι το κοτόπουλου αλα κρεμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζερόνιμε, δεν έχω δοκιμάσει το μπάρμπα και τη φεγγαρόπιτα, θενξ για τα χιντζ.

 

Εμένα χρόνια τώρα ο Σταθμός της Μάσας και το 24ωρο με έχουν στανταράκο. Ο 2ος το 'χει μαλακίσει πολύ από τότε που χλίδιασε και ξέχασε τις ταπεινές μέρες που ήταν βρώμιο φορτηγάκι, αλλά ο Σταθμός είναι ΝΑΟΣ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας πω και εγω αυτα που βρηκα:

Απλα σπιτικο στου Ζωγραφου, ουλωφ παλμε 18. Και καλος χωρος να πας να φας, τιμες νορμαλ (δηλαδη οπως ολοι) και οι μεριδες ειναι τεραστιες. Τα τυλιχτα του ειναι απλα τεραστια. Κανει delivery. Επειδη εμενα αρκετα στο παγκρατι και οσοι ειναι τριγυρω ξερουν τον χριστο και τον νταφι (σουβλατζιδικα ειναι, οχι φυλακοβιοι), το απλα σπιτικο τους κανει να φαινονται ατζαμιδες. Επισης το μοναδικο μαγαζι που εχω βρει στην ελλαδα που κανει διαχωρισμο στο καλαμακι με κοτοπουλο για το αν θα ειναι μπουτι ή στηθος (το μπουτι ειναι ανωτερο, πιο ζουμερο και γινεται μονο με το χερι). Η μεριδα γυρο με πατατες dauphinoise/gratin (κρεμα γαλακτος-πατατε-γυρο ψημενο στον φουρνο) ειναι απιστευτη.

 

Και το πιο καλο μαγαζι που πηγα: ψησταρια ο μπαρμπα μητσος, ιουστινιανου 11 στον αγιο δημητριο , 2109335052. Ειναι στην μεση του πουθενα μιας και δεν ειδα αλλα μαγαζια εκει κοντα. Θα νομιζετε οτι χαθηκατε, αλλα αξιζει τον κοπο. Κανει ελαχιστα πραγματα αλλα τα κανει καλα. Μονο μπιφτεκι, λουκανικο (5 εκαστο) και χοιρινη μπριζολα (6), 2 σαλατες, φετα, τζατζικι, τυροκαφτερη (ισως εχει και αλλα στο ιδιο στυλ) και κρασι-μπυρα. ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ, χωρις πιατα και φλωριες, απλα σε λαδοκολλες πανω στο τραπεζι. Δεν κανει κρατησεις, κανει takeaway. Πηγαμε 6 ατομα, οι 3 αρκετα φαγανοι, εγω και 1 αλλο παιδι low capacity, και ενας normal και πληρωσαμε 53 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ειχαμε παρει 4 μεριδες μπιφτεκια, 2 λουκανικο, 3 τζατζικια, 1 φετα 1 σαλατα και τα αλλα σε μπυρες. Στα μεγαλα + οτι το καπνισμα απαγορευεται.

Επεξ/σία από Toufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το πιο καλο μαγαζι που πηγα: ψησταρια ο μπαρμπα μητσος, ιουστινιανου 11 στον αγιο δημητριο , 2109335052. Ειναι στην μεση του πουθενα μιας και δεν ειδα αλλα μαγαζια εκει κοντα. Θα νομιζετε οτι χαθηκατε, αλλα αξιζει τον κοπο. Κανει ελαχιστα πραγματα αλλα τα κανει καλα. Μονο μπιφτεκι, λουκανικο (5 εκαστο) και χοιρινη μπριζολα (6), 2 σαλατες, φετα, τζατζικι, τυροκαφτερη (ισως εχει και αλλα στο ιδιο στυλ) και κρασι-μπυρα. ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ, χωρις πιατα και φλωριες, απλα σε λαδοκολλες πανω στο τραπεζι.

πες μου τι σκατα βαζει μεσα ομως γιατι οκ το μπιφτεκι μια χαρα γευστικο και φτηνο ειναι, αλλα καθεται βαρυ δηλ.δυσκολα το χωνευεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγω αυτα που βρηκα:

Απλα σπιτικο στου Ζωγραφου, ουλωφ παλμε 18. Και καλος χωρος να πας να φας, τιμες νορμαλ (δηλαδη οπως ολοι) και οι μεριδες ειναι τεραστιες. Τα τυλιχτα του ειναι απλα τεραστια. Κανει delivery. Επειδη εμενα αρκετα στο παγκρατι και οσοι ειναι τριγυρω ξερουν τον χριστο και τον νταφι (σουβλατζιδικα ειναι, οχι φυλακοβιοι), το απλα σπιτικο τους κανει να φαινονται ατζαμιδες. Επισης το μοναδικο μαγαζι που εχω βρει στην ελλαδα που κανει διαχωρισμο στο καλαμακι με κοτοπουλο για το αν θα ειναι μπουτι ή στηθος (το μπουτι ειναι ανωτερο, πιο ζουμερο και γινεται μονο με το χερι). Η μεριδα γυρο με πατατες dauphinoise/gratin (κρεμα γαλακτος-πατατε-γυρο ψημενο στον φουρνο) ειναι απιστευτη.

 

Και το πιο καλο μαγαζι που πηγα: ψησταρια ο μπαρμπα μητσος, ιουστινιανου 11 στον αγιο δημητριο , 2109335052. Ειναι στην μεση του πουθενα μιας και δεν ειδα αλλα μαγαζια εκει κοντα. Θα νομιζετε οτι χαθηκατε, αλλα αξιζει τον κοπο. Κανει ελαχιστα πραγματα αλλα τα κανει καλα. Μονο μπιφτεκι, λουκανικο (5 εκαστο) και χοιρινη μπριζολα (6), 2 σαλατες, φετα, τζατζικι, τυροκαφτερη (ισως εχει και αλλα στο ιδιο στυλ) και κρασι-μπυρα. ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ, χωρις πιατα και φλωριες, απλα σε λαδοκολλες πανω στο τραπεζι. Δεν κανει κρατησεις, κανει takeaway. Πηγαμε 6 ατομα, οι 3 αρκετα φαγανοι, εγω και 1 αλλο παιδι low capacity, και ενας normal και πληρωσαμε 53 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ειχαμε παρει 4 μεριδες μπιφτεκια, 2 λουκανικο, 3 τζατζικια, 1 φετα 1 σαλατα και τα αλλα σε μπυρες. Στα μεγαλα + οτι το καπνισμα απαγορευεται.

Διαχωρισμό στο κοτόπουλο που βάζει στις πίτες κάνει και η μητέρα αγία Παρασκευή έναντι των κεντρικών σχολείων στη Μυτιλήνη. Και οποίος πάει να δώσει χαιρετίσματα στο Γιάννη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαχωρισμό στο κοτόπουλο που βάζει στις πίτες κάνει και η μητέρα αγία Παρασκευή έναντι των κεντρικών σχολείων στη Μυτιλήνη. Και οποίος πάει να δώσει χαιρετίσματα στο Γιάννη.

Τη μου θυμησες πριν 10 χρονια και ειχα φαει τη καλυτερη σκορδαλια με μπακαλιαρο στη ζωη μου μαζι με απαικτο ουζο στα μανταμαδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πόρτο χέλι, είχα πάει το καλοκαίρι του 11, μια απαίσια -ο θεός να την κάνει- κρεπερί.

Γιατί?

1)Μια κρέπα μόνο με σοκολάτα 4,5 ευρώ  :shock:  :mad:

Και να πεις δε γ@μιέτ@ι τουριστικό μέρος, είναι λογικό να ναι κάπως (κάπως όμως πχ 3,5ε) η τιμή όχι 4,5 και εκτός από αυτό.

 

2)Η ζύμη στάνταρ κατεψυγμένη, τις είχε έτοιμες σε ένα ταψί με ζελατίνα από πάνω, και άμα την ρώταγες (την ιδιοκτήτρια) γιατί δεν τις φτιάχνει εκείνη τη στιγμή σου 'λέγε την ηλίθια δικαιολογία "τις φτιάχνω κάθε πρωί για να τις έχω έτοιμες το βράδυ αν πλακώσει κόσμος", ενώ το μαγαζί ήταν πάντα άδειο, και άμα της έλεγες ότι οι κρέπες κάνουν 2-2,5ε σου έλεγε "με 2-2,5ε έχουμε τοστάκια."

 

Τέλος η γεύση απαίσια η ζύμη πέτρα και γενικά όλο το μαγαζάκι της πλάκας. 

Την έπαθε ένας φίλος μου την πρώτη φόρα που πήγε και τα λέω για να το αποφύγετε το μαγαζάκι μιας και είναι τουριστική περιοχή.

Όνομα δεν θυμάμαι αλλά θυμάμαι που ήταν.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος πρέπει να ναι το fast-foodάδικο που βρίσκεται στον κόκκινο κύκλο.

123_zps66424136.png

Πάντως αν δεν είναι αυτό, ξέρω ότι βρίσκεται πάνω από την μπλε γραμμή, και έχει την γνωστή ταμπέλα με την κόκα-κόλα.

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0_z

Μην πάτε ούτε γι' αστείο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...