Προς το περιεχόμενο

τι θα γινει με αυτην την αλλεργια?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα πρωί πήγα τον σκύλο μου για μια βόλτα στο κοντινό άλσος...και κουρεύανε το γρασίδι.

Σε χρόνο dt,ακατάσχετη καταρροή-φτάρνισμα-μάτια τούμπανο-κλάμα-θάνατος.Γύρισα σπίτι (με γύρισε το σκύλος μου μάλλον,γιατι το αφεντικό είτο τυφλό),χτύπησα ένα Claritin D και τώρα βρίσκομαι σε κατάσταση Νιρβάνας.

 

Παίζει και το Zyrtec,άλλα ποντάρω στα σίγουρα;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 495
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ τα ίδια με kosmasgr.

Zιρτεκ και πάλι ζιρτεκ, πρωί/βράδυ και πάλι έχει κανά 2 ημέρες που δεν με πιάνουν. Βέβαια η μάνα μου είχε βάλει κάτι γλάστρες εκεί που κοιμάμαι!

 

Σκέφτομαι να κάνω τις εξετάσεις μαζί με τις ενέσεις για μια και έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις τα διάφορα τέστ για αλλεργία για να βγεί και καλά τι ακριβώς σε πειράζει ;) Αλλα εγω δεν τα εμπιστεύομαι και δεν τα κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις τα διάφορα τέστ για αλλεργία για να βγεί και καλά τι ακριβώς σε πειράζει ;) Αλλα εγω δεν τα εμπιστεύομαι και δεν τα κάνω

 

Για ποιο λόγο ακριβώς δε τα εμπιστεύεσαι Κοσμά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εμπιστεύομαι οχι γιατί θα πάθω κάτι αλλά γιατι μου παν πολλοί γνωστοί μου με τα ίδια προβλήματα οτι ειναι ανακριβή ;) Τέσπα ίσως δοκιμάσω σε κανα γιατρό ;) Εχεις κάνει εσυ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εμπιστεύομαι οχι γιατί θα πάθω κάτι αλλά γιατι μου παν πολλοί γνωστοί μου με τα ίδια προβλήματα οτι ειναι ανακριβή ;) Τέσπα ίσως δοκιμάσω σε κανα γιατρό ;) Εχεις κάνει εσυ ?

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει και στη λέξη με τα κόκκινα ήθελα να καταλήξω.Όταν υπάρχει ανθοφορία είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες που δημιουργούν την αλλεργία που δε νομίζω να είναι εφικτό να αποκτήσει κάποιος πλήρη γνώση ποιο φυτό πιάνει ποιόν.Πχ μπορεί εγώ να μην έχω αλλεργία στο περδικάκι και να έχω σε όλα τα υπόλοιπα.Σε ζώα ευτυχώς δεν έχω.Αλλά μπορεί κ να έχω σε κάποιον τροπικό πιγκουίνο.Η αλλεργία υποχώρησε πριν 3 βδομάδες αλλά την προηγούμενη βδομάδα με ξαναέπιασε.Κ μαζί πολλούς που ούτε καν καταλαβαίνουν γιατί φτερνίζονται συνεχόμενα κ δε παραδέχονται οτι είναι αλλεργία.

Πιστεύω οτι ένα μεγάλο ρόλο παίζει και ο μολυσμένος άερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φανταστείς εγώ παίρνω το χάπι βράδυ κοιμάμαι και οταν ξυπνάω όλη την μέρα είμαι σε κατάσταση "μέθης". ΧαΧα. Μια φορά έκανα το λάθος και το πήρα απόγευμα και πηγαίνοντας γυμναστήριο έκανα 5 λεπτα διάδρομο και κατέρευσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φετος εμαθα οτι η quercetin ειναι φυσικο αντιισταμινικο και το δοκιμασα.

ειχα μια βελτιωση 50%. δεν εκοψα τελειως τα φαρμακα αλλα τα μειωσα.

 

εγω περνω fenistil γιατι ειναι πολυ ελαφρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φετος εμαθα οτι η quercetin ειναι φυσικο αντιισταμινικο και το δοκιμασα.

ειχα μια βελτιωση 50%. δεν εκοψα τελειως τα φαρμακα αλλα τα μειωσα.

 

εγω περνω fenistil γιατι ειναι πολυ ελαφρυ.

 

Για πες μας,που θα τα βρουμε τα μαντζουνια αυτα που αναφερεις,γιατι μου φαινονται λιγαααακι υποπτα ολα αυτα.To fenistil για την αλλεργικη ρινιτιδα ειναι καραμελιτσα mentos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω χρονια αλλεργικη ρυνιτιδια απο πολυ μικρος.Ειχα αλλεργια σε σκονη (ακαρι) αγριαδα και μουχλα κυριως.Συμπτωματα οπως δακρυα στα ματια,φαγουρα στο εσωτερικο της μυτης (μπουνιες στη μυτη) και κλασσικα καταροη και φταρνισμα.Πριν απο 2-3 χρονια εκανα ομοιοπαθητικη.Δεν θυμαμαι για ποσο καιρο.Περιπου 3-4 μηνες επαιρνα καψουλες.Επειδη δεν εβλεπα αποτελεσματα την σταματησα.Τωρα ομως νιωθω πως εχει φυγει το προβλημα...Ισως επειδη μεγαλωσα δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...