Προς το περιεχόμενο

Στοίχημα από το Internet


yannikas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Η ladbrokes έχει καλή γκανιότα / καλές αποδόσεις;

 

 

Κατα τη γνωμη ειναι μαζι με τον Hill απο τις χειροτερες εταιριες στοιχηματος στο ιντερνετ απο πλευρας αποδοσεων.Σιγουρα καλυτερη εταιρια απο τον ΟΠΑΠ(και πια δεν ειναι αλλωστε? ) αλλα για τα δεδομενα των μεγαλων ιντερνετικων μπουκ νομιζω ειναι αρκετα φτωχη.Εγω για multiples παιζω στην gamebookers και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Επισης ριξε και μια ματια στις eurobet,365,sportingbet.Για μονα και live γεγονοτα μακραααν η betfair ειναι η καλυτερη

 

από που ενημερωνόμαστε για νέα,

αναλύσεις αγώνων κλπ;

 

μόνη λύση οι εφημερίδες;

online τίποτα;

 

Αν ενοεις για tipsters απο κανεναν.Κουβαδες ειναι ολοι τους.Δεν χρειαζεται να ειναι κανεις ειδικος για να προτεινει τα σημεια που προτεινουνε οι και καλα "γκουρου" του στοιχηματος.Αν παρατηρησεις οι περισσοτεροι προτεινουνε τις μεγαλες ομαδες που συνηθως ειναι και φαβορι ή προτεινουνε σημεια με βαση την προιστορια των ομαδων.Απο την αλλη οσοι δινουνε εκπληξεις,εχουνε τραγικα χαμηλα ποσοστα στις επαληθευσεις τους(καλυτερα σημεια δινει η πλειοψηφια των απλων παιχτων απο δαυτους που θεωρουνται και επαγγελματιες)για αυτο και δεν δινουνε σχεδον ποτε τα συνολικα τους αποτελεσματα στις προβλεψεις τουςΕιδικα δε οι εφημεριδες του χωρου ειναι παντελως αχρηστες και οι αναλυσεις τους συνηθως ειναι ακυρες με την πραγματικοτητα,καθως φαντασου γραφονται συνηθως εως την Πεμπτη το μεσημερι.Πως διαλο γινεται να αναλυεις και να προτεινεις σημειο σε εναν αγωνα που γινεται Κυριακη,τρεις μερες πιο νωρις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω για multiples παιζω στην gamebookers και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Επισης ριξε και μια ματια στις eurobet,365,sportingbet.

Για μονα και live γεγονοτα μακραααν η betfair ειναι η καλυτερη

 

Ναι, αλλά εγώ ψάχνω:

  1. αξιοπιστία
  2. να έχει καλή γκανιότα / καλές αποδόσεις
  3. να μπορώ να κάνω καταθέσεις / αναλήψεις με paypal

 

Μια άλλη που έχει paypal,

είχα κάτι προβλήματα με την εγγραφή μου,

αλλά ξαναγράφτηκα είναι η bwin,

είναι καλύτερη από την ladbrokes;

 

EDIT: Γράφτηκα στην betfair, έχει paypal, αλλά πολύπλοκη μου φαίνεται...

 

Ειδικα δε οι εφημεριδες του χωρου ειναι παντελως αχρηστες και οι αναλυσεις τους συνηθως ειναι ακυρες με την πραγματικοτητα,καθως φαντασου γραφονται συνηθως εως την Πεμπτη το μεσημερι.Πως διαλο γινεται να αναλυεις και να προτεινεις σημειο σε εναν αγωνα που γινεται Κυριακη,τρεις μερες πιο νωρις?

 

Όχι βρε,

δεν ψάχνω προγνωστικά,

βρήκα τέτοια κ είναι ψιλοσαχλά,

έχεις δίκιο,

εμένα με ενδιαφέρουν τα νέα των ομάδων,

η φόρμα (νίκες/ήττες) στα τελευταία παιχνίδια,

άντε κ η προιστορία,

αλλά τα τελευταία δυο τα βλέπεις κ μέσα από το site του εκάστοτε book,

νέα ομάδων που διαβάζετε;

Ή, για να το θέσω αλλιώς, εσύ πως παίζεις;

Διαλέγεις στην τύχη; Με βάση την καλή απόδοση κ μόνο;

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω προσπαθω βασικα να κανω μεσω trading το στοιχημα που επιλεγω, να ειναι sure bet δλδ αν πονταρω 200 στο 1.9 και επειτα απο το γκολ η αποδοση πεσει στο 1.5κατι, κανω lay για αλλα 200 με bet exposure στα 100Ευρω.

Ετσι:Ενδεχομενο 1)το παιχνιδι τελειωνει στο over.Εχω 200Χ1.9=380.Επειδη ομως εχω κανει lay στο 1.5 ειμαι υποχρεωμενος να δωσω και αλλα 100Ε.

Αρα καθαρο κερδος 80Ε .

Ενδεχομενο 2)Το παιχνιδι μενει στο under.Εχω κανει back 200Ε το over το οποιο και εχασα.Ομως εχω κανει και lay το over στο 1.5 για 200Ε οποτε ειμαι με 0 κερδος ή ζημια.

Μεσω trading λοιπον εκανα το στοιχημα μου sure bet.

Αλλοι παλι εχουνε τακτικη να "παιζουνε" με τα ποσα που κανουνε lay δημιουργοντας ετσι κερδος και στα δυο παραπανω ενδεχομενα.Π.χ αν αντι για 200Ε επελεγα να κανω lay με 280 τοτε θα ειχα bet exposure στα 140Ε και ετσι θα ειχα ενα σιγουρο κερδος: στο 1ενδεχομενο 200Χ1.9=380 και μειον τα 140, καθαρο κερδος θα ειναι 40Ε

ενω στο 2ο ενδεχομενο θα ειχα +280Ε απο το lay που εκανα μειον τα 200 θα εχω ετσι καθαρο κερδος 80Ε.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα :)

 

Katarxas se euxaristw poly fille alet gia tin apantisi.

 

To prwto to paradeigma pou potareis se ypsilo back kai xamilo low to katalava.

To deutero me ta 2 lay oxi :) Apla katalava oti kais tis 2 periptwseis exeis kerdos.

 

Epishs gia simera se poio awgna les na eixeirisoume akti tetoio?

kai genika exei vgalei sovaro xrima me auton ton tropo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epishs gia simera se poio awgna les na eixeirisoume akti tetoio?

kai genika exei vgalei sovaro xrima me auton ton tropo?

 

Δεν μου αρεσει να δινω προγνωστικα,γιατι δεν εχω και κανενα ιδιαιτερο χαρισμα στις προβλεψεις.Στο over παιζω κυριως ματς απο μπουτνεσλιγκα.Χτες επαιξα Ανοβερρο και Αμβουργο.Το πρωτο πραγμα που ζηταω οταν επιλεγω καποιο σημειο ειναι η υψηλη αποδοση και αυτο απο οτι πιστευω ειναι γενικος κανονας και ισχυροτερος ακομα και απο την προβλεψη.Π.χ δεν θα επαιζα ποτε ενα φαβορι που πιστευω οτι η πραγματικη του αποδοση για νικη ειναι π.χ 1.6 στο1.3 ακομα και αν ο αγωνας ειναι 99% σιγουρος για να τον παρει.Ψαχνω για value bets.Μου αρεσει επισης να παω κοντρα στο ρευμα στις επιλογες μου.Οταν βλεπω ενα ματς να φορτωνεται πολυ και να το προτεινουνε ολοι οι γκουρου του στοιχηματος στα διαφορα σαιτς και εφημεριδες συνηθως το παιζω κοντρα(lay).Ευχαριστο παραδειγμα χτες η Μπαγερν και η Ρειντζερς που συσσομος ο ελληνικος ειδικος τυπος τις προτεινε ως καλα σημεια και σπασανε και οι δυο:).Γενικα παιζω λιγα πρωταθληματα που προσπαθω να παρακολουθω και οσα μπορω απο τα παιχνιδια τους στην τηλεοραση ετσι ωστε να εχω οσο πιο καλη αποψη αποψη μπορω.

 

Για το σοβαρο χρημα που λες τωρα εγω προσωπικα δεν παιζω επαγγελματικα και δεν επιδιωκω να πλουτισω μεσω του στοιχηματος.Κατι τετοιο το θεωρω αδυνατο.Ουτε μπορω να θεωρησω τον εαυτο μου ως trader.Υπαρχει εκει εξω κοσμος που πραγματικα εχει balls of steel και πραγματικα κανουνε trading απιστευτο στις αποδοσεις και με αρκετα μεγαλα ποσα.Εγω απο την αλλη παιζω απο χομπυ και οταν κερδιζω εχω π.χ την δυνατοτητα απλα να παρω χωρις να το πολυ σκεφτω εκεινη την βιντεοκαμερα που ζαχαρωνα:-D.Οταν χανω, προοδευτικα μειωνω το ποσο που πονταρω ακομα και σε γελοια επιπεδα μεχρι να επανελθω σε "φορμα".Γενικα κραταω ισολογισμο σε excel για να ξερω που ειμαι και να μην ξεφευγω στο πονταρισμα.

 

 

Ενα blog ενος trader που μου αρεσει να διαβαζω(μην περιμενεις προγνωστικα απλα να δεις την γενικη ιδεα)ειναι το http://thebetfairtrader.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσει να δινω προγνωστικα,γιατι δεν εχω και κανενα ιδιαιτερο χαρισμα στις προβλεψεις.Στο over παιζω κυριως ματς απο μπουτνεσλιγκα.Χτες επαιξα Ανοβερρο και Αμβουργο.Το πρωτο πραγμα που ζηταω οταν επιλεγω καποιο σημειο ειναι η υψηλη αποδοση και αυτο απο οτι πιστευω ειναι γενικος κανονας και ισχυροτερος ακομα και απο την προβλεψη.Π.χ δεν θα επαιζα ποτε ενα φαβορι που πιστευω οτι η πραγματικη του αποδοση για νικη ειναι π.χ 1.6 στο1.3 ακομα και αν ο αγωνας ειναι 99% σιγουρος για να τον παρει.Ψαχνω για value bets.Μου αρεσει επισης να παω κοντρα στο ρευμα στις επιλογες μου.Οταν βλεπω ενα ματς να φορτωνεται πολυ και να το προτεινουνε ολοι οι γκουρου του στοιχηματος στα διαφορα σαιτς και εφημεριδες συνηθως το παιζω κοντρα(lay).Ευχαριστο παραδειγμα χτες η Μπαγερν και η Ρειντζερς που συσσομος ο ελληνικος ειδικος τυπος τις προτεινε ως καλα σημεια και σπασανε και οι δυο:).Γενικα παιζω λιγα πρωταθληματα που προσπαθω να παρακολουθω και οσα μπορω απο τα παιχνιδια τους στην τηλεοραση ετσι ωστε να εχω οσο πιο καλη αποψη αποψη μπορω.

 

Για το σοβαρο χρημα που λες τωρα εγω προσωπικα δεν παιζω επαγγελματικα και δεν επιδιωκω να πλουτισω μεσω του στοιχηματος.Κατι τετοιο το θεωρω αδυνατο.Ουτε μπορω να θεωρησω τον εαυτο μου ως trader.Υπαρχει εκει εξω κοσμος που πραγματικα εχει balls of steel και πραγματικα κανουνε trading απιστευτο στις αποδοσεις και με αρκετα μεγαλα ποσα.Εγω απο την αλλη παιζω απο χομπυ και οταν κερδιζω εχω π.χ την δυνατοτητα απλα να παρω χωρις να το πολυ σκεφτω εκεινη την βιντεοκαμερα που ζαχαρωνα:-D.Οταν χανω, προοδευτικα μειωνω το ποσο που πονταρω ακομα και σε γελοια επιπεδα μεχρι να επανελθω σε "φορμα".Γενικα κραταω ισολογισμο σε excel για να ξερω που ειμαι και να μην ξεφευγω στο πονταρισμα.

 

 

Ενα blog ενος trader που μου αρεσει να διαβαζω(μην περιμενεις προγνωστικα απλα να δεις την γενικη ιδεα)ειναι το http://thebetfairtrader.blogspot.com/

 

Se vriksw poly swsto kai issoropimeno kai psagmeno kai mpravo sou pragmatika!

 

Tin idea tou Betfair Trading tin xerw apo kairo tin diafimizei akoma kai i idia i etairia me cd tis alla logw epipolaiotitas pote dne tin efarmosa swsta.

 

Mia fora se ena agwna teniis pou oi isorropiew allazoun se kathe mpalia anagkastika na kanw 10 backs kai 10 lays gia na na erthw sta lefta mou!

To gelio milame....

 

Prepei an to xnaprospthaisw alla opws les gia na epityxei akati tetoio prepei na voithsiei kai o agwnas giai gia paardeigma an kane back sto over 1,9 se mia omada kai den mpei kanena gkol to over tha synexisei na anevainei kai den ginetai me tipota leei giati akoma kai na to kanei kaneis tote mpainei mesa....

 

An kataferneis kai agorazeis cameres apo kerdoi stoiximatos eisai arxigos kai min tou les oute tou papa!

 

Pantws 200 euro einai polla gia ena back pou en synexeia thes na to kaneis leei se alla 200, ti ginetai pc and en epsei to over?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα τελικά κ στην gamebookers,

αλλά δεν βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά από την ladbrokes στις αποδόσεις,

έχει λέτε;

 

Παίδες παίζω σε αρκετές εταιρίες εδω και χρόνια.Το καλύτερο live bet το είδα στην interwetten.Οι τύποι είναι απίστευτοι.Έχουν τρελλά δωράκια.Για παράδειγμα χθες στο μπάσκετ Ελλάς - Λιθουανία και μόλις ξεκινούσε η τρίτη περίοδος με ένα καλάθι μπροστά η Λιθουανία έδινε 1.9 για το ποιός θα είναι ο νικητής της 3ης περιόδου και το ποσοστό δεν έπεσε ακόμη κι όταν βάλανε και 2ο καλάθι.Εννοείται ότι έκανα πάρτυ.Σ' ένα ματς πριν ενάμισυ μήνα περίπου έπαιζε η Βασιλεία δεν θυμάμαι με ποιά και έχανε 0-1 και μένει η φιλοξενούμενη με 10 παίχτες λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και το ποσοστό το είχανε στο 2.00 για νίκη της Βασιλείας.Άλλο πάρτυ εκεί.Έχουν και πολύ καλή ενημέρωση σε ότι αφορά τα μάτς που δίνουν live.

Edit:Μία πολύ καλή σελίδα για live scores είναι το http://opap.livescore.betradar.com/dev/livescore/opap/ . Δίχνουν και κάρτες και είναι πολύ γρήγοροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει τόσο πολύ το live betting,

αυτό που θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος,

αν μπορεί, είναι αν αξίζει τον "κόπο" να αφήσω την ladbrokes για την gamebookers,

η πρώτη με ψιλοβολεύει καλύτερα, γιατί έχει κ paypal,

1) πιο άμεσες μεταφορές (login στο paypal με email κ password μόνο)

2) περισσότερη αξιοπιστία (δεν είμαστε για να δίνουμε την κάρτα μας παντού),

οπότε τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα τελικά κ στην gamebookers,

αλλά δεν βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά από την ladbrokes στις αποδόσεις,

έχει λέτε;

 

Μακριά από gamebookers και ότι έχει σχέση με την partygaming.com , είναι κλεφτες!

 

Ήρθε σήμερα η κατάσταση λογαριασμού από την τράπεζα μου και είδα ότι στις 16/08/2007 μου έχουν πάρει 125 δολάρια από την κάρτα. Και αν είναι δυνατόν!! έχω να παίξω στην gamebookers από το 2004!!! :roll:

 

Τους έχω στήλη ήδη mail και περιμένω με ανυπομονησία να ακούσω την δικαιολογία τους (αν υπάρχει δικαιολογία :confused: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw proswpika epelexa mia electron visa apo thn peiraios ....(H monadiki trapeza sth geitonia mou pou den exei pote polu kosmo) ... anoixa ena logariasmo me mhdeniko poso.... kai exw kai winbanking kai blepw ti lefta mphkan kai bghkan eukola kai apla

 

paidia piga simera sti eyrobank kai ebgala mia electron visa (eixa k mia maestro debit-xrewstiki). eipa stin yapllilo gia agores mesw internet klp k mou eipe gia ti sygekrimeni. twra thelw na rwtisw ta eksis an kserete:

 

1)kanei gia stoixima ayti i karta?

2)mono osa exw mesa mporw na xrisimopoiisw i tin xrewnw oso mporw kai meta prepei na tin eksoflisw? (nomizw to 1o...)

3)einai epikyndino to online stoixima?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia piga simera sti eyrobank kai ebgala mia electron visa (eixa k mia maestro debit-xrewstiki). eipa stin yapllilo gia agores mesw internet klp k mou eipe gia ti sygekrimeni. twra thelw na rwtisw ta eksis an kserete:

 

1)kanei gia stoixima ayti i karta?

2)mono osa exw mesa mporw na xrisimopoiisw i tin xrewnw oso mporw kai meta prepei na tin eksoflisw? (nomizw to 1o...)

3)einai epikyndino to online stoixima?

 

1) Κάνει για στοίχημα στα περισσότερα γνωστά site.

3) Είναι επικίνδυνο με την έννοια ότι μπορείς να χάσεις χρήματα πολύ γρήγορα και χωρίς να το καταλάβεις αν δεν μπορείς να συγκρατήσεις τον εαυτό σου. Όσο επικίνδυνο είναι και το κανονικό στοίχημα στον οπάπ και λίγο παραπάνω, γιατί τα χρήματα που δεν τα βγάζεις από την τσέπη να τα δώσεις φεύγουν πιο εύκολα.

 

Κάνω παρέα με άτομα που ενώ έχουν τις ίδιες ικανότητες σε προγνωστικά ο ένας έχει χάσει χιλιάδες ευρώ και ο άλλος είναι 3-4 χιλιάρικα κέρδος. Απλά ο πρώτος είναι τελειώς ανυπόμονος και δεν μπορεί να συγκρατηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από gamebookers και ότι έχει σχέση με την partygaming.com , είναι κλεφτες!

 

Ήρθε σήμερα η κατάσταση λογαριασμού από την τράπεζα μου και είδα ότι στις 16/08/2007 μου έχουν πάρει 125 δολάρια από την κάρτα. Και αν είναι δυνατόν!! έχω να παίξω στην gamebookers από το 2004!!! :roll:

 

Τους έχω στήλη ήδη mail και περιμένω με ανυπομονησία να ακούσω την δικαιολογία τους (αν υπάρχει δικαιολογία :confused: )

 

 

Με πήρε στο τηλέφωνο μια κοπέλα και μου είπε ότι έχω ανοιξει σε αυτήν την ημερομηνία λογαριασμό στην partypoker.com και ότι κατάθεσα εκεί τα λεφτά! :confused: :confused:

 

Αύριο κιόλας παω να αλλάξω κάρτα, να πάρο μια pre-paid και να έχω το κεφάλι μου σίγουρο από του απατεώνες :evil:

 

 

 

 

paidia piga simera sti eyrobank kai ebgala mia electron visa (eixa k mia maestro debit-xrewstiki). eipa stin yapllilo gia agores mesw internet klp k mou eipe gia ti sygekrimeni. twra thelw na rwtisw ta eksis an kserete:

 

1)kanei gia stoixima ayti i karta?

2)mono osa exw mesa mporw na xrisimopoiisw i tin xrewnw oso mporw kai meta prepei na tin eksoflisw? (nomizw to 1o...)

3)einai epikyndino to online stoixima?

 

Pre-paid να πάρεις και να βάζεις μέσα μονο το ποσο που θα χρησιμοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...