Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα είχαν φωλιάσει μεσα στο ρολόι τις κουζίνας. Τη πρώτη φορά που τις είδα τρελάθηκα. Τωρα πια μετα απο 4 χρόνια το ρολόι της κουζίνας είναι γεμάτο με πτώματα και έγω απλά τα κοιτάζω και θυμάμαι τις επικές μάχες μου. lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδια αυτο που διαφημιζει στο σουπερ σοπ (super shop)

με τη συσκευη "ΗΧΩΝ" που δεν ακουγονται απο τον ανθρωπο κανει

δουλεια? το εχει δοκιμασει κανεις? και γενικα παρομοιες συσκευες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx man,αλλα δεν εχω ιδεα απο γεωπονικα μαγαζια.

σημερα εφαρμοσα τη μεθοδο α λα faslane.αναμενω αποτελεσματα να τα δημοσιευσω.

οσο για το ηχητικο κουτακι ξεχασε το!το ειχα πριν χρονο για 2μηνες και αποτι ειδα οι κατσαριδες εφυγαν απο την κουζινα και μεταναστευσαν στα υπολοιπα δωματια!εκεινη τη στιγμη ειπα στον εαυτο μου ''ξεχασε το!!καλα ηταν στην κουζινα!''και τσουφ το βγαλα απο πριζα και το επεστρεψα ως ητανε.βγαλε συμπερασμα και κινησου.παντως αν δεις αποτελεσμα σε περιπτωση που το παρεις στειλε μου μαιλ.ελπιζω να μην σου φυγουν οι μικρες και σου γιρισουν μεγαλες :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μεγαλη μου χαρα σου αναφερω οτι σημερα πετυχα πολλα κατσαριδοπτωματα μεσα στην κουζινα καθως και αλλες ζωντανες που ηταν αναποδογυρισμενες και χαροπαλευαν...απιστευτο και ομως αληθινο!!εμεινα εκπληκτος και απο χτες το βραδυ που διαπιστωσα περιορισμενο αριθμο ζωντων μεσα στην κουζινα.αναμφιβολα το faslane ειναι κορυφη!!!!

1.ετυμηγορια κατα των κατσαριδων...ενοχες μεχρι αηδιας

2.τιμωρια και ποινη...1σταγονιτσα faslane(ογκος ρυζιου)ανα τ.μ.(και πιστευω πολυ ειναι)

3.πιθανοτητες αποφυγης...μηδαμινες μεχρι αναιρεσεως της αποφασης μου

4.ανθρωποι-κατσαριδες 1-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω οτι ειναι μουφα απο τη στιγμη που χτησιμοποιησα γυρω στις 15 σταγονιτσες(αμελητεα ποσοτητα σε συγκριση με το σωληναριο)για 12-15τ.μ.περιπου και μεχρι τωρα το μονο που εχω δει ειναι πτωματα και καμια κατσαριδα στις βραδινες μου εξορμησεις στην κουζινα(σημερα ειδα 2-3 μικροσκοπικες-νεογενητες πρεπει να ειναι,οποτε περιμενω να φανε :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κανένα χημικό που μετά από 50 χρόνια θα μας πούνε ότι αποδείχθηκε πως σκοτώθηκαν περισσότεροι άνθρωποι απ' ότι κατσαρίδες. Συνήθως η επιστήμη της χημείας έχει άμεση εφαρμογή με στρατηγική μακροχρόνιας εφαρμογής σε ζωντανά πειραματόζωα. Άρα θα αμφισβητήσω την νίκη γιατί απλώς αν νικούσαμε με όλες αυτές τις αηδίες, η τελευταία κατσαρίδα θα είχε πεθάνει με το πρώτο teza.

gponiri δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι μικροί σου φίλοι είναι μέσα στα τούβλα του τοίχου και σχεδιάζουν αντεπίθεση διαμέσου ανθεκτικότερου DNA, πράγμα που δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε εμείς. Γι' αυτό αν ήθελαν να μας εξολοθρεύσουν η καλύτερη στρατηγική θα ήταν να μας αφήσουν να νομίζουμε πως μπορούμε να τις εξολοθρεύσουμε. Το χημείο λειτουργεί με το μέρος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

teza, αεροζολ... προιον σουπερ μαρκετ για κοροιδα

 

fastlane - εππαγκελματικο προιον που κανει σιγουρα δουλεια. Οπως λεει και ο φιλος απο πανο, αν φερεις απολυμαντικη εταιρια θα σου βαλουν το ιδιο η και θα ψεκασουν με κανενα K-orthin h imperator και θα τα πληρωσεις τριπλασια.

 

Το ιδιο και με το λιπασμα. to argoflash που περνουν οι κυριουλες απο το σουπερ μαρκετ και δινουν τα ταληρακια αβερτα ειναι νερακι και δεν συγκρινετε σε συσταση και ποιοτητα με λιπασματα που πουλανε γεωποινικα μαγαζια

 

Και βασικα το ιδιο με ολα σχεδον τα προιοντα που εχουν τα καθε λογης super shop, teleshop ακομα και τα lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως τα δυνατα χημικα να μην ειναι για κλειστους χωρους...γι αυτο διαβαστε κ τις οδηγιες.

δηλ.το fastlane einai suriga σε στυλ σιλικονη ή εντελως υγρη μορφη κ ριχνεις λιγο σε γωνιες?

οι απολυμανσεις απο εταιριες δηλ araiwnoyn με νερο κ ψεκαζουν K-orthin h imperator?υγρη μορφη αυτα?προμηθευση απο γεωπονικα μαγαζια?η χρηση τους ειναι μονο για κατσαριδες μυρμιγκια ή εχουν αλλη χρηση κ συμπεριλαμβάνονται κ τα παραπανω?

1η φορα διαβαζω τοσα για απολυμανση,τζινο ασχολεισε με απολυμανσεις ή γεωπονικα ειδη κ τα ξερεις αυτα?

 

εγω αντι για αεροζολ,τεζα κτλ οταν σιχαινομαι να τις σκοτωσω με παπουτσια,παιρνω ενα αποσμητικο σπρευ κ αναπτηρα μπροστα κ γινεται μαχη με τις φλογες.με αεροζολ τεζα μισο σπρευ να ριξεις μετα απο κανα 5λεπτο πιανει κ μπορει κ να ξεφυγει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεωπονικη εχω βγαλει και εχουμε μαγαζι με διαφορα σχετικα προιοντα απο ειδη κηπου, ψεκαστηρες, αγροφαρμακα μεχρι ποντικοφαρμακα, κατσαριδοκτονα. μυγες, κουνουπια, κατσαριδες ειναι φιλοι μας λοοολ, πουλανε τρελα. Αφου λεο για πλακα να αρχισο να εκτρεφο ποντικια να τα ξαμολαο στα σπιτια χεχε

 

Αμα καλεσεις απολυμαντικη, θα σου ερθει με μια ψεκαστηρα και θα σου πεξει 10 ψιτ ψιτ, μπορει να βαλει κανα φαστλανε, κ-othrine αλλα οτι και να βαλει και αλλοιος να το λενε πιθανοτατα εχουν τις ιδιες χημικες ουσιες μεσα.

 

Τα φαρμακα αυτα ποιανουν γενικος εντομα, ψυλλους, μυρμηγκια, κουνουπια, κατσαριδες, μυγες.....στο μαγαζι δουλευουμε το imperator, k-otrhin, icon,φαστλανε, diazinon, ολα αποτελεσματικα για τετοιες δουλειες και με μεγαλη διαρκεια (μηνες αν δεν σφουγγαριζεις απο πανο απο εκει που ψεκασες).

 

Τα 3 πρωτα ειναι υγρα σε μικρα μπουκαλακια, βαζεις μια μεζουριτσα που εχουν σε ενα κιλο νερο και ψεκαζεις. Αχρωμα, αοσμα, ακυνδινα. Ο κινδυνος ειναι αν πιασεις το μπουκαλι αδιαλυτο και το κατεβασεις μονορουφι, οταν διαλυες και ψεκαζεις δεν υπαρχει προβλημα.

 

Το φαστλανε ειναι σωληναριο και βαζεις σταγονιτσες σαν πλαστελινη φαση οσο ενα σπυρακι ρυζι σε πολλα σημεια. Με τοσο μικρες σταγονιτσες που βαζεις τι να κανει σε ενα ανθρωπο?? Μια σταγονιτσα μπορει ομος να ξεκανει ολοκληρη φολια κατσαριδες γιατι το φαρμακο που τρωνε οταν πεθανουν διοχετευετε μεσα τους και το τρωνε και οι φιλεναδες της αφου ειναι κανιβαλοι και αντι για κηδεια τρωνε την πεθαμενη κατσαριδα.

 

Το διαζινον ειναι αυτο που ριχνεις απο την τουαλετα για να παει στην αποχετευση και τις ξεκανει. Αν βαλεις αυτο στην τουαλετα και ψεκασεις με ενα απο τα αλλα μεσα στο σπιτι, δεν θα μεινει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...