Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To σπασιμο ειναι οτι κοστιζει ακριβοτερα να αδυνατιζεις παρα να παχαινεις.

 

Θα συμφωνησω σε αυτο γιατι πρεπει να τρωμε συγκεκριμενες τροφες (βεβαια για καποιον που δεν μπορει οικονομικα θα μπει ενα κειμενο με μικρες συμβουλες) ευκολο για τον καθενα...

 

---------- Προσθήκη στις 16:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:12 ----------

 

Ειμαι 18, 1.80 υψος και 67 κιλα! Τον τελευταιο χρονο παω για περπατημα σχεδον καθημερινα ενω καποιες αλλες βολτα με ποδηλατο....

δεν θελω να χασω κανενα κιλο μιας και ειμαι μια χαρα απλα να φτιαξω λιγο το σωμα μου! Κανω κοιλιακους καθε μερα οπου εχω ενα μικρο προβλημα δεν ξερω αν κανω σωστα (η πλατη πρεπει να ακουμπαει τελειως κατω και μετα πρεπει να σηκωνεσαι μεχρι μπροστα στα γονατα?)

 

Δεν θελω να ειμαι καθολου μυωδεις και να φαινομαι "φουσκωτος" απλα να εχω καπως υποτυπωδεις κοιλιακους και να φαινομαι γυμνασμενος ελαφρα.... για τα χερια τι ασκηση προτεινετε?? Δεν θελω να φτιαξω μπρατσα απλα να ειναι γυμνασμενα,το ιδιο για το στηθος δεν θελω να ειναι φουσκωτο απλα καπως ανοιχτο και γυμνασμενο.... δεν ξερω τι ασκησεις χρειαζονται για ολα αυτα και αν θα πρεπει να εχω καποια συγκεκριμενη διατροφη,παντως σπανια τρωω φαστ φουντ,αλλα στο σπιτι πεφτει πολυ τηγανητο :-) ...οποτε θα ηθελα καποια συμβουλη! thanx!

 

Ειναι λιγα τα κιλα σου το ζητημα εδω ειναι να κανουμε καλη δουλεια ωστε να βαλεις ποιοτικα κιλα σιγα σιγα και οχι σαβουρα...Τα τηγανητα παντως μειωσετα και εσυ και οι γονεις σου...

 

Για της ασκησεις που λες σημερα στο γυμναστηριο θα κανω ενα video για αυτα που ζητησες και θα μπει εδω...Φανταζομαι εισαι γραμμένος σε καποιο...? Η εχεις καποια βαρη στο σπιτι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλο ειναι να το κανεις αν θελεις μιας και ετσι οπως παμε με βλεπω να περναω αλλη μια περιοδο με recor κρουασαν + κακαο (2 ευρω και τα 2). Ολες οι προτασεις ειναι καλοδεχουμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να το κανεις αν θελεις μιας και ετσι οπως παμε με βλεπω να περναω αλλη μια περιοδο με recor κρουασαν + κακαο (2 ευρω και τα 2). Ολες οι προτασεις ειναι καλοδεχουμενες.

 

Μην το κανεις αυτο....!! Παμε στα tips λοιπον κατι που μπορουν να κανουν ολοι..:

 

Αποφεύγετε τροφές πλούσιες σε αλεύρι και σιτηρά, όπως το ψωμί και τα ζυμαρικά. Τουλάχιστον για ένα διάστημα φροντίστε να καταναλώνετε μικρές μερίδες.

 

Αποφύγετε τις επεξεργασμένες τροφές (Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να αποφεύγονται έτοιμες τυποποιημένες τροφές, σάλτσες).

 

Φροντίστε να καταναλώνετε ημερησίως μία μερίδα με άμυλο, αλλά ποτέ στο βραδινό.

 

Προτιμήστε γαλακτοκομικά προϊόντα με λίγα λιπαρά.

 

Μειώστε το αλκοόλ.

 

Προτιμήστε το ελαιόλαδο και ξεχάστε το βούτυρο και όλα τα άλλα λίπη.

 

Μην ξεχνάτε να πίνετε άφθονο νερό.

 

Φροντίστε να κοιμάστε αρκετά.

 

Προτιμήστε φρούτα που είναι πλούσια σε φυτικές ίνες και φτωχά σε ζάχαρη, όπως είναι τα μήλα.

 

Το παραπανω κειμενο ειναι απο την σχολη που πηγαινα ''Μεταβολισμος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω σε αυτο γιατι πρεπει να τρωμε συγκεκριμενες τροφες (βεβαια για καποιον που δεν μπορει οικονομικα θα μπει ενα κειμενο με μικρες συμβουλες) ευκολο για τον καθενα...

 

---------- Προσθήκη στις 16:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:12 ----------

 

 

Ειναι λιγα τα κιλα σου το ζητημα εδω ειναι να κανουμε καλη δουλεια ωστε να βαλεις ποιοτικα κιλα σιγα σιγα και οχι σαβουρα...Τα τηγανητα παντως μειωσετα και εσυ και οι γονεις σου...

 

Για της ασκησεις που λες σημερα στο γυμναστηριο θα κανω ενα video για αυτα που ζητησες και θα μπει εδω...Φανταζομαι εισαι γραμμένος σε καποιο...? Η εχεις καποια βαρη στο σπιτι...?

 

Oχι δεν παω γυμναστηριο,στο σπιτι εχουμε ενα μονοζυγο 2 βαρακια τα οποια δεν τα χρηιμοποιω και αυτο για κοιλιακους... κατι αλλο οι καμψεις σε τι βοηθουν?? ευχαριστω!

 

44224%20copy.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θεματακι ξεκινησατε! Και εγω εδω και ενα μισο μηνα εχω αρχισει γυμναστικη, ειχα παρει ενα πολυοργανο με βαρη πριν 2-3 μηνες και εκανα γυμναστικη 5-6 φορες την εβδομαδα:

 

Δευτερα: πλατη, τρικεφαλοι και ελξεις σε μονοζυγο

Τριτη: Push ups, κοιλιακους

Τεταρτη: Ποδια,ομοι και ελξεις

Πεμπτη: Κοιλιακους

Παρασκευη: Στηθος, δικεφαλους, push ups

Σαββατο: Κοιλιακους, ελξεις

Και κυριακη δεν εκανα τιποτα.

 

Τα προγραμματακια για τα pushups, κοιλιακους, ελξεις ειναι αυτα και οσο περναν οι βδομαδες ανεβαζα επαναληψεις (στις ασκησεις στο πολυοργανο ανεβαζα βαρη). Απο διατροφη δεν το τηρουσα ιδιαιτερα αλλα προσεχα τα τηγανητα και γλυκα, αναψυκτικα ειναι κομενα εδω και καιρο. Μεχρι τωρα εχω δει αλλαγες και στο σωμα μου αλλα και στην δυναμη μου πχ στα push ups οταν ξεκινησα ημουν στα 15-20 max και τωρα ειμαι στα 75. Εδω και 2 βδομαδες σταματησα τις ασκησεις που εκανα και κατεβασα ενα προγραμμα που εινια καπως πιο ολοκληρωμενο (p90x λεγεται και υπαρχει στα γνωστα μερη 8gb περιπου) οπου διαρκει για 90 μερες και απο οσο εχω διαβασει κανει πολυ καλη δουλεια, ειδικα στην γραμμωση. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι η πρωτεινη τι ακριβως προσφαιρει σε καποιον που παιρνει, εχω διαβασει οτι οι μυες θεραπευονται πιο γρηγορα αλλα θα ηθελα καποιον να με διαφωτησει περισσοτερο.

 

Υ.Γ ειμαι 21 στο 1.76 υψος και 69 κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν παω γυμναστηριο,στο σπιτι εχουμε ενα μονοζυγο 2 βαρακια τα οποια δεν τα χρηιμοποιω και αυτο για κοιλιακους... κατι αλλο οι καμψεις σε τι βοηθουν?? ευχαριστω!

 

44224%20copy.jpg

 

Θεωρω οτι δεν ειναι αρκετα ενα μονοζυγω 1 ζευγαρι αλτηρες και ο παγκος των κοιλιακων...Οχι οτι δεν μπορεις να γυμναστεις μπορεις και παραμπορεις εγω πιο πιτσιρικας οταν πηγαιναμε στο χωριο της μητερας μου θυμαμαι σηκωνα πετρες και τετεια...

Αν εχω καταλαβει καλα θες μια τονικοτητα και λιγο πιο αναπτυξη μυικα...Μπορεις να ξεκινησεις με αυτα που εχεις αλλα καποια στιγμη η θα αγορασεις και αλλα η θα πας σε καποιο gym ( αν τελικα δεις οτι το γουσταρεις αυτο) Για της ασκησεις θα πρεπει να περιμενεις ως το απογευμα για το video οκ....?

Οι καμψεις δουλευουν τον πανο κορμο σου...αλλες μυικες ομαδες δουλευουν πιο πολυ και αλλες πιο λιγο...Ειναι μια καλη ασκηση οπως και οι ελξεις στο μονοζυγω που θεωρω απο της κορυφαιες

 

---------- Προσθήκη στις 16:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:38 ----------

 

Ωραιο θεματακι ξεκινησατε! Και εγω εδω και ενα μισο μηνα εχω αρχισει γυμναστικη, ειχα παρει ενα πολυοργανο με βαρη πριν 2-3 μηνες και εκανα γυμναστικη 5-6 φορες την εβδομαδα:

 

Δευτερα: πλατη, τρικεφαλοι και ελξεις σε μονοζυγο

Τριτη: Push ups, κοιλιακους

Τεταρτη: Ποδια,ομοι και ελξεις

Πεμπτη: Κοιλιακους

Παρασκευη: Στηθος, δικεφαλους, push ups

Σαββατο: Κοιλιακους, ελξεις

Και κυριακη δεν εκανα τιποτα.

 

Τα προγραμματακια για τα pushups, κοιλιακους, ελξεις ειναι αυτα και οσο περναν οι βδομαδες ανεβαζα επαναληψεις (στις ασκησεις στο πολυοργανο ανεβαζα βαρη). Απο διατροφη δεν το τηρουσα ιδιαιτερα αλλα προσεχα τα τηγανητα και γλυκα, αναψυκτικα ειναι κομενα εδω και καιρο. Μεχρι τωρα εχω δει αλλαγες και στο σωμα μου αλλα και στην δυναμη μου πχ στα push ups οταν ξεκινησα ημουν στα 15-20 max και τωρα ειμαι στα 75. Εδω και 2 βδομαδες σταματησα τις ασκησεις που εκανα και κατεβασα ενα προγραμμα που εινια καπως πιο ολοκληρωμενο (p90x λεγεται και υπαρχει στα γνωστα μερη 8gb περιπου) οπου διαρκει για 90 μερες και απο οσο εχω διαβασει κανει πολυ καλη δουλεια, ειδικα στην γραμμωση. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι η πρωτεινη τι ακριβως προσφαιρει σε καποιον που παιρνει, εχω διαβασει οτι οι μυες θεραπευονται πιο γρηγορα αλλα θα ηθελα καποιον να με διαφωτησει περισσοτερο.

 

Υ.Γ ειμαι 21 στο 1.76 υψος και 69 κιλα.

 

Μετα το νερο ειναι το κυριοτερο υλικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο το σωμα μας.Τρεφουν τους μυες τους βοηθουν να ειναι σε καλη κατασταση να λειτουργουν καλα και να αναπτυσονται.

Σε οσους ασχολουνται με βαρη ειναι απαραιτητες για την αυξηση μυικου ογκου αλλα και σε ολα τα γυμναζομενα ατομα και μη αποδιδουν χωρις κινδυνευουν απο μυικες κακωσεις.

Χωριζονται σε...:

 

Πρωτεινες αυξησης βαρους

Πρωτεινες καθαρης αναπτυξης

Πρωτεινες Ογκου

Συνδυασμοι Rx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το αν αξιζει να πάει κάποιος σε διατροφολόγο έχει κανείς κάποια άποψη ?

 

Εγώ ξεκίνησα πρόγραμμα διατροφής από διατροφολόγο τις τελευταίες 2 εβδομάδες και γενικά τα πάω καλά.

 

Δεν πολυπεινάω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι ευχαριστιέμαι και το φαγητό μου. Αυτό είναι και καλό βέβαια, γιατί από ένα σημείο και μετά συνειδητοποιείς ότι το φαγητό είναι και θα πρέπει να είναι βιολογική ανάγκη και όχι απόλαυση η οποία μας οδηγεί και στην υπερκατανάλωση τροφής.

 

Λόγω περιορισμένου χρόνου αυτή την εποχή έχω πάει μόλις 2 φορές γυμναστήριο, εντούτοις 1 κιλό το έχασα, πιθανώς μόνο από το πρόγραμμα διατροφής.

 

Το δύσκολο πάντως κομμάτι της διατροφής είναι το Σ/Κ που όλο και κάπου θα βγείς και ειδικά αν πας σε καμία ταβέρνα με παρέα, δεν μπορείς να κάθεσαι να τους κοιτάς.

Πραγματικό μαρτύριο. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Ειμαι 1.78 70 κιλα.Ειμαι κανονικος στο παχος απλα εχω λιγο κοιλια και στο πλαι που συζωρευται το λιπος.Κανω γυμναστηριο αρκετο καιρο και εχω κανει καποιο ογκο ,κανοντας ασκησεις των 3-4 σετ 8-10 επαναληψεις το καθενα.Εχω δει διαφορα αλλα δεν ξερω αν ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω για ογκο.Τωρα που θελω να κανω γραμμωση, ποσα σετ και ποσες επαναληψεις με τι διαλειματα ειναι ο ιδανικος συνδυασμος?

Απο διατροφη ωρες ωρες θα φαω ελαφρια με μια σαλατα με τονο το βραδυ η και τιποτα αλλα αυτο πχ για να αναπληρωσω το burger της προηγουμενης.Γενικα στη διατροφη ειμαι οτι να ναι και σκοπευω να μπω σε προγραμμα.Λοιπον καμια ιδεα για της ασκησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετα το νερο ειναι το κυριοτερο υλικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο το σωμα μας.Τρεφουν τους μυες τους βοηθουν να ειναι σε καλη κατασταση να λειτουργουν καλα και να αναπτυσονται.

Σε οσους ασχολουνται με βαρη ειναι απαραιτητες για την αυξηση μυικου ογκου αλλα και σε ολα τα γυμναζομενα ατομα και μη αποδιδουν χωρις κινδυνευουν απο μυικες κακωσεις.

Χωριζονται σε...:

 

Πρωτεινες αυξησης βαρους

Πρωτεινες καθαρης αναπτυξης

Πρωτεινες Ογκου

Συνδυασμοι Rx

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες θα τα κοιταξω τα διαφορετικα ειδη, αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν εχουν στον οργανισμο καποια παρενεργεια γιατι αυτον τον καιρο κανω μια θεραπια για την ακμη (isotrin) που επειδη τα χαπια ειναι καπως βαρια ανεβαζουν τις τιμες στο συκωτι, χοληστερινη και κανω καθε μηνα εξετασεις για να τα τσεκαρω. Οποτε εχεις ακουσει αν ανεβαιζουν τιποτα απο τις παραπανω τιμες; Αν ξεκινησω θα ρωτησω και τον γιατρο μου αν ειναι οκ αλλα ηθελα να παρω μια πρωτη γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις πληροφοριες θα τα κοιταξω τα διαφορετικα ειδη, αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν εχουν στον οργανισμο καποια παρενεργεια γιατι αυτον τον καιρο κανω μια θεραπια για την ακμη (isotrin) που επειδη τα χαπια ειναι καπως βαρια ανεβαζουν τις τιμες στο συκωτι, χοληστερινη και κανω καθε μηνα εξετασεις για να τα τσεκαρω. Οποτε εχεις ακουσει αν ανεβαιζουν τιποτα απο τις παραπανω τιμες; Αν ξεκινησω θα ρωτησω και τον γιατρο μου αν ειναι οκ αλλα ηθελα να παρω μια πρωτη γνωμη.

 

Σε ποσοτητες ανω τον 2,5 γρ. - 3,5 γρ επι ενα κιλου σωματικου βαρους ενδεχεται να δημιουργησουν αρκετη ''δουλεια'' σε νεφρα και συκωτη. Δεν εχω καποια εκθεση,μελετη βιβλιογραφεια για αυτο...Σκεψου το απλα το περισσοτερο δεν ειναι παντα η καλυτερη οδος και για πιο λογο βεβαια..Εαν δεν κατεβενεις σε αγωνες η δεν βγαζεις λεφτα απο το κορμι σου δεν βλεπω τον λογο να τον επιβαρυνεις τοσο...Εισαι 69 kgr's θεωρω οτι 100 gr πρωτεινης καθημερινα ισως και λιγο παραπανω θα εισαι οκ...

 

Σαφως και θα ρωτησεις τον γιατρο σου, αν και το πιο πιθανο ειναι να σε κραξει...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δευτερα: πλατη, τρικεφαλοι και ελξεις σε μονοζυγο

Τριτη: Push ups, κοιλιακους

Τεταρτη: Ποδια,ομοι και ελξεις

Πεμπτη: Κοιλιακους

Παρασκευη: Στηθος, δικεφαλους, push ups

Σαββατο: Κοιλιακους, ελξεις

Και κυριακη δεν εκανα τιποτα.

 

Τα προγραμματακια για τα pushups, κοιλιακους, ελξεις ειναι αυτα και οσο περναν οι βδομαδες ανεβαζα επαναληψεις (στις ασκησεις στο πολυοργανο ανεβαζα βαρη). .

 

Υ.Γ ειμαι 21 στο 1.76 υψος και 69 κιλα.

 

 

Σνικ θα σου πρότεινα να συνδυάζεις τις ασκήσεις κάπως έτσι: Ώμους - τρικέφαλα, στήθος - δικέφαλα (αν και θα προτιμούσα το στήθος να το κάνεις μόνο του, μιας και είναι μεγάλος μυς) και πλάτη μόνη της. Κοιλιακούς ραχιαίους για ζέσταμα.

Επίσης για γράμμωση δεν είναι καλή η πυραμίδα, να έχεις σταθερά κιλά και επαναλήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Ειμαι 1.78 70 κιλα.Ειμαι κανονικος στο παχος απλα εχω λιγο κοιλια και στο πλαι που συζωρευται το λιπος.Κανω γυμναστηριο αρκετο καιρο και εχω κανει καποιο ογκο ,κανοντας ασκησεις των 3-4 σετ 8-10 επαναληψεις το καθενα.Εχω δει διαφορα αλλα δεν ξερω αν ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω για ογκο.Τωρα που θελω να κανω γραμμωση, ποσα σετ και ποσες επαναληψεις με τι διαλειματα ειναι ο ιδανικος συνδυασμος?

Απο διατροφη ωρες ωρες θα φαω ελαφρια με μια σαλατα με τονο το βραδυ η και τιποτα αλλα αυτο πχ για να αναπληρωσω το burger της προηγουμενης.Γενικα στη διατροφη ειμαι οτι να ναι και σκοπευω να μπω σε προγραμμα.Λοιπον καμια ιδεα για της ασκησεις?

 

Τρια πραγματα...

 

ΔΙΑΤΡΟΦΗ

ΑΕΡΟΒΙΑ

Οχι παρα πολυ λιγα κιλα δηλ...μην μου παιρνεις το πεντοκιλο να προκαλεις τους μυες σου η προπονηση σου θα πρεπει να εχει αρκετη ενταση και σχετικα καλη ξεκουραση αναμεσα στα σετ...Θα επιμεινω στην ΔΙΑΤΡΟΦΗ και το αεροβιο κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρια πραγματα...

 

ΔΙΑΤΡΟΦΗ

ΑΕΡΟΒΙΑ

Οχι παρα πολυ λιγα κιλα δηλ...μην μου παιρνεις το πεντοκιλο να προκαλεις τους μυες σου η προπονηση σου θα πρεπει να εχει αρκετη ενταση και σχετικα καλη ξεκουραση αναμεσα στα σετ...Θα επιμεινω στην ΔΙΑΤΡΟΦΗ και το αεροβιο κομματι.

Διατροφη σιγουρα αλλα οσον αφορα το κομματι της γυμναστικης 20-25 επαναληψεις ειναι οκ?Θα αρχισω κολυμπι αντι για αεροβια και πιστευω να με καλυπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι δεν ειναι αρκετα ενα μονοζυγω 1 ζευγαρι αλτηρες και ο παγκος των κοιλιακων...Οχι οτι δεν μπορεις να γυμναστεις μπορεις και παραμπορεις εγω πιο πιτσιρικας οταν πηγαιναμε στο χωριο της μητερας μου θυμαμαι σηκωνα πετρες και τετεια...

Αν εχω καταλαβει καλα θες μια τονικοτητα και λιγο πιο αναπτυξη μυικα...Μπορεις να ξεκινησεις με αυτα που εχεις αλλα καποια στιγμη η θα αγορασεις και αλλα η θα πας σε καποιο gym ( αν τελικα δεις οτι το γουσταρεις αυτο) Για της ασκησεις θα πρεπει να περιμενεις ως το απογευμα για το video οκ....?

Οι καμψεις δουλευουν τον πανο κορμο σου...αλλες μυικες ομαδες δουλευουν πιο πολυ και αλλες πιο λιγο...Ειναι μια καλη ασκηση οπως και οι ελξεις στο μονοζυγω που θεωρω απο της κορυφαιες

 

Μυικα οχι δεν με ενδιαφερει καθολου, για να καταλαβετε καλυτερα,στυλ τετοιο... οκ για το βιντεο! Thx

 

15occ4p.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διατροφη σιγουρα αλλα οσον αφορα το κομματι της γυμναστικης 20-25 επαναληψεις ειναι οκ?Θα αρχισω κολυμπι αντι για αεροβια και πιστευω να με καλυπτει.

 

Θεωρω οτι το κολυμπι δεν ειναι οτι καλυτερο στο θεμα της λιποδιαλυσης ισως να ειναι και η χειροτερη επιλογη απο διαδρομο,ποδηλατο κτλ...Λογω νερου η θερμογέννηση είναι περιορισμένη...

 

Για της ασκησεις σου προτεινω σουπερ σετ...Θα γραψω ενα αναλυτικο κειμενο...Χρειαζεσαι ενταση και αυξημενους παλμους καρδιας....ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

 

Γραμωσει = ΔΙΑΤΡΟΦΗ...

 

---------- Προσθήκη στις 18:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:07 ----------

 

Μυικα οχι δεν με ενδιαφερει καθολου, για να καταλαβετε καλυτερα,στυλ τετοιο... οκ για το βιντεο! Thx

 

15occ4p.jpg

 

Ειδες τελικα γουστα ειναι αυτα παω πασο...Για τον συγκεκριμενο σωματοτυπο πιστευω οτι μπορουμε να τον καταφερουμε και με εκγυμναση μονο στο σπιτι με αυτα που εχεις...Δεν ειναι κατι δυσκολο δεν θα εχεις προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...