Προς το περιεχόμενο

Αιμοροϊδες


arianos16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις και ειδικά τον qsis που ήταν αναλυτικότατος.

Μου έμεινε όμως μια απορία. Τελικά γαστρεντερολόγο χρειάζομαι η χειρούργο?

Από εδώ δηλαδή στο πεδίο ειδικότητα ποια είναι αυτή που πρέπει να επιλέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε μου εμενα μονο  χειρουργοι με εχουν δει γιατι σε χειρουργους με εστελναν 

 

αλλα απο οσο νομιζω υπαρχουν χειρουργοι που ειναι και  γαστρεντερολογοι  , κατι τετοιο μαλλον ειναι το πιο ιδανικο 

 

αν τελικα ομως χρειαστεις επεμβαση χειρουργος ειναι αυτος που θα τη κανει, οποτε καλυτερα κοιτα απευθειας για τετοιο

 

μπορει να γλιτωσεις ενα δαχτυλακι σε περιπτωση που ο ενας σε στειλει στον αλλο :lol:

 

επισης επειδη μερικοι μπορει να ειναι butcher-happy ψαξτο λιγο αν  σου μιλησουν για επεμβαση (δες και καναν αλλο ή καποιον πιο εξειδικευμενο) 

μην πας και σε "περιποιηθουν" για ψιλου πηδημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά είναι δυνατόν να πάω με κάτι ελαφρύ και να με σφάξουν?

Αλλά και πάλι δεν κατάλαβα, να πάω δηλαδή κατευθείαν σε χειρούργο? Κι αν δεν είναι και γαστρεντερολόγος?

Η επίσημη ειδικότητα του κώλου ποια είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι θεμα χειρουργου. 

 

τωρα για το αν θα θελησουν να σε σφαξουν για κατι ελαφρυ δε ξερω και καλυτερα να μη το ελεγα 

απλα οπως ανεφερα και σε παραπανω ποστ οι χασαπακλες του στρατου ηθελαν να με σφαξουν (εχουν συνηθισει αλλωστε να πηγαινουν φανταροι εκει και να ζητανε επεμβασεις για οτιδηποτε προκειμενου να παρουν αδειες, πραγμα που εμενα δε με πολυενδιεφερε , με ενδιεφερε το προβλημα μου )

κανεις βεβαια δε μου ειπε οτι ειναι ακρως απαραιτητο οποτε τους πηγαινα εκει τη κουνεντα ("γιατρε ειμαι σε κατασταση που οπωσδηποτε πρεπει να γινει αυτο;;" )  , αλλα ελεγαν οτι θα ανακουφιζομουν (μπορει να ηθελαν να εξασκηθουν πανω μου :lol: )

 

εγω προτιμησα να ζητησω και τη γνωμη γιατρου δικου μου που εμπιστευομαι περισσοτερο και απεκλεισε αμεσα αυτο το ενδεχομενο λεγοντας μου πώς δεν υπαρχει λογος και φυσικα αυτον εμπιστευτηκα στο τελος 

 

οτιδηποτε επεμβαση κανεις αλλωστε μπορει παντα να εχει παρενεργειες , συνεπως δε τις κανουμε για πλακα αυτο ειναι το ηθικο διδαγμα

αλλα επειδη γιατροι δεν ειμαστε εγω κι εσυ για να κρινουμε, απλα σου λεω οτι αν τεθει τετοιο θεμα ψαξτο πρωτα καλα πριν κανεις το οτιδηποτε 

μην αφησεις το καθε τυχαρπαστο να σε σφαξει 

 

αιμορροειδοπαθεια** παντως να ξερεις οτι εχει πολυς κοσμος γυρω σου (εγω αφου το επαθα ανακαλυψα πανω στη κουβεντα οτι εχουν και κοντινοι μου ανθρωποι που ξερω  χρονια)  , δεν ειναι ολοι εγχειρισμενοι , αυτο κατι λεει 

 

επεμβαση συνηθως εχουν κανει ατομα που τους ταλαιπωρουσε χρονια το θεμα και δεν ηταν και τοσο απλο 

 

**που θα πρεπε να ειναι και ο τιτλος του θεματος μιας και αιμορροειδες εχουμε ολοι , αυτο που παθαινεις λεγεται αιμορροειδοπαθεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν οι γενικοί χειρουργοί και οι χειρουργοί ειδικοτήτων. Αν πας σε καρδιοχειρούργο προφανώς δε θα βγάλεις άκρη. Αν πας σε γενικό, επειδή η διαδικασία είναι τυπική, ίσως βγάλεις άκρη, αλλά δε το προτείνω για διάφορους λόγους. Στη θέση σου θα έψαχνα γαστρεντερολόγο ακόμα και αν δεν είναι χειρουργός. Αιμορροΐδες είναι, δεν είναι κάτι ψαγμένο. Αν κρίνει πως χρειάζεται κάποια επέμβαση (που μπορεί να το κρίνει) είτε θα σου πει πως μπορεί να το κάνει ο ίδιος, είτε θα σε παραπέμψει ο ίδιος κάπου. Στην τελική ρώτα από το τηλέφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα πάω σε γιατρό οεπυυ και δεν βλέπω στις επιλογές ειδικοτήτων χειρούργο με τέτοια ειδίκευση μάλλον πρέπει να πάω αναγκαστικά σε γαστρεντερολόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολόκληρη ή σε φέτες; :huh:

 

Φέτες.

 

Κουμπαράς είναι ο κώλος σου κτλ

 

Ήρθε εκείνη η στιγμή που εγώ μιλάω σοβαρά και εσύ το τρολλάρεις το θέμα; ;ρ

 

 

Ινφο: http://www.lakonika-proionta.gr/index.php/2011-04-04-08-35-12/313-2011-07-05-17-36-22

 

Αν δεν ξέρουν οι Παπάδες, ποιος θα ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά ο στάτους δε διάβασε την ενδέκατη συμβουλή:

 

11) Τα τοπικά επιθέματα αγγουριού ανακουφίζουν πολύ τις αιμορροΐδες.

Θεραπιες για αιμοροιδες συζητάμε, όχι για σαλάτα κύριε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρώτα τον Λουξ που πήγε γυναικολογία για τα μνια να σου πει πόσο γουστάρει.;ρ

Εμενα λες; 

 

Anyway, για αιμοροϊδες δε χρειαζεται γιατρος.. Apple cider vinegar. Google it..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...