Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για Ιδιωτική ασφάλεια Ζωής /ΥΓΕΙΑΣ


neXTgen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την ασφάλεια ζωής στην ING: Έχω ακούσει ότι υπάρχουν καθυστερήσεις στις καταβολές αποζημιώσεων από ασφαλιστήρια ζωής στην συγκεκριμένη εταιρεία. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο;;

 

Ευχαριστώ.

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει, αλλά γνωρίζω για ολική εξαγορά συμβολαίου ασφάλισης κεφαλαίου/επενδύσεων στη συγκεκριμένη εταιρεία που έγινε πριν λίγες εβδομάδες (η εξαγορά δηλαδή) και τα λεφτά δόθηκαν στον ασφαλισμένο σε λίγες εργάσιμες, χωρίς καθυστερήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ολοι θα θελουν να καθυστερησουν γιατι φανταστειτε εναν λογαριασμο μυριων να τοκιζεται οσο καθυστερουν!!!

@τακις_κολλ αναλογα με την χωρα που εισαι τα πακετα+τιμες+αυστηρη αντιμετωπιση αλλαζουν...βρες καποιον που να χει αρκετες εταιριες στην χωρα που εισαι.σχεδον σε καθε χωρα υπαρχουν στανταρτ οι μεγαλες.MetLife,allianz,aig,generali,ing,axa,bupa, κτλ. ισως να εβρισκες καποια ελληνικη που να σε υποστηριζει και στο εξωτερικο.http://www.relbanks.com/top-insurance-companies/world

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες μεγάλες ελληνικές εταιρείες στην Ελλάδα προσφέρουν στους εργαζόμενους τους και ιδιωτική ασφάλιση υγείας.

Για αυτές τι παίζει; Γίνεται κάποια κράτηση από μισθό; (Με τη σύμφωνη γνώμη-υπογραφή του εργαζομένου φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ομαδικες αυτες.χαμηλου κοστους και δεν σου προσφερουν πολλα δηλ.εχουν μεγαλη απαλαγη κτλ.

υποθετω οτι καποιες εταιριες τις συμφερει γιατι τα βαζουν στα εξοδα της εταιρειας.

στην αμερικη ισως και καποιοι εδω αν καποιος παιθανει την αποζημιωση την επαιρνε η εταιρεια...

Τεσπα το κυριοτερα ειναι οτι οι περισσοτεροι επαναπαυτηκαν οτι ειχαν ασφαλεια και οταν εφυγαν απο την δουλεια ή παθαν κατι μετα αντε βρες εταιρεια να σε ασφαλισει...γι αυτο καλο ειναι να κανεις για συμπληρωμα της απαλλαγης αλλα και κυριως να σαι καλυμενος περα του ομαδικου και την πιο φτηνη ιδιωτικη.Δηλ.κανα 200-300ε τον χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εμείς στην εταιρία έχουμε ομαδικό της εθνικής. Εχω κανει 2 εγχειρήσεις σε ιδιωτική κλινική και η Εθνική μου επέστρεψε το 80% του κεφαλαίου. Αρα την βρίσκω μια χαρά παιδιά. Τωρα για σύνταξη κλπ δεν ξέρω διότι ακομα στα 39.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε και μια ατομικη την πιο φτηνη εστω και σε αλλη εταιρεια αν σε δεχτουν...<br />στις ομαδικες μολις φυγεις απο την δουλεια(για οποιονδηποτε λογο) διακοπτεται και μενεις ξεκρεμαστος.αν εχεις μια ατομικη καλυπτεσαι και μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα.πιστευω και εγω οτι η ιδιωτικη ασφαλεια ειναι μονοδρομος σημερα.προσωπικα εχω εθνικη ασφαλιστικη 20 χρονια.την εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες με προσφατη τον απριλιο 2013 οπου νοσηλευτηκε η γυναικα μου,εχει χρονια ρευματοειδη αρθριτιδα, στο metropolitan για ενα μηνα,χωρις να κανει χειρουργειο.η συνολικη δαπανη ηταν 29000 ευρω.δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω.συμφωνω ομως οτι ειναι τσουχτερη στο κοστος,αφου πληρωνω 630 ευρω το τριμηνο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι τιμες ξεκινανε απο 300ε με απαλλαγη 1500ε γ θεση....για ηλικιες κατω των 30.

απο γενναρη 13' παρα πολλες σταματησαν τα ισοβια και τα καναν ετησια ανανεουμενα=fail

 

 

εχουν κυκλοφορησει και ασφαλειες που η απαλλαγη ειναι μεχρι ενα ποσο αλλα αν συμμετεχει εστω και για μικρο ποσο το ταμειο(κρατικη ασφαλεια) που εχεις τοτε δεν το πληρωνεις ουτε την απαλλαγη...
αυτα που πρεπει να κοιταμε εφοσον μιλαμε για ασφαλιση υγειας..
-σε ποια κατηγορια δωματιου θα ναι η νοσηλεια και τι γινετε αν εισαι σε δικλινο και θες μονοκλινο ή λουξ.πληρωνεις μονο διαφορα τιμής δωματιου ή και αυξηση τιμων στα υλικα+εξετασεις+αμοιβες γιατρων.

-μεχρι ποσες μερες μπορεις να χεις νοσηλια
-αν υπαρχει προγραμμα χωρις περιορισμο στις αμοιβες γιατρων(εχουν πινακα αμοιβων)
-αν δεινει πληρη αποζημιωση για εξωνοσοκομειακους γιατρους
-αν περιλαμβανει τα φαρμακα

-αν περιλαμβανουν φπα σε νοσηλεια
-οδοντιατρικα+οφθαλμολογικα προγραμματα (αν υπαρχουν)
-τα 500-700-1/1,5μυριο που σε καλυπτουν ειναι ανα περιστατικο ή ανα ετος
-αν καλυπτουν τοκετο , επεμβάσεις ματιών, πλαστικές επεμβάσεις για αισθητικούς λόγους κτλ
-αν εχουν ολες οι εταιριες αναπροσαρμογη τιμης καθε χρονο.ποσο?και μεχρι ποιο ποσο.
-φυσικοθεραπειες
-καρκινο-χημειοθεραπειες-αιμοκαθαρση
και ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ αν ειναι ισοβιο και οχι οριο ηλικιας στα 65 ή ετησιως ανανεουμενο.

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να πας σε πρακτορειο που να χει πολλες εταιριες.(γραψε στο google ασφαλεια υγειας.αν δεν βρεις ασε να ψαξω εγω και γραφω τα λινκ)
Θα του πεις οτι ψαχνεις για ισοβια ασφαλιση και μονο.ποιες εταιριες δεινουν?αφου σου πει μετα ξεκινας με το παραπανω ποστ να δεις ποια υπερεχει...

βασικο ειναι να ξερεις μεχρι που μπορεις να φτασεις οικονομικα...π.χ. υπαρχουν με 300ε και μεχρι 2χιλ. ανα ετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εμεςινα μου προτεινανε interamerican optimum ,αλλα βλεπω εχει εχει περιορισμους σε ποικιλια γιατρον ,δεν εχει απο οτι ειδα καθολου οδιοντιατικη καλυψη ουτε δερματολογους και ειναι μου φαινετε ακριβο 712 ευρω/χρονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...