Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η αναβάθμιση των Windows Phone 7.8 στις συμβατές συσκευές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο lumia 800  πως αλλαζω το bing σε google μετα την αναβαθμιση???

 

Ρυθμισεις -> εφαρμογες->internet explorer->προεπιλεγμενη υπηρεσια παροχης αναζητησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wifi τελικα νομιζω μενει ανοιχτο. Ισως εφτεγε οτι δεν ειχα καλο σημα. Για την επιλογη στα settings ομως για ορισμο του google ως search engine στον explorer εχω προβλημα, δεν υπαρχει σε μενα. Οπως επισης δεν μπορω να ενεργοποιησω τα live tiles απο apps που το υποστηριζουν. Μονο 2 einai on και στα αλλα δεν μπορω να επιλεξω την επιλογη turn on. παιζει να θελουν update για 7.8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το wifi δεν ξερω τι λετε, αφου ερχονται μηνυματα απο το msn μεσω του messages και απο το whatsapp. Για ποια apps δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τα live tiles; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν και οι 2 εφαρμογες επιλογη ενεργοποιησης μεσα απο το Interface τους. Ειναι on Και τα 2;

 

ναι.. ήταν on η επιλογή μέσα απο τη εφαρμογη.. την εκανα off και ξανα on μεσα απο την εφαρμογη και μπηκε on και στα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτέλεσα και το Ccleaner...ακομα τίποτα...ακομα μου βγαζει οτι η εκδοση που θελω να εγκαταστησω ειναι παλιοτερη απο αυτην που εχω εγκαταστησει στο συστημα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεισιμοποιησα ενα προγραμμα ...δεν θυμαμαι ποιο...κατι παπατζες εκανε...εκανε εγκατασταση το zune τελικα...εκανα restart...και παειιιιι...κολλησε το συμπαν....!!!γαμω το update που ηθελα...μην σωσω και το παρω ποτε...ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα ήρθε.

HTC Trophy :)

φιλε σε ενημερωσε το zune απο μονο του οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση και επειτα την εκανεσ εγκατασταση? 'η εκανεσ καποιο κολπο? γιατι και εγω το trophy εχω αλλα μου λεει πωσ η συσκευη μου ειναι up to date.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ειχε αναφορα στα sms.

 

τα apps τον windows phone 8 ειναι ασυμβατα με τα 7.8

 

παντα ειχε αναφορα στα sms.

 

τα apps τον windows phone 8 ειναι ασυμβατα με τα 7.8

της 7.8 ειναι συμβατα με τα 8.

φιλε εγω εχω  το trophy αλλα μεσω του zune  κοιταω για update αλλα τπτ, μου λεει πωσ η συσκευη μου ειναι up to date. ισχυει και για μενα αυτη η διαδικασια που ανεφερεσ και στο αλλο το παληκαρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, ύστερα από 100άδες προσπάθειες να περάσω το 7.8 στο lg e900, τα κατάφερα ακολουθώντας τα παρακάτω:

 

όλες οι επιλογές για region, γλώσσα και τα λοιπά σε english (united states)

 

και μετά από τις ρυθμίσεις του δικτύου, αλλάζεις το APN βάζοντας τις ρυθμίσεις του παρόχου σου μαζί με τα ακόλουθα:

Proxy server/URL: 109.169.40.229 

Proxy port: 8080

 

π.χ. εγώ για vodafone έβαλα internet.vodafone.gr, τα proxy που λέω παραπάνω και όλα τα άλλα άδεια

 

με αυτά τα στοιχεία, με το wifi κλειστό, και τα data ανοιχτά, με την 2-3 προσπάθεια για ενημέρωση, το zune έβγαλε κανονικά τις ενημερώσεις, χωρίς να χρειάζεται να αποσυνδέομαι από το internet. απλά, όταν ψάχνει το zune μπορεί να κάνει και κάνα 4λεπτο να βγάλει αποτελέσματα.

 

εδώ αναφέρεται η εν λόγω μέθοδος και αυτό που πετυχαίνεις είναι να κάνεις το zune να νομίζει ότι είσαι uk (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, ύστερα από 100άδες προσπάθειες να περάσω το 7.8 στο lg e900, τα κατάφερα ακολουθώντας τα παρακάτω:

 

όλες οι επιλογές για region, γλώσσα και τα λοιπά σε english (united states)

 

και μετά από τις ρυθμίσεις του δικτύου, αλλάζεις το APN βάζοντας τις ρυθμίσεις του παρόχου σου μαζί με τα ακόλουθα:

Proxy server/URL: 109.169.40.229 

Proxy port: 8080

 

π.χ. εγώ για vodafone έβαλα internet.vodafone.gr, τα proxy που λέω παραπάνω και όλα τα άλλα άδεια

 

με αυτά τα στοιχεία, με το wifi κλειστό, και τα data ανοιχτά, με την 2-3 προσπάθεια για ενημέρωση, το zune έβγαλε κανονικά τις ενημερώσεις, χωρίς να χρειάζεται να αποσυνδέομαι από το internet. απλά, όταν ψάχνει το zune μπορεί να κάνει και κάνα 4λεπτο να βγάλει αποτελέσματα.

 

εδώ αναφέρεται η εν λόγω μέθοδος και αυτό που πετυχαίνεις είναι να κάνεις το zune να νομίζει ότι είσαι uk (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ :P )

Bless you johnieXoX 

υστερα απο άπειρες προσπάθειες με τη άλλη μέθοδο, κατάφερα και έβαλα τα updates

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...