Προς το περιεχόμενο

Καθυστερουν να ανοιξουν τα εγγραφα του office


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη δουλεια εχω ενα pc με win xp pro gr και office 2003 .Δουλευει κανονικα αλλα οταν παω να ανοιξω ενα εγγραφο του office καθυστερει παρα πολυ.Μεχρι και 1 λεπτο κανει.Εκανα ανασυγκροτηση δισκων , επανεγκατασταση του office αλλα καμμια βελτιωη.Καμμια ιδεα ???? Ευχαριστω. :smile: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι χαμηλής ισχύος το pc, τρέξε κανένα spybot κανένα αντιικό κλπ. Στο δικό μου το spybot μου έβγαλε ένα σωρό προβλήματα τα διόρθωσε και το pc επανήλθε. Αλλά πρόβλημα είχα και σε άλλα προγράμματα και κυρίως στο internet και όχι μόνο στο office. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc αυτο δεν μπαινει στο internet.Ειναι καθαρα για office εφαρμογες.Ειναι Ρ4 στα 1,8 και καλα τα παει σε ολα τα αλλα. :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένο antivirus που ελέγχει για ιούς με το "άνοιγμα" της εφαρμογής; Πιθανόν να φταίει αυτό.

 

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένο antivirus που ελέγχει για ιούς με το "άνοιγμα" της εφαρμογής; Πιθανόν να φταίει αυτό.

 

 

Φιλικά

 

Ουτε antivirus ουτε αλλο τιποτα δεν εχει το pc. :-? :-? :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο

C:\Documents and Settings\$User$\Application Data\Microsoft\Templates όπου $User$ το login UserName σου

και σβήσε το normal.dot ή άν έχεις ενδοιασμούς μετονόμασε το για να το επαναφέρεις αν κάτι δεν πάει καλά.

Κανονικά το Word θα στο ξαναφτιάξει όταν ξαναμπείς και ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα σου.

Αν δεν δείς διαφορά, δοκίμασε να κάνεις το ίδιο και σε άλλα περίεργα Folder του Word.

Για το ποιά είναι αυτά τα περίεργα Folder κοίτα στο Εργαλεία->Επιλογές και Θέσεις Αρχείων.

Αυτά που συνήθως έχουν πρόβλημα είναι

τα Πρότυπα Χρήστη ή Πρότυπα ομάδας

το Εργαλεία και

το Εκκίνηση.

Εμένα κατά καιρούς παθαίνει κάτι το Excel και όταν πάω να το ανοίξω κρεμάει.

Όταν όμως σβήσω το αρχείο Excel.xlb από το folder

C:\Documents and Settings\$User$\Application Data\Microsoft\Excel είναι όλα ΟΚ.

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο

C:\Documents and Settings\$User$\Application Data\Microsoft\Templates όπου $User$ το login UserName σου

και σβήσε το normal.dot ή άν έχεις ενδοιασμούς μετονόμασε το για να το επαναφέρεις αν κάτι δεν πάει καλά.

Κανονικά το Word θα στο ξαναφτιάξει όταν ξαναμπείς και ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα σου.

Αν δεν δείς διαφορά' date=' δοκίμασε να κάνεις το ίδιο και σε άλλα περίεργα Folder του Word.

Για το ποιά είναι αυτά τα περίεργα Folder κοίτα στο Εργαλεία->Επιλογές και Θέσεις Αρχείων.

Αυτά που συνήθως έχουν πρόβλημα είναι

τα [b']Πρότυπα Χρήστη[/b] ή Πρότυπα ομάδας

το Εργαλεία και

το Εκκίνηση.

Εμένα κατά καιρούς παθαίνει κάτι το Excel και όταν πάω να το ανοίξω κρεμάει.

Όταν όμως σβήσω το αρχείο Excel.xlb από το folder

C:\Documents and Settings\$User$\Application Data\Microsoft\Excel είναι όλα ΟΚ.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Ευχαριστω.Θα το δοκιμασω αυριο πρωι και θα σας πω. :smile: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...