Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να φτιαξω δικη μου ιστοσελιδα;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να φτιαξω μια ιστοσελιδα που να ανεβαζω αστεια αρχεια. πως ακριβως θα το κανω; ειμαι εντελος αρχαριος σε ολα! πρεπει πρωτα να καταχωρησω καποιο domain; και για να το εμφανιζει στο google τι πρεπει να κανω; και πως μπορω να βαλω εναν μετρητη, ωστε να βλεπω ποιοι μπαινουν καθημερινα στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιντεο θελω να ανεβασω και κυριως μεγαλα αρχεια. καλα και να βαλω καμμια διαφημισουλα δεν με χαλαει.. αλλα για να μην τα πολυλογω, καποιο προγραμμα για αρχη, για να ασχοληθω με την δημιουργια ιστοσελιδων και θα δουμε στην πορεια τι θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia na arxiseis na ftiaxneis aples selides, na eksikiotheis me to olo thema tis kataskevis selidon me eukolo tropo alla kai na matheis arketa pragmatakia gia HTML bres to Macromedia Dreamweaver. Kata tin gnomi mou einai oti kalitero. Exei design view gia na doulepseis se grafiko perivalon, code view gia na arxiseis na matheneis HTML (kapoia stigmi to design view den tha sou ftasei pistepse me) kai exei kai re references gia diavasma oste na mporeseis monos sou na liseis ta provlimata pou pithanon na prokipsoun. Pragmatika aksizei ton kopo.

 

Gia web hosting des auto: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=104806&page=1&highlight=free+hosting

 

Pempto post apo tin arxi. O kostastnt exei kanei apistefti douleia! Exei dosei liseis gia oles tis anages web hosting. An stin teliki deis oti tipota den sou ftanei, apla kane polla acounts me links apo to ena sto allo.

 

Gia otidipote allo rota elefthera kai euxaristos tha se voithiso, an mporo bebaia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μια απορία στο Front page.Θέλω η αρχική μου σελίδα να με μεταφέρει στην επόμενη αυτόματα, πως θα γίνει?

Επίσης θέλω να κάνω μερικές φωτό να εναλάσσονται στο ίδιο σημείο...γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αυτόματη μεταφορά στην επόμενη σελίδα βάλε στον κώδικα σου μέσα στο head το εξής :

 

<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="0;URL=main.html">

 

το content=0 σημαίνει πόσα δευτερόλεπτα περιμένει η σελίδα (αφού γίνει load ολόκληρη) πριν σε πάει αυτόματα στην επόμενη (εν προκειμένω στην main.html). Eδώ η τιμή είναι 0 δηλαδή δεν περιμένει καθόλου, αν βάλεις 5 θα περιμένει 5 sec κοκ.

 

Για την εναλλαγή των photοs χρησιμοποίησε κάποιο javascript από αυτά που περιέχονται εδω > http://www.javascriptkit.com/script/cutindex21.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...