Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη εταιριας σταθερης τηλεφωνιας...για τους συντηρητικους!


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι εδω και καιρο για τις διαφορες 'ευκαιριες' που παρουσιαζουν οι εναλλακτικοι τηλεπικοινωνιακοι φορεις στην σταθερη τηλεφωνια.

Καθε μερα ανακοινωνονται νεες προσφορες απο καποια εταιρια, καθε μερα φαινεται να αλλαζουν τα δεδομενα για το ποιος παροχος ειναι φτηνοτερος/καλυτερος/αξιοπιστος.

 

Με δεδομενο οτι ο οτε ειναι ακριβος για αυτα που θελω(πολλα υπεραστικα), αλλα επισης με δεδομενο οτι δεν εχω ορεξη να αλλαζω συνεχεια παροχο ουτε θελω να εχω τα προβληματα που εχουν καταγραφει κι εδω στο Insomnia απο πολλους χρηστες(κομπινες απο τις εταιριες με τις χρεωσεις, ελλιπης εξυπηρετηση, δυσκολιες στην αλλαγη φορεα κλπ), τι θα προτεινατε σε καποιον που σκεφτεται να κανει το βημα και να φυγει απο οτε αλλα απο την αλλη δεν εχει τον χρονο και την διαθεση καθε μερα να αναλωνεται σε συγκριτικα τεστ για το ποια ειναι καλυτερη εταιρια και τον συμφερει? Σιγουρα παντως το ιδανικο δεν ειναι να φυγεις απο τον οτε και να πεσεις στα διχτυα μιας εταιριας που σημερα ειναι 'καλη' κι αυριο χειροτερευει σε αυτα που σου προσφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε αυτα που θα σου πω.

Είναι μακράν η καλύτερη λύση κατα τη γνώμη μου.

.

1) Κόβεις τον ΟΤΕ.

2) Βάζεις Vivodi Full LLU

3) Για σταθερό ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ μπορείς να βάλεις

Vivodi DSL Phone (10 euro τελική με 500 δωρεάν λεπτά σε ΕΘΝΙΚΕΣ κλήσεις)

είτε I-Call με 3 euro ΧΩΡΙΣ δωρεάν χρόνο.

4) Για εξερχόμενες κλήσεις, βάζεις Voipbuster (5 euro εφάπαξ για δωρεάν ΕΘΝΙΚΕΣ κλήσεις χωρίς καμία επιπλέον χρέωση)

Η χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο του DSL Phone

.

.

Προσωπικά έχω Vivodi Full LLU 384 + DSL Phone + Voipbuster (με router)

Και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

.

Ρίξε μια ματιά http://www.voipbuster.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Προσωπικά έχω Vivodi Full LLU 384 + DSL Phone + Voipbuster (με router)[/size']

Τι εννοείς;

 

Πως είναι η ποιότητα του voipbuster; Δεν σου παρουσιάζει καθυστέρηση στον ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ οτι έχω το Linksys pap2 και έχω συνδέσει επάνω κλασσικό ασύρματο pstn τηλέφωνο.

Παίρνω τηλέφωνο χωρίς να χρησιμοποιώ pc, όπως έπαιρνα και απο ΟΤΕ.

.

Η ποιότητα είναι εξαιρετική.

Μιας και είμαι στο κύκλωμα της Vivodi δεν υπάρχουν ιδιαίτερα delays που έχουν οι χρήστες του ΟΤΕ (αναφέρομαι σε udp εφαρμογές).

.

Μπορείς να δοκιμάσεις δωρεάν κλήσεις για 1' λεπτό χωρίς να πληρώσεις τίποτα και έτσι μπορείς να δεις εάν σε ικανοποιεί η ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με δεδομενο οτι ο οτε ειναι ακριβος για αυτα που θελω(πολλα υπεραστικα)

 

 

Ειδικα αν οι υπερατικες σου κλισεις κρατανε πανω απο 4 λεπτα βαλε AltecTelecom που εχουν ιδια χρεωση με τις αστικες και σταθερη χρεωση 0' date='098 ευρω [b']ανα κλιση[/b] οσες ωρες και αν μιλησεις.:-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...