Προς το περιεχόμενο

Turbo-x Laptop drivers?


TonyMontana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες,

 

έχω στα χέρια μου ένα turbo-x laptop 1+ έτους με centrino, ati mobility 9700 και όλα τα άλλα άγνωστα. Πέρασα windows xp και δεν βρήκαν σχεδόν καμία συσκευή (κάρτα γραφικών, ήχου, δικτύου κ.ο.κ). Το cd με τους drivers δυστυχώς δεν υπάρχει. Έχει κάποιος κάτι υπόψιν του; Θα βοηθούσε πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Tony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Απʼ ότι ξέρω γιατί έχει και ένας φίλος, driver βρίσκει από την http://www.clevo.com . νομίζω στον πάτο του φορητού σου έχει το μοντέλο για να το ψάξεις στην εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
O allos einai sthn kina kai sernetai (Malon me spectrum 48k....)

 

http://www.pro-star.com/index.cfm?mainpage=download&modelno=6623/M66SE-M665SE

 

Πως βρίσκω το μοντέλο του υπολογιστή μου για να επιλέξω τους κατάλληλους drivers?To laptop είχε τα vista και θέλω να βάλω τα xp.Τους drivers για τα vista τους έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

παιδιά για να μη κάνω άδικα καινούργιο thread, ένας φίλος ψήνεται για ενα Turbo-X Iron SN94-432, αλλά όσο και να το έψαξα, δε βρήκα σαφή απάντηση για το αν τελικά μπορούν να εγκατασταθούν μέσω usb-stick ή floppy οι xp sata drivers για τον δίσκο και το dvd-driver, και αν τελικά μπορούν να εγκατασταθούν απροβλημάτιστα τα xp, με driver ήχου και εικόνας.

 

για wi-fi, camera, bluetooth, επιτάχυνση γραφικών κτλ δεν ενδιαφέρεται το παλικάρι, θέλει τα xp για μια συγκεκριμένη εφαρμογή που έχει σχέση με μηχανανολογία κτλ. και πιθανών να υπάρχουν κάποιες ασυμβατότητες με τα vista.

 

όποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία, ας βοηθήσει λίγο, γτ στο πλαίσιο μόνο μισόλογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδιά, συγχαριτήρια για ολη την βοηθεια που δινετε!!! εχω ενα turbo-x W812DI1 και επαθε τρελη εμπλοκη!!!!δυστηχως τα cd δεν τα εχω.εχω ψαξει παντου.κοιταξα επεισης κ στις clevo.com και pro-star.com αλλα δεν βρηκα τπτ:cry: παω να τρελαθω ειμαι χανια κ δεν υπαρχει πλαισιο:shifty: υπαρχει ρε παιδια καμια περιπτωση να βγαλουμε καμια ακρη??????σας ευχαριστω εκ το προτερων και να στε καλα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τι τα περνεται τα turbox..

Παρτε τηλεφωνο το πλαισιο και ζητήστε να σας τους δώσουν

Με οποιοδηποτε τροπο.

Επισης ψαξτε για τα διαφορα εξαρτηματα στο Google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται κανείς ακόμα για το turbo-x W812DI1 αλλά οι drivers του βρίσκονται εδώ:

http://downloads.pointersystems.be/index.php?dir=.%2FDrivers%2FNotebook+Drivers%2FArchived+%28older%29+notebook+models%2FW812+Notebook+Series%2FW812D+Notebook+Drivers%2FW812D+Notebook+Drivers+for+Windows+XP/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

δεν ξέρω αν ενδιαφέρεται κανείς ακόμα για το turbo-x W812DI1 αλλά οι drivers του βρίσκονται εδώ:

http://downloads.pointersystems.be/index.php?dir=.%2FDrivers%2FNotebook+Drivers%2FArchived+%28older%29+notebook+models%2FW812+Notebook+Series%2FW812D+Notebook+Drivers%2FW812D+Notebook+Drivers+for+Windows+XP/

Φιλε και παιδια καλησπερα. Εχει μια φιλη το συγκεκριμενο μηχανημα και σερνεται απ τα αντιπαθητικα vista. Ειναι για fomat και σκεφτηκα να τ αλλαξω σε xp. Εχω κατεβασει τους drivers στο link που παρεθεσες γτ απ το site της clevo δεν βρηκα το μοντελο.

Πριν ξεκινησω την διαδικασια να σε ρωτησω αν εγκατεστησες τα xp απο vista και αν δουλευουν ολα απροβληματιστα...κι αν οχι τι δεν δουλευει σωστα? Τα περασες απο cd η flash (εχω σε iso τα sp2 μεσα σε flashακι και θα θελα να ξερω αν θα bootαρουν)

Ο υπολογιστης δεν ειναι δικος μου οποτε ειμαι επιφυλακτικος γτ στον acer π εκανα την ιδια διαδικασια εφαγα μανικι τυπου αλλαγης bios για να περασω τα xp, πολλες ωρες διαβασμα και προβληματα π λυθηκαν εν τελει μετα απο πολυ καιρο. Ευχαριστω και οτι αλλη πληροφορια μπορεις να μ δωσεις-ετε οσοι μπορουν θα μ φανει χρησιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...